The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 20-11-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Това емотиконче може и да означава подигравам се, присмивам се, зъбя се, но нека не оспамваме темата.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 20-11-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Първоначално написано от DON Джолан
Защото е по-практично. Така вътрешните стени акумулират топлината. Иначе с вътрешна изолация топлиш само въздуха и като спре тока стаята изстива за минути.

DON Джолан е абсолютно прав за конкретното си съждение
не знам каква практичност търсиш и дали си посещавал жилище с вътрешна изолация, по-леко е за изпълнение, особено за нуждаещо се от ремонт жилище, но до там.
нямаш си на идея какво става в ъглите на помещението, мухъл от невъзможни места.
все пак няма как да се темперира равномерно помещението и всички нежелани последици.
Естествено че е прав! Иначе нямаше да напиша онова по-горе на алтера. И нямаше да проявя явно неразбраното чувство за хумор.
Аз не съм посещавал такова жилище. Сам живея в изолирано отвън жилище, така че наистина хайде да прочетем пак всичко бавно и верно да спрем с безсмисления спор породен от безсмисленото ми желание да се шегувам там където явно шегата не се разбира. Или риторичността на израза иначе казано.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 20-11-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Купи си подов климатик-Daikin или Mitsubishi Electric-изглежда като радиатора на ADAX/по-компактен/. От дълги наблюдения разбрах,че клиент монтирал си подова машина неще да помисли за стенен такъв.Знам какво говоря-вервай ми
Отговори с цитат
  #44  
Стар 20-11-2012
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Конвектор - що е то? Това е съвременното име на старите калорифери или така наречени вентилаторни печки, пък ако щете и духалки. Вчера правих така наречения конвектор на Теси. Какво беше учудването ми , като го отворих и не видях вентилатор вътре. 2000 вата нагревател, който е с малки ребра отгоре върху него, терморегулатор и светещ ключ. Каквото и да си купи човек от нагревателните уреди, дали ще са конвектори, дали ще е духалка, дали ще е радиатор - не е ли 2000 вата минимум забравете за топло. Сметката, предполагам всеки може да изчисли за 30 дни по 24 часа и два киловата нагревателен уред. От този вид отоплителни уреди, най-добре е уред с принудителна циркулация на въздуха и то добра. Поне 90 процента от въздуха трябва да минава през нагревателя и вентилатора. Това е за хора, които не им пука от шума на вентилатора. Най-евтиния вариянт е неинверторен климатик, който ще ви топли до нула градуса. При по-ниски температури не е гарантирано колко ще ви топли. Добър вариянт е японски климатик втора употреба. Хем тихо, хем топли и при минус 20, но да улучиш. Инфрачервените платна са нож с две остриета. Лично аз не бих се топлил с такова нещо. Не искам кръвта ми да завира, все едно съм насочил магнетрон от микровълнова фурна към мен. Там един бог знае, колко вреди може да ви нанесе излъчването. За мен най-доброто отопление си е централното парно, но да няма измамници от абонатите, с откачени уж радиатори, които да дърпат и всички останали да им плащат. Следващото е отоплението на природен газ, с локална парна инсталация, но там паричките отиват към 6-7хилки първоначална инвестиция.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 20-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията
Купи си подов климатик-Daikin или Mitsubishi Electric-изглежда като радиатора на ADAX/по-компактен/. От дълги наблюдения разбрах,че клиент монтирал си подова машина неще да помисли за стенен такъв.Знам какво говоря-вервай ми
имам такъв не е от тези фирми, подово - таванен се води, и съответно останалите ми 3 климатика са монтирани ниско ~1.2-1.5м, голям зор бе да се съгласят монтажниците, просто не са си чели указанията за монтаж: навсякъде пише да се монтират на минимум 25см от тавана, но момчетата го възприемат като аксиома и искат на 25см от тавана да монтират
та и инструкцията ми цитират и докато не я прочетоха внимателно , не се съгласиха с мен.
в най-общи линии искаха да ме лишат от гаранция
как да им обясни човек основни закони на физиката- че топлото отива на горе, а мен ме интересува да ми е топло близо до пода

