The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-03-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране IPTV - VIVACOM vs. MTEL?

Та така значи ,
днес идваха от Виваком (по точно един от под-изпълнителите) да договорят
час и ден да прокарат оптика до кооперацията.Та първо да питам за какво да следя (аз съм домоуправител) и какво би трябвала да направят?
Мтел вече вкараха тяхната до една кутия в помещението за ел.таблата и пуснаха вертикали по етажите и от там отклоняват за който желае на етажа.
И сега основният въпрос , ако се навия за тази услуга ми изниква дилемата към КОЙ да се закача?(предимства , недостатъци , цена и т.н.)

И един страничен въпрос - крайните у-ва(STB) или поне само допълнителните могат ли да се включват безжично към медия-сървъра (рутера) щото не ми се пускат кабеляци?

п.п. - евентуални преференции които мога да ползувам:
-за Мтел - мобилен + домашен + ТВ
-за Виваком - домашен + ТВ (в комбинация)
(и в двата случая без Интернет услуги)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 09-03-2015
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът не е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,310
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

+1 за IPTV на Виваком. Качеството на каналите е добро спрямо това на Мтел. Приемника им е сносен и с не толкова китайски вид като този на Мтел. На Мтел приемника е бавен (лагва из менютата) и качеството на калите е скапано. Единствения плюс на Мтел е влакно до вкъщи а на виваком ( в зависимост от плана по който карат) може оптиката да е до мазата и от там по утп до вас. Ако е оптика на Виваком до апартамента Мтел отпада изцяло. Пакетите с канали на виваком са по добри от тези на Мтел ( те тия драпат с едни и същи бози години). Моето мнение е такова на база какво съм видял с очите си. Не работя във Виваком просто сравнявам двата оператора и услугата им иптв.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #3  
Стар 09-03-2015
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Първото нещо което трябва да направиш когато дойдат от виваком е да им хвърлиш по една майна и да не ги пускаш, много от комшиите ти след време ще ти бъдат благодарни

Сега сериозно:
Не мисля, че ще можеш да използуваш услугата иптв без да заявиш интернет, за тези без интернет им монтират антенки по терасите и им дават домашни телефони със симкарти.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-03-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Виваком!
Ментел ги забрави - силно намачкани канали, адско качество. Нет отличен, телевизия зян. На 32 инча е отврат. На Виваком качеството е много добро.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
gentu (09-03-2015)
  #5  
Стар 09-03-2015
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Потвърждавам напълно казаното за ИПТВ от МТел - с нетърпение чакам да ми изтече годината и да разкарвам това техническо недоносче. Вечер го намирам или забило, или без ЕПГ, а смяната на канали отнема 2-3 секунди поне. И всичко това на фона на прекрасен интернет (с 2 изключения за 3-4 години).
Към Виваком имам непоносимост от години - там мнение нямам.
Крайните устройства и на двата оператора са с кабели. И на двата оператора не може ИПТВ без нет, доколкото знам. Но пък и двата имат САТ ТВ, като на МТел е по-скъпата и май по-сгъчканата, а на Виваком е по-заробващата.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-03-2015
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Та така значи ,
днес идваха от Виваком (по точно един от под-изпълнителите) да договорят


п.п. - евентуални преференции които мога да ползувам:
-за Мтел - мобилен + домашен + ТВ
-за Виваком - домашен + ТВ (в комбинация)
(и в двата случая без Интернет услуги)
Оптиката трябва да ти влезе в апартамента, до таблото за телефоните, да поставят кутията с оптичните разпределители, да е на сухо и достъпно място. Би трябвало към интернета да има фрее иптв ( Виваком )
В апартамента ти от оптичния рутер --- лан кабел до суитч , след него рутер с 4 лан изхода и wifi, аз исках да имам поне 4 свободни лан изхода.
Оптиката не предполага остри ръбове , но пък с горещ силикон добре се фиксира. Друго - здраве

p.s. иптв не ползвам, приемника е свързан като екстрена връзка за новини, от 2+ години ползвам оптиката, приемника не се е сбъгвал ( все пак от време на време го пускам да го проверя )

