The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 23-04-2012
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,503
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
още през 70-те се гледаха турците(TRT1) с обикновено 5-елементно яги, а те предаваха директно мачлета от евротурнирите. Гледал съм директно с компания и злополучния мач на Хейзел стадиона - Ювентус - Ливерпул, като без прекъсване камерите показваха цялото мелле по трибуните. Жалко че тогава нямаше видео-декове.
Турските и Гр. канали ги гледах директно 1982-1984 ,когато служих на радио релейката на връх Бакаджик до Ямбол , в продължение на две години дигах 3 дивизия по тревога -16 поделения, имахме и 4 -5 антени по 3-4 метра всяка от която беше над тон ,жалко че не съм се снимал тогава
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-04-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ПоповП Вижте мненията
И шведите се хващаха, а най-полезното беше, че още през 70-те се гледаха турците(TRT1) с обикновено 5-елементно яги, а те предаваха директно мачлета от евротурнирите. Гледал съм директно с компания и злополучния мач на Хейзел стадиона - финала Ювентус - Ливерпул, като без прекъсване камерите показваха цялото мелле по трибуните. Жалко че тогава нямаше видео-декове.
И аз съм хващал случайно през лятото шведи и украинци на малките канали. Но югославската телевизия се приемаше стабилно с едни 10-12 елементни антени на 6 и на 8 канал. Колко съм се блещил като дете в "цртаните филмови", без говор, защото нямаше кой да сложи филтри на МЧУ-то на звука... После като средношколец се отраках и си сложих, та си усъвършенствах сърбохърватския, който ми стана като втори майчин . За езиците - Няма да забравя първия си час по френски. Преподаваше ни Тинка Попова, майката на Лили Попова, която стана преди време шефка на радиото. Та госпожа Попова (тогава беше другарка) ни каза нещо такова: Сега може и да ви се струва излишно да учите френски, но ще дойде време, когато ще си щракате телевизорите и ще приемате канали на различни езици. Тогава това ни се стори като фантастика... А сега живея в друга държава, работя с хора от десетки държави и ми се налага да говоря всеки ден на поне 4 езика....
И телевизии - хиляди - лесня и изобилие... Но оная тръпка вече не е същата...
Наздраве!

Последно редактирано от ВалчоП : 24-04-2012 на 00:14
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на ВалчоП за този полезен пост
atuani (25-04-2012), sa6o91 (01-05-2014), красибел (24-04-2012), ПоповП (24-04-2012)
  #13  
Стар 01-05-2014
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,026
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
И аз съм хващал случайно през лятото шведи и украинци на малките канали. Но югославската телевизия се приемаше стабилно с едни 10-12 елементни антени на 6 и на 8 канал. Колко съм се блещил като дете в "цртаните филмови", без говор, защото нямаше кой да сложи филтри на МЧУ-то на звука... После като средношколец се отраках и си сложих, та си усъвършенствах сърбохърватския, който ми стана като втори майчин . За езиците - Няма да забравя първия си час по френски. Преподаваше ни Тинка Попова, майката на Лили Попова, която стана преди време шефка на радиото. Та госпожа Попова (тогава беше другарка) ни каза нещо такова: Сега може и да ви се струва излишно да учите френски, но ще дойде време, когато ще си щракате телевизорите и ще приемате канали на различни езици. Тогава това ни се стори като фантастика... А сега живея в друга държава, работя с хора от десетки държави и ми се налага да говоря всеки ден на поне 4 езика....
И телевизии - хиляди - лесня и изобилие... Но оная тръпка вече не е същата...
Наздраве!
Наздраве! Имал си добри учители!!

По София основно Сърбите се гледаха с яги, по блоковете не даваха да се слагат антени да не се пробие хидро изолацията , защото новите панели бяха с една сива мушама и чакъл.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
satfinder, на, Схема


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Схема за 800HD ceco2000 DREAMBOX 1 26-04-2012 17:57
Echosmart схема B1 Домашен майстор 13 05-10-2010 19:05
Схема на DM500S koko313 DREAMBOX 2 17-09-2010 19:12
принципна схема iwelichkow Nokiа DBox2 0 08-04-2010 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.