The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #351  
Стар 26-01-2012
Великанов Великанов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране Deutschland vs с.Ясен - Плевенско

Наскоро се върнах от Германия и мога да подтвърдя, че там няма никаква друга ефирна телевизия освен цифрова и тя е MPEG-2. Купих си тунер Philips за 15 евро от един пазар и с него, със стайна антена гледах всичките немски (около 30) канали с перфектно качество. За съжаление този приемник за тук не става. Поддържа само MPEG-2. В същото време мога да споделя, че тук имам телевизор LG 32LH5000 обаче с него, със същата стайна антена не успях да хвана нищо! Става въпрос за село Ясен което е на 10 км от кулата в Плевен. Цифровата на Близу вървеше перфектно с CI модул, обаче се наложи да го върна. Отказвам се от тях заради многото оплаквания от срив в сигнала. Идеята ми беше за пакет + интернет и телефон, но при това положение... в крайна сметка предпочитам интернета ми да е стабилен ако и да не е чак толкова високоскоростен. Имам и външна антена (нова с усилвател и моторче) обаче в тоя сняг не ми се катери по покривите да я монтирам. Станах абонат на Виваком ТВ. Така и така ползвам домашен телефон и интернет от тях, поне да плащам всичко на куп на едно място.
Та ето въпрос и от мен. Знае ли някой какво покритие имат тестовите DVB-T канали около Плевен?
Отговори с цитат
  #352  
Стар 26-01-2012
keyem keyem не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 12
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ивайло Цанков Вижте мненията
Кой ти каза, че са МПЕГ-2 ??? Даже вече и ХД канали имат хората, МПЕГ-2 мисля, че само в Франция има няколко на доизживяване.Цифрови ефирни приемници дал господ ама като незнаеш къде да погледнеш http://satshop.bg/product.php?id_product=44
На скоро бях в Италия. Тяхната цифрова ефирна е с МПЕГ-2 ! И съответно в техно магазините се продават цифр.тунери МПЕГ 2 ! Цял ден изгубих да търся с МПЕГ-4,но няма....!? ХД сигналите са от СКАЙ ,но това си е платено...!? (заб.) Говоря за безплатна цифрова ефирна телевизия само !
Видях "Стронга",наистина с много екстри е,но 108 лева....!? Ако това е идеята (!?) на тия които излъчват МПЕГ-4,моля....!

Последно редактирано от keyem : 26-01-2012 на 11:06
Отговори с цитат
  #353  
Стар 26-01-2012
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А аз наскоро бях в Wikipedia и там видях информация за цяла Европа: http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T. А ако толкова държите на тестовото излъчване в БГ - вземете си едно евтино USB - DVB-T стикче.
Великанов - до колкото виждам все още не се тества DVB-T в Плевен, но се очаква да бъде на 51 и 57 канал.

Последно редактирано от Underworld : 26-01-2012 на 13:23
Отговори с цитат
  #354  
Стар 26-01-2012
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,133
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички държави ще преминат на MPEG-4 от 2015та година в ГЕРМАНИЯ,ИТАЛИЯ,ФРАНЦИЯ още през 2013та така че престани да говориш глупусти .. няма смисъл да се инвестира в стара технология .а в по нова..
Отговори с цитат
  #355  
Стар 26-01-2012
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mediadigital Вижте мненията
Всички държави ще преминат на MPEG-4 от 2015та година в ГЕРМАНИЯ,ИТАЛИЯ,ФРАНЦИЯ още през 2013та така че престани да говориш глупусти .. няма смисъл да се инвестира в стара технология .а в по нова..
Моля? С USB stick, не може да се гледа MPEG 4 ли искаш да кажеш?
А ето какво направих с моя MPEG 2 приемник: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=17988

