The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 13-08-2017
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ти не му обяснявай, той вдига нивото на форума!
__________________
Когато си умрял, не знаеш, че си мъртъв. Трудно е само за останалите.
Същото е и когато си тъп!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
По точка 4 - източните квартали, като Младост и Дружба са на 23.4 Е и на 42.7 N. Разликата между 42.5 и 43 Latitude си около 60-80км, а между 23.17 и 23.3 е 15-20км.
Аз си настроих антената по арабския на 26Е, защото Астрата на 23.5Е е "килната" и ако нямаш уред не си сигурен дали конвертора ти е точно на 0 и после изцеждането става по-трудно. Разбира се, можеш и сам да решиш, кои от слабите спътници после ще гониш, съответно много на Изток или на Запад, които според картите на покритие не би трябвало да гледаш.
Така е само,че смешно ми стана защото има и уловки тук.Благодаря насочи темата в правилната посока. Повечето хора като прочетат нещо и казват "ТОВА ГО ЗНАЕМ" Идеята ми е да се допълва темата. Това с градусите е голям капан, обикновено знаещите го прескачат. Логичният въпрос е в какви единици са "Дължината и Ширината" Тук трябва да се работи в еднакви единици. На приемника , на сателитната позиция, на Вашият ГПС или карта.
Преди години в армията векторните карти бяха предмет на секретно деловодство, Предполагам и сега защото за Гугъл земя и карти имам подозрения, че не смятат растоянията вярно в насечен терен. НО ДА СЕ ВЪРНЕМ НА ВЪПРОСНИТЕ ЕДИНИЦИ. Да вземем пополярният Гугъл Земя, тази програма предлага растер в следните векторни величини;
-Десетични градуси
-Градуси;минути;секунди
-Градуси; десетични минути
-Универсална напречна проекция на Маркартор.

Аз съм избрал
-Градуси; десетични минути.
обикновено в приемника за Ужуал стои място от вида 00;00;000. Когато е в десетични минути. А когато е в градуси и минути е 00;00.
Затова не се закръглят показанията до вторият знак, тук правилото на "петицата" не важи.
Повечето хора ползват телефони за локация , на картите при тях няма възможност да се сменят единиците; Те работят в десетични градуси.
Тези които проявяват интерес могат да разиграят дадена координатна точка в Гугъл Земя и да видят разликите.
Например "ресторант Пънчето на Витоша бивша хижа на филхармонията. Имат хубав малинов сироп от малинажите наоколо.
С координати;
десетични градуси
Шир.42,591703
дълж.23,222112
градуси десетични минути
Шир 42.35.498
дълж.23.13.326

Красивото тук е за тези които са по екстремните монтажи по хижи, вили , хотели по планините знаят, че трианголацията на ГСМ по клетките често е грешна. Затова е препоръчително спътниково позициониране.Тук да има подробна карта инсталатора не е важно. Важното е какво бихте видяли в небето. Повечето хора вдигат глава на обяд и казват "Нищо не виждам, Само Слънцето". Тук е разликата
опитния инсталатор , Вдига глава вдига поглежда слънцето вдига двете си ръце и казва, поглежда наляво Изток, поглежда вдясно Запад " и казва; " Всичко виждам" за тази работа нетрябват никакви играчки.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от njor Вижте мненията
Ти не му обяснявай, той вдига нивото на форума!
Какво предлагаш за втория етап. Сам разбираш, че антената е само поставена, но не е настроена.

Тук има една уловка, за логнитута или ширината по просто казано, казват производителите например за София 42,42 в десетични секунди.

Да сложим мотора на 42,30 -до 42,50 да но не дават яснота в какви единици, Затова опитния инсталатор е някъде там около тях, между тях. Спътниците са в десетични градуси и на земята трябва да са в десетични градуси.

Производителя на мотори съветва, за да определите елевацията ,вижте какво съветва производителя на антената, демек препраща.
Сега гледаш я тази пущина от лаво дасно има някакви чертички, другата няма нищо, какви формули да прилагаш и да важат тука си е уравнение с няколко неизвестни.
Тук исках да поставя няколко формули, например ъгълът на мотора за мястото- елевацията, дрън в какви единици !?, антената няма цифри по нея олеле нищо и половина та да настройвам офсетен ъгъл, който да компенсирам с разликата. И като се натрупа и грешката от монтажа, става базмислено човек да си прави труда да смята.

Затова се връщаме в началото етап едно.

