The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-03-2012
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране Как "обърнах" рутера да взима от смартфона

Тук накратко ще споделя моя опит от вчера за това как настроих ддврт рутер да взима нет от вифи-то на смартфона и да го шери по лан-портовете. Това е полезно, когато за продължително време нямате интернет от основния си доставчик и съответно нямате тв., защото не върви шерът. След поглъщането на моя местен кабелен доставчик на интернет (София, Юнайтеднет) от Булсатком, зачестиха прекъсванията. Последното беше с рекордна продължителност почти 24 ч. Но това е друга история.

Знаех, че рутерът ТП линк WR1043ND, на който (вероятно не е най-доброто решение) съм сложил DD WRT, може да се настрои да взима нет от смартфона и така да подава нет на дриймовете. Прочетох една статия в нета и ето какво направих, както и ето какво установих, че може да се направи по-добре:

Предварителна подготовка:

1. (Моят съвет от опита ми) Хитро е предварително да направите вътр. ИП на wifi portable hotspot на смартфона (аз имам HTC Legend) да не е като това на рутера. Обикновено рутерите са с вътр. ИП 192.168.1.1. Ако ИП на смартфона се направи да е 192.168.2.1, това ще предотврати много допълнителни промени по рутера и по настройките на у-вата, свързани по кабел към рутера, тъй като ИП-тата на хотспота и рутера трябва да се различават в третата позиция.

2. Откачате всички у-ва, закачени към рутера безжично, и закачате един комп. по кабел.

Операции по настройка от кабелно закачен комп към рутера:

1. В рутерския таб Wireless, Basic Settings, Wireless Mode се сменя от AP на Client. В полето Wireless Network Name (SSID) се вписва името на вифи хотспот мрежата на смартфона - напр. Stoyan HTC. Натиска се Save.

2. В таб Wireless, Wireless Security се вписват кодировките и паролата на вифи хотспот мрежата на смартфона. Save.

3. Ако в Setup, Basic Setup сте задали да взима по DHCP, значи всичко е готово.

Apply-вате, ако трябва Reboot-вате и след това рутерът ще се свърже към вифи-то на смартфона и така ще разшири мрежата му. А към него остават свързани дриймовете и другите у-ва по кабел. При този начин на работа, не работи вифи-мрежата на рутера, тъй като тя е заета да получава сигнал. Т.е. вашият лаптоп напр. или трябва да остане свързан по кабел към рутера или да го свържете безжично към хотспота на смартфона.

Надявам се да съм ви полезен в някои ситуации. Ако последват коментари със значение за темата, може да ги интегрирам в първия пост.

Отговори с цитат
Следните потребители (17) благодарят на Стоян за този полезен пост
atuani (05-03-2012), avirex (22-09-2016), d.ivanov (31-03-2012), heracle (04-03-2012), kanzas (01-04-2012), ogibo (08-10-2012), Rabin (04-03-2012), sladkija (04-03-2012), smoky (01-04-2012), teryl (04-03-2012), tsv_vatev (28-09-2016), tuningmania (04-03-2012), Venlancellot (05-03-2012), Veskop (04-03-2012), ВалчоП (04-03-2012), Джак (04-03-2012), САША БЕЛИЯ (01-04-2012)
  #2  
Стар 04-03-2012
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Полезна информация, БРАВО!
Тъкмо преди няколко дена си инсталирах DD-WRT и съм се замислял да използвам нета на мобилният оператор като резервен вариант.
Имам един въпрос: пинговете до сървъра на "кака" през мобилният интернет достатъчно добри ли са, за да не накъсва картината?
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 04-03-2012
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямам достатъчно наблюдения, тъй като направих тази врътка доста късно и почти преди да ми възстановят свързаността. Вчера гледах само за около час и нещо и мога да кажа, че вървеше много добре. Единствено Скай Германия накъсваше, но това беше по време на немските мачове около 17 - 18 ч., и тогава търсенето на Скай Германия е много високо. Булсатком каналите вървяха перфектно. Италианците вървяха. За други нямах време да тествам.

Но всеки може да пробва пилотно, преди да му се наложи наистина да разчита на такава резервна свързаност.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян за този полезен пост :
Джак (04-03-2012)
  #4  
Стар 04-03-2012
миронски миронски е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: Полски Тръмбеш
Мнения: 280
Благодари: 22
Получил благодарност:
68 пъти в 48 поста
Сваляния: 138
Ъплоуди: 4
По подразбиране

При това DD-WRT, няма ли възможност за промяна на начина на приемане-отдаване през 1,2,3 антена?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 04-03-2012
миленн миленн не е на линия
BMW Диагностик-профи
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 385
Благодари: 36
Получил благодарност:
38 пъти в 31 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Полезна информация, БРАВО!
Тъкмо преди няколко дена си инсталирах DD-WRT и съм се замислял да използвам нета на мобилният оператор като резервен вариант.
Имам един въпрос: пинговете до сървъра на "кака" през мобилният интернет достатъчно добри ли са, за да не накъсва картината?
Работи добре точно този вариянт..... понеже имам флашка от Мтел и съм ползвал с дни така и нямам проблеми. Също така като ходя у нашите а тенямат нет но имат приемник и гледат на ЕМУ..... си нося един лан кабел и с него към приемника от лаптопа и тръгва "кака". Много полезно за каравана или..... особено с дриймче на 12V
Отговори с цитат
  #6  
Стар 04-03-2012
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от миронски Вижте мненията
При това DD-WRT, няма ли възможност за промяна на начина на приемане-отдаване през 1,2,3 антена?
За това (май) има възможност, но когато четох указания за този тип свързване (Client), прочетох, че вифи-то на рутера спира да работи като аксес пойнт (AP), т.е. няма как към рутера да се свържат у-ва безжично (логично е да нямам как, тъй като вифи-то на рутера в този случай, се използва за това да се върже към друг AP (на смартфона) вместо връзка във WAN порта.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 04-03-2012
tonivet tonivet не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 708
Благодари: 336
Получил благодарност:
277 пъти в 158 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен трябва да стане с този вариант Repeater Bridge аз така съм се връзвал към рутерите на съседите да им ползвам нета. в този случай wi-fi едновременно приема и предава сигнал, отделно си върви и по лан-а.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 04-03-2012
dolby dolby не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