Последно редактирано от Underworld : 26-01-2012 на 14:11
Отговори с цитат
  #356  
Стар 26-01-2012
Аватара на Mediadigital
Mediadigital Mediadigital не е на линия
Знаещ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: SOFIA
Мнения: 1,133
Благодари: 2
Получил благодарност:
440 пъти в 280 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
Моля? С USB stick, не може да се гледа MPEG 4 ли искаш да кажеш?
А ето какво направих с моя MPEG 2 приемник: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=17988
С походящия кодек може.. на PC ВСИЧКО МОЖЕЕЕ ако ще и да предава на MPEG-7
Отговори с цитат
  #357  
Стар 26-01-2012
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
...
Великанов - до колкото виждам все още не се тества DVB-T в Плевен, но се очаква да бъде на 51 и 57 канал.
Според Predavatel.com в Плевен има тест на Хану Про(Мукс 3) на 41 канал, приеман и в околностите - Д.Митрополия, Д.Дъбник, Пордим, Славяново...

Последно редактирано от ПоповП : 26-01-2012 на 15:32
Отговори с цитат
  #358  
Стар 30-01-2012
stefan_os stefan_os не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Мнения: 40
Благодари: 11
Получил благодарност:
9 пъти в 5 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ох ... все тестови сигнали ... тестови чудеса и простотии ... егати тестовете е гати и чудото. Не знам ама тези хора все едно са от НАСА и пускат ракета за космоса. Тестове уж ... просто кабеларките и те трябва да ядат хляб. В София гледам добре ... подкарали са няколко канала в повече, а другите градове кучета ги яли. Ама да сме живи и здрави и може да има напредък в близките 10 години.
Отговори с цитат
  #359  
Стар 09-05-2012
лазо лазо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам проблем с качеството на цифровата ТВ в София.
Има краткотрайни прекъсвания на звука или "цвъркане" , също и влошаване на качеството на картината в някои зони.
Опитах с 2 вида антени едната за цифрова ТВ с усилвател ноняма разлика в качеството.
За 23 канал Телевизора измерва сила на сигнала 98-99%, качеството се променя непрекъснато от 55 до 90 %
За останалите канали не е по различно. Може ли да се желае повече или това е предлаганото качество към момента или проблема е в моя телевизор?

Последно редактирано от лазо : 09-05-2012 на 19:32
Отговори с цитат
  #360  
Стар 10-05-2012
Аватара на ПоповП
ПоповП ПоповП не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Varna
Мнения: 2,824
Благодари: 402
Получил благодарност:
1,030 пъти в 695 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лазо Вижте мненията
Имам проблем с качеството на цифровата ТВ в София.
Има краткотрайни прекъсвания на звука или "цвъркане" , също и влошаване на качеството на картината в някои зони.
Опитах с 2 вида антени едната за цифрова ТВ с усилвател ноняма разлика в качеството.
За 23 канал Телевизора измерва сила на сигнала 98-99%, качеството се променя непрекъснато от 55 до 90 %
За останалите канали не е по различно. Може ли да се желае повече или това е предлаганото качество към момента или проблема е в моя телевизор?
В момента ТВ-то (Самсунг) показва за 23 канал в София: сигнал 99%-постоянен, ниво на грешки(бит) - 0, идеална картина и звук. Все пак са възможни промени на сигнала в определени моменти - тест режим е.
__________________
1.2м парабола @ Strong 2100 H-H, Inverto 0.3dB(95Е->30W); 1.1м офсет @ Moteck 2100A, Sky Sat 0.3dB; 0.82x0.9м oфсет @ парабола окачване;
DVB-T2 SRT8201, активна външна китайска антена;DAB+ FM Renkforce NE-6208.

Последно редактирано от ПоповП : 10-05-2012 на 08:08
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ефирна, на, района, софия, Телевизия, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 30 (0 членове и 30 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
ВВТ става национална ефирна телевизия ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 21-01-2011 23:50
Не се приема ефирна цифрова телевизия Алекс1956д ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 12 22-11-2010 16:03
Търся С от района на София Емилстар CCcam 0 23-06-2010 20:56
Вътрешна цифрова ефирна антена STRONG SRT ANT10 - 24 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-11-2009 02:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.