Насроили сме антената на централният спътник на макс.
Сваляме внимателно от стойката, без да променяме офсет ъгъла.
монтираме моторетката на юг срещу слънцето и двете, за тези без опит да ползват компас или стрелкови часовник поне.
Тук е важно ъгълът на мотора да вземем от производителя за нашето място например 42.30. В първи етап обяснявах за маркерите по хобота просто казано да съвпадат със скобите на антената.
Да кажем, че системата гледа на юг, географски и магнитно, тук има една подробност средно магнитно отклонение за района за БГ.2-до 6 градуса. Нас ни интересува географският Юг. Най просто казано и той е накъде около магнитният, което отклонние се препрокрива с магнитното. До тук е началото на Втори етап.
За намало на втори етап от настройката считаме ,че нашата система гледа на юг и е монтирана сигнал може и да има ,може и да няма ,но вникакъв случай не сме готови.
Пристъпваме към настройка. Препоръчително с уред със сертифициран ужуал и дисек протокол, за да работи коректно. Пускате най- ляво Изтока, средата 0 и най- дясно Запада с антената на уреда и на приемника да видите дали се върти системата и дали не опира някъде.
Ако опира сложете лимитите. Ако не опира нямате нужда от лимити.
Връщате се на 0 за най- високият спътник За София 23,300000 десетични градуси. На друго географско място от орбиталната позиция вадите вашата географска позиция в десетични градуси. Например Астра 23,5 спряла да свети ,свети само Астра 19,2Е
19,20е -23,3= -4,1 по-посока на часовниковата стрелка. това е капан за тези които нямат опит. Като погледнете мотора отдолу където са градусите отклонението от нулата трябва да ви е от ляво и еобратно на часовника, защо като обърнете мотора той е в негатив и работи в посока на часовника.

та да продължаваме...имаме позиция юг имаме южен спътник по който сме се настроили в първият етап и имаме фиксната честота.
започваме да търсим сигнал...
Преговор.
-отвесна стойка
-мотор гледа към юга
-ъгъл на производитела за георафската позиция.
-антената с офсетет ъгъл на елевация по стоъката предварително настроена.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 21-08-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Аз съм избрал
-Градуси; десетични минути.
обикновено в приемника за Ужуал стои място от вида 00;00;000. Когато е в десетични минути. А когато е в градуси и минути е 00;00.
Затова не се закръглят показанията до вторият знак, тук правилото на "петицата" не важи.
В моите евтини приемници по USALS има само 00.0E / 00.0W(стар DVBS приемник за настройка) или 00.00E/00.00W (най-обикновен DVBS-2).
Аз ползвам данните от dishpointer и всичко си излиза оптимално. А дали се закръглява по "правилото на петица", при мен то си работи.
Въпреки, че мотора е разграфен през градус, ако си поиграеш и го сложиш вместо на 43N на половината между 42.5 и 43N, разликата в сигнала на далечните източни спътници е осезаема.
Все пак аз съм с Клик 100(97-87) антена, която е малка, но ми излиза сигнал с картина от някои транспондери на 75Е, 85.1Е и 90Е, което за София с този размер антена, според мен е добре
Отговори с цитат
  #35  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
В моите евтини приемници по USALS има само 00.0E / 00.0W(стар DVBS приемник за настройка) или 00.00E/00.00W (най-обикновен DVBS-2).
Аз ползвам данните от dishpointer и всичко си излиза оптимално. А дали се закръглява по "правилото на петица", при мен то си работи.
Въпреки, че мотора е разграфен през градус, ако си поиграеш и го сложиш вместо на 43N на половината между 42.5 и 43N, разликата в сигнала на далечните източни спътници е осезаема.
Все пак аз съм с Клик 100(97-87) антена, която е малка, но ми излиза сигнал с картина от някои транспондери на 75Е, 85.1Е и 90Е, което за София с този размер антена, според мен е добре
Точно така в сат приемниците явно масово залагат десетични градуси съкратени до втория знак като , градуси и минути. Правилото на петицата ако работи няма да има разлика ако сложиш вместо на 43N на половината между 42.5 и 43N. Но това си е в реда на монтажа при оптимизацията.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 21-08-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Latitude: 42.6977°
Longitude: 23.3219°
Това обаче не са градуси и минути, а само градуси(копирано от dishpointer).....и USALS работи с тези мерки, поне при мен.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