втори вариант:
status/wireless след това най отдолу site survey. отваря ти се прозозорец в който си избираш wifi-то. save и apply и сте готови. ама има бъг в софта на dd-wrt. след известно време ако почне да ви дропва нета да дава огромни мс при пинг да не се чудите. аз за малко моя го бях засилил през прозореца като разбрах че от него ми идват проблемите. сега сложих един notebook и работата заспа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
Стоян (04-03-2012)
  #9  
Стар 31-03-2012
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 866
Благодари: 240
Получил благодарност:
517 пъти в 235 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

  • Имам рутер TENDA W306R, който го преобразувах в WIVE-RTNL, но никъде не намерих описание, как да вържа телефона (Samsung Galaxy S2) с DM 800 HD PVR посредством рутера, не виждам и откъде се преносочват портовете! Ето малко шотчета, как стигнах до тук:





Прошиваем маршрутизатор Tenda W306R и W307R, GetNet WR-534W и GetNet WR-124W, а также Tenda 3G622R и 3G611R (с потерей usb-функциональности) в wive-rtnl через веб-интерфейс. (View English Version)


Обнаружив острую потребность прошивать просто через веб-интерфейс, я собрал образы для этого. Ниже, после процедуры прошивки можно прочитать более старый вариант прошивки роутера через сервисный порт, который теперь не так актуален. Однако после него идет ряд замечаний, которые нужно прочитать обязательно.

Если вы все-таки пользуетесь заводской прошивкой на W306R или W307R, и потеряли диск с визардом, который идет в комплекте с роутером, можете скачать архив с образом этого диска.
По умолчанию веб-интерфейс заводской прошивки находится на http://192.168.0.1
логин
admin
пароль
admin
Попадаем в очень китайский веб-интерфейс:




Далее идем в
System Tools:

Там выбираем Upgrade:


Если у вас написано, что версия текущей прошивки I2_V3.3.6f_EN-Jun 22 2010, то можете смело прошиваться. Метод оттестирован уже на нескольких роутерах, с одного из них, кстати, я пишу эти строки прямо сейчас. Берем промежуточную прошивку
тут, сохраняем куда нибудь, извлекаем оттуда файл .bin и выбираем его для прошивки. Жмем Upgrade, отвечаем Да:


Наблюдаем картину загрузки и перезагрузки:




Когда полоса rebooting достигнет 100%, wive-rtnl еще не будет развернута, поэтому не торопитесь, подождите пока замигает индикатор WLAN на роутере, и только затем передерните питание. Компьютер переполучит IP адрес.

После этого там на http://192.168.1.1 будет уже переходный образ Wive-RTNL:
логин Admin
пароль Admin


Если возникают проблемы, следует очистить кэш браузера. Теперь мы должны прошить поверх этой промежуточной прошивки обычную прошивку:
вот она. Если этого не сделать, роутер будет пыхтеть, сопеть, и не исключено, что однажды он превратиться в тыкву. Поэтому, не забыв извлечь из архива файл .bin, идем в Administration: Management. Там на странице видим Firmware update:


Выбираем распакованный файл прошивки, жмем
Update, снова говорим Да:


Роутер перезагрузится:



Теперь у нас прошивка версии
2.2.2 от 13 марта 2012. Более старые версии также доступны, меняйте номер версии прошивки в ссылке на файл.
Осталось только убрать мусор в памяти от прошлой китайской прошивки: там же в Administration есть пункт System Command:



Вбиваем в поле
Command:
fs fullreset

Жмем Apply.
Однако лучше это делать по ssh.

Роутер сразу начнет неторопливо перезагружаться. После перезагрузки роутер готов к использованию.


Чтобы вернуться на заводскую прошивку Tenda, достаточно просто прошиться
этим, предварительно сделав fs fullreset. И сделать полный сброс в веб-интерфейсе уже на заводской.






Скриншоты
















































__________________
Отговори с цитат
  #10  
Стар 02-04-2012
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 866
Благодари: 240
Получил благодарност:
517 пъти в 235 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вече всичко е наред, проблема ми беше , че не бях изключил защитата на компа! Ето как се отварят и портовете в този рутер:

__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
взима, Да, как, обърнах, от, Рутера, смартфона


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
"Макс Телеком", "Булсатком" и "4Джи Ком" получиха ефир за мобилни услуги ТИНТИН GSM мобилни комуникации 23 27-04-2015 22:06
"Хюлет-Пакард" България ще продава директно през "Технополис" и "Техномаркет" ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 4 01-01-2014 18:01
Продавам две безжични устройства и два рутера на "Виваком " lz1mnw Приключили продажби 0 03-01-2012 15:38
"Блокираните часове" отказаха "Нова" от "А" група Джак СПОРТ 6 02-08-2011 22:08
Колеги,имам "Ехо"991,който върти "Triax 110" чрез мотор "Optikum 2800". ventsiguy ECHOSMART 5 06-09-2010 12:44


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.