The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post Съвети за всички намиращи се из Европата

Прощавайте за широко формулираното заглавие на темата, но се надявам тук да се събере достатъчно информация за закачане като важна.

Прочетох много на брой теми, но всяка има особеност: някой вече има оборудване, друг има проблеми с инсталацията, но няма нито една тема в която да се отговори на (начинаещите лаици) намиращи се в чужбина как да се оправят.

По същество: скоро ще ми изтече договора с кабелния доставчик тук (Швейцария) и искам да използвам момента и да се прехвърля на някой от българските сателитни доставчици. В момента пакета програми ми включва това: http://www.upc-cablecom.ch/en/b2c/tv...t&regionstyp=3

Според картите на покритие на сателитите, и Булсатком и Сателайт БГ имат стабилен сигнал. Въпросите ми са:

1. Да взема ли Премиум пакета на Булсатком или да комбинирам сегашния пакет на моя доставчик (линка по-горе) плюс Стандартния на БСК?

2. Какво оборудване ще ми е необходимо - притеснен съм от темите с лоши отзиви за приемника на БСК, а пакета на Сателайт БГ ми се струва рехав за момента (с тенденция за подобрение) въпреки свободата на избор на оборудване

3. Ще мога ли да настроя антената/посоката/приемника сам или ще се наложи да търся техник?

Ако някой се сеща или знае за тема/линк в който има инструкции "кво да правим в чужбина за да гледаме бг телевизиите", ще се радвам да ги изчета търпеливо и подробно.

Всякакви други идеи/съвети за постигане на целта качествена картина и HD качество на българските/английските/спорт/дискавъри каналите са добре дошли.

Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-07-2012
Аватара на iivailo
iivailo iivailo не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: София, Видин
Мнения: 82
Благодари: 58
Получил благодарност:
27 пъти в 20 поста
Сваляния: 240
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Прощавайте за широко формулираното заглавие на темата, но се надявам тук да се събере достатъчно информация за закачане като важна.

Прочетох много на брой теми, но всяка има особеност: някой вече има оборудване, друг има проблеми с инсталацията, но няма нито една тема в която да се отговори на (начинаещите лаици) намиращи се в чужбина как да се оправят.

По същество: скоро ще ми изтече договора с кабелния доставчик тук (Швейцария) и искам да използвам момента и да се прехвърля на някой от българските сателитни доставчици. В момента пакета програми ми включва това: http://www.upc-cablecom.ch/en/b2c/tv...t&regionstyp=3

Според картите на покритие на сателитите, и Булсатком и Сателайт БГ имат стабилен сигнал. Въпросите ми са:

1. Да взема ли Премиум пакета на Булсатком или да комбинирам сегашния пакет на моя доставчик (линка по-горе) плюс Стандартния на БСК?

2. Какво оборудване ще ми е необходимо - притеснен съм от темите с лоши отзиви за приемника на БСК, а пакета на Сателайт БГ ми се струва рехав за момента (с тенденция за подобрение) въпреки свободата на избор на оборудване

3. Ще мога ли да настроя антената/посоката/приемника сам или ще се наложи да търся техник?

Ако някой се сеща или знае за тема/линк в който има инструкции "кво да правим в чужбина за да гледаме бг телевизиите", ще се радвам да ги изчета търпеливо и подробно.

Всякакви други идеи/съвети за постигане на целта качествена картина и HD качество на българските/английските/спорт/дискавъри каналите са добре дошли.

Благодаря!
Колега ако искаш да гледаш HD канали с високо качество трябва да забравиш за булсатком. Приемниците им са много зле, ако могат да се нарекат приемници де.
__________________
xTrend ET6000 + IT9135; Ubutu Server + DLNA + tvheadend + oscam + TechniSat SkyStar HD + Tevii S660; Foxconn nT-A3500(openELEC + Mystique SaTiX-S2 Sky); Raspberry Pi(Raspbian + tvheadend + IT9135); Raspberry Pi(openELEC)
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-07-2012
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Не знам как в Швейцария следят и контролират тези неща , но принципно нямаш законно право да ползуваш услугите на оператор извън територията на страната за която са предназначени и имат лиценз!
Също така трябва да проучиш и при какви условия и въобще разрешено ли е монтиране на съоръжения по фасадите на жилищата в града в който живееш.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-07-2012
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

как наплашихте човека само...
несус - намери местна фирма която се занимава с поставяне на сателитни антени и се посъветвай с тях относно какво е законно и какво не
така или иначе ако не си слагал сам антена сам няма да се оправиш лесно

относно българските сат оператори - булсат е пазарен първенец, приемниците им вършат работа не по-зле от тези на конкурентите
ако се спреш на сателайта може да си спестиш приемника за сметка на модул
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gentu Вижте мненията
Не знам как в Швейцария следят и контролират тези неща , но принципно нямаш законно право да ползуваш услугите на оператор извън територията на страната за която са предназначени и имат лиценз!
Също така трябва да проучиш и при какви условия и въобще разрешено ли е монтиране на съоръжения по фасадите на жилищата в града в който живееш.
Ползването на услугите... мисля, че няма закон на земята който да забрани на някой да ползва това, което е платил. Тук има такса "телевизонно и радио разпръскване", която плащаш независимо от това дали гледаш само DVD на телевизора си или слушаш радио на телефона си. Плащам таксата редовно. Ще продължа да я плащам. До там смятам да приключа с всички "законови" съображения.

