The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 29-05-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
не, просто IE може да се контролира централизирано, колкото и да е "назад"
Е то целия уиндоус се контролира централизирано Още няма добра алтернатива на Microsoft AD, колкото и да не ме кефи този факт. Пък IE е част от уиндоуса, колкото също да не ме кефи този факт
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29-05-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
Колега не знам по какъв повод си го установил това, но за мен по-бърз браузър от chromium на линукс не съм виждал до сега. При мен разликта в първоначалното стартиране на хром на на 7-та е х2 всравнение с хромиум на дебиан базирани системи, а разлика в браузването също се усеща и то доста голяма. Дори и при тестовете на бенчмарка хромиума ми дава по височки резултати в сравнение с хром на уиндоус.
Установил съм го с тестове. В момента всички браузъри работят най-бързо под Windows 7. Ако искаш и ти можеш да си направиш сравнение м/у браузърите под различните платформи. За целта можеш да използваш http://peacekeeper.futuremark.com/.

Под бързодействие не се разбира скоростта на първоначално стартиране на браузърът, а скоростта на обработка на JavaScript, операции със символни низове и т.н.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
  #43  
Стар 29-05-2012
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 867
Благодари: 240
Получил благодарност:
518 пъти в 236 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Индустриалните стандарти се приемат и с години не се променят.
електронно банкиране много рядко работи на друго освен IE.
Това е, наистина така, при интернет банкирането е препоръчително да се използва IE самите банки го изискват, а пък и всички настройки са описани за IE
__________________
Отговори с цитат
  #44  
Стар 29-05-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Е то целия уиндоус се контролира централизирано Още няма добра алтернатива на Microsoft AD, колкото и да не ме кефи този факт. Пък IE е част от уиндоуса, колкото също да не ме кефи този факт
Windows 7 E версия на Windows 7 без Internet Explorer.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
  #45  
Стар 29-05-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от roccoSF Вижте мненията
Това е, наистина така, при интернет банкирането е препоръчително да се използва IE самите банки го изискват, а пък и всички настройки са описани за IE
Банките го изискват, защото нямат желанието да влагат средства в оптимизирането на техните сайтове за интернет банкиране за други браузъри.

Да се използва най-несигурният браузър за интернет банкиране просто е смешно.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
  #46  
Стар 29-05-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Понеже пишем софт, който се ползва през браузър...
аз лично не съм WEB дизайнер, ама научих доста нови попръжни от колегите покрай IE. Чудесията иска специален CSS само за него, не спазва стандартите, размества обектите и т.н.
М$ лежат на стари лаври, когато IE беше далеч пред всички. Зомбраните си знаят M$ технологиите, всичко си е съвместимо между тях, и са се изолирали от останалия свят. Вероятно нарочно е направен несъвместим, да не може да мигрираш на друго. Малко като оня трик дето ти блокират дистанционното при реклами, а мен особено ме дразнят тия похвати.
А това, че бил сигурен е ново за мен (иронично). И да искам не мога да пусна IE, щото съм под Линукс.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Rabin за този полезен пост :
iivailo (29-05-2012)
  #47  
Стар 29-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

За интернет банкирането - Въпрос на стандарт, а и си връзват гащите. Представете си бразузър на някой си - супербърз, става предпочитан и изведнъж се оказва, че копие на всичко дето се пише в него отлита нанякъде си... Затова само с препоръчаните браузъри.
Иначе интернет банкирането си го правя от таблета с оригиналния браузър на андроид. Има и банки в които не става. Технологията на криптиране е една и съща и е независима от браузъра.

Рабин, трябва да искаш достатъчно силно и ще успееш Аз съм си пуснал вече IE при това с работещ УЕП в страницата на НАП

Последно редактирано от Brian : 29-05-2012 на 09:56
Отговори с цитат
  #48  
Стар 29-05-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iivailo Вижте мненията
Windows 7 E версия на Windows 7 без Internet Explorer.
Уиндоус 7 Е е орязан продукт заради европейските (Е-то идва оттам) мераци да съдят Майкрософт че интегрирали браузера с ОС. Еми интегрират го именно заради управлението.
Но тук говорим за уиндоус 7 ентърпрайз, понеже стана дума за корпорации кооперативи и прочие, ако не е станало ясно.
Не се опитвам да защитавам експлорера като бърз браузер. Не е такъв. Но е единственото решение в редица случаи. Прав е колегата споменаващ го като индустриален стандарт по-горе. Не че ме кефи факта, но си е факт Един прост пример. HP OpenView - абсурд да му се направи коректно принт превю ако не сте с IE. Да не говорим че с Хрома изобщо не може да се направи. Може да има някаква далаверка там по американски .. ама пък гугълци и те са в америчко Явно не са се разбрали индианците.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 29-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Това е защото ползват библиотеката на ИЕ за рендиране и нямат собствена
Отговори с цитат
  #50  
Стар 29-05-2012
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
1. За интернет банкирането - Въпрос на стандарт, а и си връзват гащите. Представете си бразузър на някой си - супербърз, става предпочитан и изведнъж се оказва, че копие на всичко дето се пише в него отлита нанякъде си... Затова само с препоръчаните браузъри.

2. Иначе интернет банкирането си го правя от таблета с оригиналния браузър на андроид. Има и банки в които не става. Технологията на криптиране е една и съща и е независима от браузъра.

3. Рабин, трябва да искаш достатъчно силно и ще успееш Аз съм си пуснал вече IE при това с работещ УЕП в страницата на НАП
3 изречения - 3 грешки!
1. Откъде си сигурен, че М$ не те следят. При затворения код е най-лесно за тях.
2. Криптирането не е еднакво, за съжаление. Колегите писаха аплет за ел. подпис, колкото и неудобно да е за клиента. Именно по тая причина.
3. И за къв чеп ми е тоя IE???

Изобщо - тая работа за индустриалния стандарт - това са мохабети на M$. Тяхното вече е наглост, да обявяват техните нестандартни похвати за стандарт.

Последно редактирано от Rabin : 29-05-2012 на 10:09
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Браузър, Кой, найбърз


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
regza 40sl733g и интернет браузър? bigbo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 1 11-10-2011 23:44
С какъв браузър най-често работите ivo Анкети 23 03-09-2009 13:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.