The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 06-02-2013
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране MTV Live HD - качество (HD or SD)

Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала...
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605
Отговори с цитат
  #2  
Стар 06-02-2013
alexteam alexteam не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 428
Благодари: 20
Получил благодарност:
68 пъти в 49 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

не всички предавания са HD на този канал, когато излъчват, ще го забележиш сам....нормално е да гледаш от 2 метра телевизора който си си купил..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-02-2013
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alexteam Вижте мненията
не всички предавания са HD на този канал, когато излъчват, ще го забележиш сам....нормално е да гледаш от 2 метра телевизора който си си купил..
Как ще е нормално за канал който излъчва във Full HD да го гледам от 2 метра, ако гледам Nat Geo Wild HD или по FOX HD някой нов сериал или xFactor дори и да си залея главата на екрана няма да има квадратчета.

Нали това ти казва, че същите клипове които са от 2012/2013 ги имам на флашката и качеството е кристално, а на MTV Live HD просто отвратително в сравнение с флашката, просто цветовете са нереални и това е само на този HD канал.
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-02-2013
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само концертите са им ХД - клиповете (дори и най-новите) са СД и то доста калпаво.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 06-02-2013
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sonaki Вижте мненията
Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала...
А как е качеството на БТВ и Нова ТВ при Близу? Има ли голяма разлика между качеството на картината на тези канали?

Картината на БНТ 2 пикселизира ли?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 06-02-2013
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
А как е качеството на БТВ и Нова ТВ при Близу? Има ли голяма разлика между качеството на картината на тези канали?

Картината на БНТ 2 пикселизира ли?

bTV го гледам само в HD, пък нова телевизия с това 4:3 и при който оператор да се гледа на плазмен телевизор се вижда много зле.

БНТ 2 г/д е добро качеството, поне като има 16:9 съдържание автоматично се сменя картината, а не става със черни ленти отгоре и отдолу.
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на sonaki за този полезен пост :
Дато (06-02-2013)
  #7  
Стар 06-02-2013
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sonaki Вижте мненията
bTV го гледам само в HD, пък нова телевизия с това 4:3 и при който оператор да се гледа на плазмен телевизор се вижда много зле.

БНТ 2 г/д е добро качеството, поне като има 16:9 съдържание автоматично се сменя картината, а не става със черни ленти отгоре и отдолу.
Благодаря за отговора! А при Fox HD предполагам, че има доста неща, които са всъщност SD. Само рекламите за сериали и някои неща са HD, нали? X Factor например във какъв формат се излъчва? Или кои сериали са в HD?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 06-02-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sonaki Вижте мненията
Здравейте,
от всички HD канали забелязвам, че качеството на MTV Live HD може да се каже отвратително за HD канал. Съмнявам се канал от такъв клас да предава толкова некачествено картината си. На места при бързите кадри дори става на пиксели и цветовете нямат нищо общо с реалните, имам повечето от клиповете които дават там с уж HD качество на флашката и мога да ви кажа, че разликата е уникална! От флашката просто такива реални цветове имат клиповете, а като ги гледам по MTV Live HD е някакво отвратително качеството и трябва да гледам повече от 2 метра за да се вижда що годе добре... Ако някой може да сподели как е при него канала...
ADB-то е с доста качествена картина,все пак е линукс приемник.Ако гледаш през тунера на телевизора ще има разлика.Поне при мен е така.С тв Самсунг съм 4-та серия.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 06-02-2013
Аватара на sonaki
sonaki sonaki е на линия
Шуменеца
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Шумен
Мнения: 263
Благодари: 26
Получил благодарност:
54 пъти в 38 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Дато Вижте мненията
Благодаря за отговора! А при Fox HD предполагам, че има доста неща, които са всъщност SD. Само рекламите за сериали и някои неща са HD, нали? X Factor например във какъв формат се излъчва? Или кои сериали са в HD?
xFactor-а е Full HD поне аз така го определям на око, просто картината е кристална.
Също така "Последен изход" сериала е във Full HD - аз това гледам само.


Цитирай:
Първоначално написано от preslav Вижте мненията
ADB-то е с доста качествена картина,все пак е линукс приемник.Ако гледаш през тунера на телевизора ще има разлика.Поне при мен е така.С тв Самсунг съм 4-та серия.
Телевизора ми вади перфектна картина, ако има някакъв проблем то то идва от канала, особено с SD каналите се справя перфектно, Nat Geo HD и Nat Geo Wild HD например картината е кристална, особено като дават на забавен кадър като бягат някои животни все едно го гледаш пред теб да бяга.

С модул гледам, но имам и приемник на склад от Blizoo-то в случай, че ми хрумне/притрябва PVR функцията.
__________________
LG UHD 43UN81003LB - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 43UQ80003LB - TVIP S-Box v.605
LG UHD 49UK6470PLC - TVIP S-Box v.605 | LG UHD 55NANO753PA - TVIP S-Box v.605

Последно редактирано от sonaki : 06-02-2013 на 22:23
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, live, mtv, sd, качество


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
И канал Rossiya в HD качество НСБОБ Новини 20 08-07-2014 19:53
Первый канал в HD-качество atuani Новини 7 11-12-2012 18:04
The Voice с лошо качество klapa ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 07-02-2012 22:26
Качество на картината клл777 Български програми на останалите спътници 13 19-08-2010 16:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.