Последно редактирано от yavor1 : 20-11-2012 на 22:47
Отговори с цитат
  #46  
Стар 20-11-2012
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има едни "специалисти" дето правят чудеса с електромерите.Намери си такъв човек и после си купи нещо което да е минимум 3 киловата радиатор , слагаш в 3-4-5 стаи по един , само инсталацията да издържи и си готов.Аз съм решил отоплението и охлаждането в къщата още от преди 10 години.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #47  
Стар 20-11-2012
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
имам такъв не е от тези фирми, подово - таванен се води, и съответно останалите ми 3 климатика са монтирани ниско ~1.2-1.5м, голям зор бе да се съгласят монтажниците, просто не са си чели указанията за монтаж: навсякъде пише да се монтират на минимум 25см от тавана, но момчетата го възприемат като аксиома и искат на 25см от тавана да монтират
та и инструкцията ми цитират и докато не я прочетоха внимателно , не се съгласиха с мен.
в най-общи линии искаха да ме лишат от гаранция
как да им обясни човек основни закони на физиката- че топлото отива на горе, а мен ме интересува да ми е топло близо до пода
Яворе, говоря за ПОДОВ климатик, не за недоразумението преди 10 години подово-таванен.
Един Daikin FVXS-35 е 1730 лева с монтажа в Хасково и 3 години гаранция. ПрИмоция.Митсубишито е 3400. Прецени сам.Един тъп инвертор е поне 1400-1600 лева,а ти си вземаш Дайкин за 1700, при това ПОДОВ/повтарям се за неразбралите/, размер 600х700 мм.Кукла
Отговори с цитат
  #48  
Стар 20-11-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,805
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koscom Вижте мненията
Яворе, говоря за ПОДОВ климатик, не за недоразумението преди 10 години подово-таванен.
Един Daikin FVXS-35 е 1730 лева с монтажа в Хасково и 3 години гаранция. ПрИмоция.Митсубишито е 3400. Прецени сам.Един тъп инвертор е поне 1400-1600 лева,а ти си вземаш Дайкин за 1700, при това ПОДОВ/повтарям се за неразбралите/, размер 600х700 мм.Кукла
че дай линк да видим какво е това чудо, върху килима ли да го сложа или под
Отговори с цитат
  #49  
Стар 20-11-2012
Аватара на DON Джолан
DON Джолан DON Джолан не е на линия
благороден спамер
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Службата за въртенето на Земята
Мнения: 1,099
Благодари: 70
Получил благодарност:
267 пъти в 163 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ето линк. Задължително над килима се монтира.
http://powerclima.com/index.php?page=details&id=158



Последно редактирано от DON Джолан : 20-11-2012 на 23:26
Отговори с цитат
  #50  
Стар 20-11-2012
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 311
Благодари: 43
Получил благодарност:
76 пъти в 52 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Къде по изпратихте човека? Подов инвертор и т.н.
Той за 1700лв. ще си изолира префектно апартамента отвън и с една духалка ще си топли стаята.
Ясно е написал - до 200лв.
Свестен Adax за тези пари смея да твърдя, няма! Моят серия Glamox 2000W преди 1 година струваше 400лв., но е с DT (цифров термостат). Вариантът с ЕТ (електронен термостат) беше малко под 300лв.
Затова го насочих към Airelec Tactic 2000W за 209лв. Проверен е на стая 14-15кв.м и топли добре. Останалите "конвектори с принудителна циркулация" са духалки с крачка.
На Елдом конвекторите са ново производство и не са презимували още. И лично на мен нещо не ми харесва решението за топлоотвеждащата решетка.

Относно стенните измишльотини с "керамичен" нагревател и принудителна циркулация. Имам и такова чудо на инженерната мисъл в кухнята. Топли добре, но гълта като змей! Защото "хистерезиса" на "точния електронен регулатор" е много голям - 4 градуса. Като изключи нагревателя вентилатора не спира и ти става едно комфортно от хладния въздух... Да не споменавам, че уредът ми отчете шум при работа от 66-70db.
Ама всичките тези "удобства" в магазина няма как да ги разбереш, а и продавачът няма да ти ги каже, разбира се.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
дилема, ИЛИ, конвектор, относно, отоплителен, радиатор, Уред


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Уред за настройка на сателитни антени подържащ стандарта S2 nedostapen Въпроси и отговори 0 27-03-2012 21:35
дилема между 2 HD mimetomm HDTV дискусии 3 19-01-2011 14:50
конвектор dido sat 2010 Въпроси и отговори 15 11-10-2010 09:16
Аматьорска дилема ТТ Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 20 18-09-2010 17:01
Този уред за икономия на ток дали върши работа ivo Дъра-Бъра 26 24-09-2008 08:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.