та да продължаваме...имаме позиция юг имаме южен спътник по който сме се настроили в първият етап и имаме фиксната честота.
започваме да търсим сигнал...
Преговор.
-отвесна стойка
-мотор гледа към юга
-ъгъл на производитела за георафската позиция.
-антената с офсетет ъгъл на елевация по стоъката предварително настроена.[/QUOTE]

Препоръчително е да си бележим офсетовият ъгъл на антената при предварителната настройка по стойката.
Когато я поставим на мотора , антената идва 6-7 градуса по-високо,
отвиваме гайката на елевацията на антената и 6-7 мм сваляме на долу като гледаме , уреда приемника с предварително настроената честота за сигнал, гледаме за най-малки отклонения, Казвам така защото има вероятност да светне сигнала веднага и да настроим, но може и само да индексира. Спираме там където сигнала е най-напрегнат. Побутваме антената на ляво и надясно, и видим , например на ляво захапва сигнал. Завъртаме МОТОРА около Оста, а не антената.
Завъртаме мотора милиметър по милиметър намериме сигнала затягаме скобите изцеждаме антената затягаме болта за елевацията.
Тенденциозно не ви карам да равъртате антената и да се лутате в космоса. Важното е да стреляте в една посока.
Важното е да оцелите централният спътник в 10 ката.
избирате си за и цел най- Източен и най-Западен. Отивате на Изток задавате позиция по ужуал разиграйте всички въведени честоти.
Ц нищо нестава сигнал няма, отивате на Краен запад същата работа. натискате антената по ръбовете ляво дясно нищо.
избирате по вътрешни спътници. Въоражете се с търпение.
Обикновено се работи зад антената. на повътрешната позиция проигравате намирате локнат слаб сигнал, леко натискате бордовете от дясно-ляво , съответно по оста на мотора донамествате антената от хобота нея пипате. Проверявате Източната позиция как е. Проверете центъра .Натиснете антената от горе и отдолу. Око приема е стабилен сте в орбита. Приемника може леко да отмества затова коригирайте позицията с половин градус за място. На спец това отнема до 2 часа за неподготвен човек може и да отнеме седмица.
Затова преценете дали ще се доверите на себе си или на специалист. Но направите ли го сам кефа е голям.

Успех!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Latitude: 42.6977°
Longitude: 23.3219°
Това обаче не са градуси и минути, а само градуси(копирано от dishpointer).....и USALS работи с тези мерки, поне при мен.
Само десетични градуси да... Аз затова, наблегнах на единиците, защото, преди години 2003 -2004 година имаше спорове с GPS на същите теми.
Дето се вика да си сверим часовниците първо. Иначе си спрягаме учебен материал за 10ти клас. Нека пишат всички дето забелязват разлики да се получи хубава тема.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 21-08-2017
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нито ред за конвертора обаче......ако е с дълга шийка, как определяш фокусното разстояние при положение, че настройваш по "кривите" Астри 19.2Е; 23.5Е и 28.2Е, защото за мен това се оказа най-трудно при "изцеждането" на антената и настройвах по 26Е
Отговори с цитат
  #40  
Стар 21-08-2017
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Нито ред за конвертора обаче......ако е с дълга шийка, как определяш фокусното разстояние при положение, че настройваш по "кривите" Астри 19.2Е; 23.5Е и 28.2Е, защото за мен това се оказа най-трудно при "изцеждането" на антената и настройвах по 26Е
Дължината на шийката по скоро по отношение на оптимизация на антената и фокуса.
Предварително съм настроил антената на стойката, скю ъгълът на 23.5 е определен от силата на сигнала ина двете поляризации да са изравнени. После моторедката следва полярният ъгъл и скю ъгъла се променя автоматично. Следва да се уточни че за мотори са подходящи универсални конвертори. В любителски условия за много слаби сигнали антените да са стационарни.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, мотор, на, Настройка, начинаещи, НН


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за настройка на Мотор abvg Монтаж и настройка на антени 11 08-08-2016 11:35
Помощ за настройка на H-H мотор Ескобар Дъра-Бъра 11 28-02-2014 06:12
Настройка skystar 2 с H-H мотор Астон Въпроси и отговори 3 01-12-2013 14:07
Настройка на парабола с мотор Емилстар Монтаж и настройка на антени 13 22-01-2011 18:41
Настройка на офсетка с мотор, без видимост на юг crazyhorse Монтаж и настройка на антени 4 02-06-2010 18:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.