За монтиране на съоръженията - тук е забранено да се дупчат фасади, да се поставят каквито и да е предмети (барабар със саксии) по фасадите или начин, който може да застраши пряко или косвено сигурността на другите. За мое щастие, на двора пред сградата има нарочна плащадка с вече монтирани няколко антени и след разговор съседите се съгласиха да добавя една там.

От прочетени теми виждам, че е препоръчително антената да е 1,20 за да има картина и по време на дъжд/сняг.

@iivailo -- ако правилно те разбирам, остава само SatelliteBG като вариант?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30-07-2012
Аватара на wlad_69
wlad_69 wlad_69 не е на линия
HD freak
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 156
Благодари: 92
Получил благодарност:
62 пъти в 30 поста
Сваляния: 17
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом целта ти е качествена картина и HD качество, Булсатне ти въши работа. А и техният приемник е операторски-това не е за пренебрегване.
Ако имаш други познати българи си делнете един абонамент на Сателит БГ и за 19 лв. / месец ще гледаш по-качествена телевизия, а и както ти сам пишеш, там поне има "тенденция за подобрение". При Була такава явно липсва, щом като едно БНТ ХД за Олимпиядата не можаха да пуснат! Лошото при СатБГ е, че няма спортни канали, но щом си в Швейцария, имаш със сигурност друга възможност за спорт.

П.С. с 19лв./месец имах предвид абонамента от 38 лв., който включва две карти на Сателит БГ.

Последно редактирано от wlad_69 : 30-07-2012 на 15:37
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Току що получих лично съобщение, което добавям за да помогне и на тези след мен:

Разбирам, че има алтернатива на класическия подход чиния+приемник, който е HD приемник + шеринг през интернет... Определено ще чета допълнително - това ще е много хубав и чист вариант!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30-07-2012
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тук мисля има нещо полезно.
http://www.al-soft.com/saa/satinfo.shtml
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30-07-2012
лтрифонов лтрифонов не е на линия
aussie
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Перник
Мнения: 669
Благодари: 140
Получил благодарност:
275 пъти в 156 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Току що получих лично съобщение, което добавям за да помогне и на тези след мен:

Разбирам, че има алтернатива на класическия подход чиния+приемник, който е HD приемник + шеринг през интернет... Определено ще чета допълнително - това ще е много хубав и чист вариант!!!
Чинията е неделима част от системата
щом си в европа, едва ли 20 EUR на месец са ти затруднение за да ползваш шеринг ?!?!?!
__________________
__________________________________________________________________________
TP-Link 1043
[openwrt (samba, mumudvb, transmission, oscam, asterisk, squid, miniDlna)] + USB QQBOX DVB-S + Af9015 DVB-T;
Skystar HD2; TD88 multifeed (13 19 23,5 28, 39)
Ariva 120 Combo; Amiko Alien
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30-07-2012
пилатус пилатус не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 116
Благодари: 196
Получил благодарност:
20 пъти в 18 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Току що получих лично съобщение, което добавям за да помогне и на тези след мен:

Разбирам, че има алтернатива на класическия подход чиния+приемник, който е HD приемник + шеринг през интернет... Определено ще чета допълнително - това ще е много хубав и чист вариант!!!
За настройка ,инсталация и всичко друго търси братята сърби или македонците.Те са светнати в тези неща .Често посещавам в Швейцария и имам поглед върху работата им и по евтино ще ти излезе ,ако не можеш да се справиш сам.Между другото- в кой кантон се намираш?
__________________
Vu + Uno4K SE ,XTREND 9500, , Руска парабола 2.10 с Inverto black Pro 0,3, 1,Ehostar 1.40см офсет, Hirschman офсет 90см. Triax 110 см, 19,1 23,5 ,36,0 39,0,TV LG 65 9500
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
в чужбина, Всички, Европата, За, из, намиращи, сателитна телевизия, се, Съвети


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ще купувам 3Д тв, молба за съвети и насоки Стоян ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 242 27-09-2012 22:20
Съвети за конвертиране на HD и 3D файлове Aries HDTV дискусии 5 02-01-2012 16:56
Родителски съвети от TLC ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 06-12-2011 14:16
Съвети към аматьор... raddo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 9 18-02-2011 08:28
Малко помощ и съвети за начинаещ color Въпроси и отговори 8 28-04-2008 13:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.