The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Кабелни [DVB-C] оператори в България

Кабелни [DVB-C] оператори в България Оператори на кабелна цифрова телевизия в България

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-02-2013
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Кабелсат Запад - Дупница. Честоти и програми.

Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-02-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Някой може ли да каже интернета, който предоставят кабел сат запад дали може да се ползва със собствен рутер и дават ли реален IP адрес? Питам защото съм чувал, че дават някакви модеми, които имат възможност и за WI-FI но са ми казвали, че със собствен рутер немогат да те свържат тоест дават ти само техен (модем) при който нямаш реално IP тоест интернета е някакъв орязан откъм реален IP.... вярно ли е това?
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-02-2013
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

IP-тата са реални, статични. В началото даваха само модеми Моторола
доксис 2, с един изход RJ45, без WIFI. В този случай можеше да се възползваш напълно от реалното статично айпи. След това започнаха да предлагат пак Мотороли, Доксис 2,само че с WIFI, четири порта RJ45, както и два RJ11, понеже предлагат и телефон. При това положение, обаче, няма зададено пренасочване на портове към вътршно IP, и по този начин не можеш пълноценно да си ползваш реалния статичен адрес. Последните модеми, който предлагат, са някакви CBN, които пак са 4 RJ45, 2 RJ11, само че са Доксис 3 /понеже го пуснаха Доксис 3/ и WIFI n-стандарт. От първите два модема съм имал, третия, CBN, най-вероятно пак няма зададено пренасочване на портове. Не можеш да пипаш нищо по настройките на модемите - сменени са им default паролите. Няма проблем да си закачиш твой рутер след техния модем. Имат и ограничение по мак адрес.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25-02-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Huligan4o Вижте мненията
IP-тата са реални, статични. В началото даваха само модеми Моторола
доксис 2, с един изход RJ45, без WIFI. В този случай можеше да се възползваш напълно от реалното статично айпи. След това започнаха да предлагат пак Мотороли, Доксис 2,само че с WIFI, четири порта RJ45, както и два RJ11, понеже предлагат и телефон. При това положение, обаче, няма зададено пренасочване на портове към вътршно IP, и по този начин не можеш пълноценно да си ползваш реалния статичен адрес. Последните модеми, който предлагат, са някакви CBN, които пак са 4 RJ45, 2 RJ11, само че са Доксис 3 /понеже го пуснаха Доксис 3/ и WIFI n-стандарт. От първите два модема съм имал, третия, CBN, най-вероятно пак няма зададено пренасочване на портове. Не можеш да пипаш нищо по настройките на модемите - сменени са им default паролите. Няма проблем да си закачиш твой рутер след техния модем. Имат и ограничение по мак адрес.
Много странен доставчик са, опитвал съм да хвана unsecured wi-fi от кабел сат запад и нестава хем ми показва, че има 3 чертички сила на сигнала на лаптопа, мисля си че освен собственика на този "модем'' май друг неможе да се закачи към този wi-fi към кабел сат
Може и да се заблуждавам но с такова впечатление съм останал. Другото, което е интересно, защо не ти дават собствен рутер да си сложиш а задължително ти набутват техния модем, пък след него може вече рутер..... това е някакъв абсурд Това ограничение по мак адрес, за което споменаваш колега да не би то да спира нещо закачането по wi-fi ? Също ме интересува може ли да си пуснеш шер с този интернет тоест да си отвориш порт и да приемаш и даваш навън?
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25-02-2013
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имах един съсед, с рутер TP LINK, с WEP парола. С Backtrack за около 15 минути му разбрах паролата, и си ползвах нета аванта. Та неговия нет беше от Кабелсат запад, с обикновен модем, и след него рутера /това го разбрах, след като се вързах към него - айпи-то беше на кабелсат запад, а и на 192.168.100.1 се виждаше моторолския модем/. Не знам защо при теб не се е получило дори с отворена мрежа - може в настройките на рутера да е зададено филтриране по мак, ама така само гадаем. Иначе няма проблем да си сложиш твой рутер, но няма как да стане без модем - нета идва по коаксиалния кабел. За отварянето на портове - звънях им преди време, пренасочиха ми един порт, но след време, след един рестарт на модема , пак се затвори, и не ми се занимаваше да им звъня отново.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25-02-2013
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Huligan4o Вижте мненията
Имах един съсед, с рутер TP LINK, с WEP парола. С Backtrack за около 15 минути му разбрах паролата, и си ползвах нета аванта. Та неговия нет беше от Кабелсат запад, с обикновен модем, и след него рутера /това го разбрах, след като се вързах към него - айпи-то беше на кабелсат запад, а и на 192.168.100.1 се виждаше моторолския модем/. Не знам защо при теб не се е получило дори с отворена мрежа - може в настройките на рутера да е зададено филтриране по мак, ама така само гадаем. Иначе няма проблем да си сложиш твой рутер, но няма как да стане без модем - нета идва по коаксиалния кабел. За отварянето на портове - звънях им преди време, пренасочиха ми един порт, но след време, след един рестарт на модема , пак се затвори, и не ми се занимаваше да им звъня отново.
Явно е някакво филтриране по мак, защото не само на една незаключена мрежа но и на втора не успях да се закача, пробвах е с AP и пак греда което вече ме накара да се замисля сериозно че тук има нещо гнило, и че нещо този нет, който предоставят нарочно е направен да се ползва само от този, който го плаща и да неможеш един вид да закачиш към него повече от едно устройство с две думи по този начин карат всеки да си плаща, което не съм го виждал никъде другаде освен при кабел сат запад. Иначе искам да спомена, че цифровата телевизия, която предоставя този доставчик се доближава на 99% с качеството от сателит, което пък не съм го виждал никъде другаде(все пак става въпрос за кабеларка) Близо могат само да се учат от кабел сат запад. Незнам от кабели ли е от усилватели ли е но картината е отлична за кабеларка и напрактика е без видими забележки помня, че като го видях тогава просто неможех да повярвам, че гледам кабелна тв. а не сателитен сигнал..... А за интернета наистина сигнала идва по коаксиален кабел и по един кабел върви и телевизия и интернет, което вече обяснява защо дават модем а не рутер. Тъпа работа за мене е по-добре интернета да си върви по лан кабел както е навсякъде, но явно от кабел сат запад са решили, че по този начин ще имат повече клиенти, което има логика, защото неможеш по никакъв начин да се закачиш към този модем по WI-FI отвън дори и връзката да е unsecured. Тоест вързали са си гащите по този начин и неможеш да си разделиш връзката с комшията например.
__________________
DM 920 UHD, DM 500 HD
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25-02-2013
Аватара на Leon
Leon Leon е на линия
cule
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Северозапазена Бг
Мнения: 294
Благодари: 263
Получил благодарност:
130 пъти в 76 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Почти всичко е трансмодулирано DVB-S към DVB-C, и не е пипнат битрейта, затова е такова качеството. С такива трансмодулатори тук D+ имат изградени кабелни мрежи за огромните жилищни сгради в Мадрид. И като гледам колко "тест" канали имат, не искам и да си представям за какъв пиратлък става дума.... Гледам имат и една честота на 64QAM, дали няма да излезе с DVB-T приемник?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25-02-2013
Huligan4o Huligan4o не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: In da middle of nowhere
Мнения: 393
Благодари: 110
Получил благодарност:
237 пъти в 98 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е от форума им:

