The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 01-04-2016
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 261
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от el_pibe Вижте мненията
здравейте,проблема е следния.Преди 2 месеца при токов удар,конвентора които е inverto черен,спря да излъчва сигнал на честотите след 11.90.на тези транспондери който се намират межди 10.70- 11.90,всичко спи.Сложих друг конвентор,само че тои е от онези най старите,крагли,но на стикера пише 10.70-12.75 и пак същата работа.чинията е настроена на hot bard ,2.20 парабола,конвенторите са фланцови.
Застани на спътник и пресканирай,с посочения конвертор честотите ти бягат примерно/ 10719 +250 или 500/ ти дава реалната стойност на транспондера с този конвертор по спомени
__________________
Нищо не знам,само се уча
Отговори с цитат
  #22  
Стар 01-04-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Конверторът е фланцов ( в началото споменах,че отразителят е параболичен) ,но проблемът вече е в миналото. Снех го от установката,свалих му капакът и всичко изглеждаше OK. Единственно спойката на жакът ми се стори студена и я презапоих (внимателно )Не знам дали е правилно,но го сторих. Ако ли не предполагам,че при внимателно развиване с ключ 13 още на четвърт оборот и пак ще е студена. Монтирах и ... пак тишина. После измерих дължината на държачите и видях ,че единият е значително по - къс от другите два (може би с окло сантиметър) Така,че го поизкривих докато визуално не получа две колинеални повърхнини. И точно в това бил проблемът! Сега си мисля как е възможно сам да се разфокусира до такава степен.Едва ли за 20 години държачът се е скасил ( бил си е все така). Буря не е имало.Освен от температурните разлики нещо да е станало (малко по малко .Бил е закривен и от сили на еластичност,които са надделели над силите на пластичност и с течение на времето..........) - знам ли !?!

Благодаря на всички за озивчивостта и отделеното време . Още веднъж благодаря !
Отговори с цитат
  #23  
Стар 01-04-2016
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Черкеза Вижте мненията
...Та днес до 16 часът всичко си работеше нормално и след това като включих приемникът - нищо .Излезе ми надпис ,че няма сигнал ...
Цитирай:
Първоначално написано от Черкеза Вижте мненията
... Цялата система работеше перфектно до към 16 :оо часът днес. Отидох на стадионът ..... после се върнах ,включих и - няма сигнал...
Цитирай:
Първоначално написано от Черкеза Вижте мненията
... Огледах и трите държача (алуминиеви), които определят фокуса на конверторът.Не са закривени. Всичко изглежда нормално.Какво стана за два часа - направо съм шокиран.
Цитирай:
Първоначално написано от Черкеза Вижте мненията
...Бил е закривен и от сили на еластичност,които са надделели над силите на пластичност и с течение на времето..........) - знам ли !?!
Нещо ни будалкаш май!
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #24  
Стар 01-04-2016
Черкеза Черкеза не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 34
Благодари: 0
Получил благодарност:
3 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 66
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Нещо ни будалкаш май!
Дори не съм си го помислил да будалкам някого. Просто описвам последователно какво се случи . Сано факти . Аз съм не по-малко изненадан. За да стигна до разглабяне на конвертор и презапояване,което сега ми се струва абсолютно ненужно. Сам прецени в каква ситуация бях изпаднал. Но да будалкам някого - не съм си го и помислял. Да се знае. Защото е много вероятно отново до съвет да опра и то пак в тоз форум ще питам.

С най-добри пожелания . И благодарност за отделеното внимание и време.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 01-04-2016
el_pibe el_pibe не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 57
Благодари: 153
Получил благодарност:
8 пъти в 7 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране изгорял конвентор

Цитирай:
Първоначално написано от 4oker Вижте мненията
Застани на спътник и пресканирай,с посочения конвертор честотите ти бягат примерно/ 10719 +250 или 500/ ти дава реалната стойност на транспондера с този конвертор по спомени
))Ве4е го правих,същата история,вече си мисля ,че трябва нов конвертор.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 01-04-2016
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,522
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от el_pibe Вижте мненията
))вече си мисля ,че трябва нов конвертор.

Крайно време беше ! що мастило се изписа
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
изгорял, конвертор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Изгорял приемник БониБо ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 4 18-01-2016 00:51
Изгорял/повреден LAN на dm800 clone avtosat DREAMBOX 4 28-07-2014 16:27
Спасяване на информация от изгорял хард BULLET КОМПЮТРИ и периферия 13 15-12-2012 12:51
Изгорял адаптер за DREAMBOX-500S radich_58 DREAMBOX 9 18-08-2009 15:30
Първият Ирански спътник е изгорял в атмосферата spacebeam Новини 1 28-04-2009 12:50


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.