Последно редактирано от yavor1 : 09-03-2015 на 21:42
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-03-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Крайните устройства и на двата оператора са с кабели. И на двата оператора не може ИПТВ без нет, доколкото знам.
-аз до колкото виждам от офертите и двата оператора предлагат IPTV услугата както самостоятелно така и в комбинация с други услуги и никъде не е споменато че се изисква задължително и абонамент за Интернет услугата!(само икономичен пакет на мтел се предлага задължително в комбинация с абонамент за интернет за другите пакети това не е казано)За вивата не ми е много ясно , но предлагат комбинация на стационарен с ТВ което ме устройва!
Само не ми е ясно защо да не може крайните у-ва да са вързани безжично?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-03-2015
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Оптиката трябва да ти влезе в апартамента, до таблото за телефоните, да поставят кутията с оптичните разпределители, да е на сухо и достъпно място. Би трябвало към интернета да има фрее иптв ( Виваком )
В апартамента ти от оптичния рутер --- лан кабел до суитч , след него рутер с 4 лан изхода и wifi, аз исках да имам поне 4 свободни лан изхода.
Оптиката не предполага остри ръбове , но пък с горещ силикон добре се фиксира. Друго - здраве

p.s. иптв не ползвам, приемника е свързан като екстрена връзка за новини, от 2+ години ползвам оптиката, приемника не се е сбъгвал ( все пак от време на време го пускам да го проверя )
При окабеляване на нови места, Виваком изграждат мрежа само за FTTH, тоест няма оптичен суич в мазе или на етаж. Във всеки абонат влиза влакно, а не UTP, суичове и прочее простотии, които бяха започнали отначало.
Между другото - сигурно МТел е единственият оператор, чиято сателитна телевизия е с по-добро качество от IPTV Колегата добре е допълнил за мудните боксове на IPTV на МТел.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-03-2015
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

За телевизия 100% Виваком, най-добрата иптв услуга в бг.
Няма как да вземеш тв без нет , имат промоции в момента за около 17 лв на месец с тв с хбо пакета и 20Мбит нет за целия период на договора (2г).
Мтел имат добър нет ,влакното влиза директно у вас.За тв не мога да кажа но това което чувам не е добре. Преди месец си пуснах Мтел за бекъп заради проблем със скоростите на Виваком ,но разрешиха проблема и сега съм ги обединил 2-та доставчика. Единствения ми дерт след като сложих Мтел за основен доставчик беше ,че никой от VPN клиентите ми които са на Виваком не можеше да се закачи за новото IP и се наложи да върна за основен доставчик Виваком.
На виваком тв и нет съм от година и половина ,имал съм само един проблем с нета през това време,но го оправиха. Влакнотое долу в избата нагоре върви лан ,който влиза в 5 портов суич с който се дели тв и нет, 5-тия порт задължително е за нета в другите става мазало, добре са го измислили. За тв никакви проблеми 7 дни EPG, на 70% от каналите има връщане 168 часа назад, качестовото е задоволително на сд каналите на хд също не съм забелязал грижи , вървят с около 9Мбита/сек.

Ако те интересува още нещо питай.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-03-2015
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
При окабеляване на нови места, Виваком изграждат мрежа само за FTTH, тоест няма оптичен суич в мазе или на етаж. Във всеки абонат влиза влакно, а не UTP, суичове и прочее простотии, които бяха започнали отначало.
-това като последно ли да го приемам , щото по гори има и други изказвания , или те се отнасят само за минали периоди?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, mtel, viva, vivacom


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Mtel Set Top Box airking IPTV (Internet Protocol Television) 20 29-10-2014 11:01
DTH платформа Mtel Sat TV berks Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 10 20-07-2014 15:52
VIVA HD: New channel (Eutelsat 9A) 4K UHD HDTV нови канали и новини 0 06-11-2013 06:02
Mtel 150MB Cavalry GSM мобилни комуникации 31 26-08-2013 21:49
VIVA ще замени британския TMF ТИНТИН Новини 0 19-10-2009 12:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.