януари 18, 2013, 12:44:08 » Имам телевизор с цифров тунер, като го настроя и ми се появяват разни тест-ове , на които няма никакъв сигнал и са много на брой. Има ли някакъв шанс да не ги намира телевизора, или да ги махна след настройката?

А кога ще има нови HD-та?
--------------------------------------

Това са празни канали на които ще се пуснат нови програми, пуснати са с цел да няма допълнителни прекъсвания а да се заменят върху тестовете. Мой съвет е да не ги триете, скоро повечето ще бъдат напълнени с канали.


-----------------------------------------
А нови HD-та ще има пак скоро
Отговори с цитат
  #9  
Стар 03-06-2015
mitkod mitkod не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Pleven
Мнения: 31
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нов скан на цифровите канали ще може ли? Ако е възможно и списък с аналоговите канали?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Дупница, ЗАПАД, Кабелсат, Програми, Честоти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сайтове за спътници, честоти и програми imported_admin Полезни сайтове 12 29-08-2022 15:21
Teuve 24 градуса запад ? Никола67 Обмяна на линии 4 17-09-2012 12:02
7 градуса на запад Кирчо Иванов САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 6 08-02-2012 01:56
7 запад goranb3 DREAMBOX 3 26-07-2008 22:30
HELP: Спътници на запад? Bobo-ID Въпроси и отговори 5 14-05-2008 16:32


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.