The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 27-06-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

ip то ми е частно. Доставчика е тарикат и иска от около 2 години плюс таксата за нета която е 24 лв на месец още 5 лв за публичен Ip и това за 35 mb download скорост и 40 mb upload. Нета го плащам много рядко колкото да мога да си гледам камерите от разстояние. Ip то ми започва с 10.102.9 Нямам намерение да префлашвам рутера защото и без това е стар и няма много ресурс. Лошото е че често има токови удари и след токовия удар обикновено нета не тръгва сам а трябва рестарт на устройството преди рутера или на самия рутер. Иначе нета е оптичен. Затова се интересувах дали евентуално мога да го достъпа отвън при частно ip. С две думи доставчика ми мъти водата. 29 лв на месец за интернет с публичен ip ми идва много. За сравнение в София плащам на А 1 интернет за 6 лв на месец и са ми дали публичен ip без никакви проблеми.

Последно редактирано от moreg : 27-06-2022 на 22:33
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27-06-2022
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

И аз съм съгласен с единиците, не съм съгласен с комплексите му.
И от какъв зор сега да обяснявам как човека да си префлашне рутера ? Загубих интерес

Цитирай:
Първоначално написано от вассил46 Вижте мненията
Правилно казано. Имам един много близък приятел може би го познаваш, Алфата. Като го питам нещо винаги ми отговаря ЧЕТИ БРЕ. Много рядко ми помага на готово
Пазарджик? Аз загубих връзка с него ако за този става въпрос, прати му поздрави ако се сетиш
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27-06-2022
Аватара на вассил46
вассил46 вассил46 не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,137
Благодари: 509
Получил благодарност:
842 пъти в 597 поста
Сваляния: 185
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=dolby;
Пазарджик? Аз загубих връзка с него ако за този става въпрос, прати му поздрави ако се сетиш[/QUOTE]
Да. Ще му предам
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на вассил46 за този полезен пост :
dolby (27-06-2022)
  #34  
Стар 27-06-2022
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
ip то ми е частно. Доставчика е тарикат и иска от около 2 години плюс таксата за нета която е 24 лв на месец още 5 лв за публичен Ip и това за 35 mb download скорост и 40 mb upload. Нета го плащам много рядко колкото да мога да си гледам камерите от разстояние. Ip то ми започва с 10.102.9 Нямам намерение да префлашвам рутера защото и без това е стар и няма много ресурс. Лошото е че често има токови удари и след токовия удар обикновено нета не тръгва сам а трябва рестарт на устройството преди рутера или на самия рутер. Иначе нета е оптичен. Затова се интересувах дали евентуално мога да го достъпа отвън при частно ip. С две думи доставчика ми мъти водата. 29 лв на месец за интернет с публичен ip ми идва много. За сравнение в София плащам на А 1 интернет за 6 лв на месец и са ми дали публичен ip без никакви проблеми.
В този случай дори и да имаш римоут контрол до рутера, няма да ти свърши работа , явно от от токовите удари медията и рутера се бъгват. Бих ти препоръчал да сложиш ups и да си занулиш/заземиш контактите
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
  #35  
Стар 27-06-2022
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,749
Благодари: 493
Получил благодарност:
412 пъти в 277 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Контактите са занулени от както се помня. Иначе знам, че с ups ще е по-добре. Може по нататък да сложа. Мерси все пак за съветите. Любопитно ми беше дали може да се достъпи рутера отвън през частно ip но е сложно и в моя случай не си струва особено. Иначе камерите ги гледам през облак. Независимо че интернета е без публичен Ip камерите се виждат отвън. Общо взето енергото също мъти здраво водата с тия токови удари и така е от години. Странно но до сега нямам нищо изгоряло с изключение на един доста стар аналогов DVR който изгърмя преди доста години. Иначе този новия DVR съм го пуснал през един разклонител със защита. Не знам дали върши работа но не ми е изгорял за момента въпреки токовите удари които са поне от 15 години.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 28-06-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Частния ип адрес е като телефон на хотелска стая в хотел. Няма как да и набереш телефона, ако първо не се свържеш с рецепция Ако обаче набираш от телефона в стаята можеш да звъниш без да минаваш през рецепция . Това обяснение съм свикнал да давам, същото е ако пратиш писмо до някой който живее в хотелска стая, писмото отива до рецепция и от там го препращат до стаята.
Проблемите с впн-а ги реших като си взех микротик и използвам wireguard.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
demmlik (29-06-2022), Момчил Минков (28-06-2022)
  #37  
Стар 28-06-2022
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
като си взех микротик.
и ако му сложиш APC юпс, може да ги свържеш и със скрипт даже да знаеш, ако спре тока. Направил съм го, защото "на далекото" освен камери има и 2 фризера, следващата стъпка ще е да сложа о 2 вифи-контакта на фризерите (защото са доста стари), за да виждам консумацията и да съм сигурен, че работят. Скрипта в МТик-а праща мейл на 359888abcdef@sms.mtel.net (при спиране/идване на тока и различни проценти на батерията) и получавам съобщението направо на тел-а. Добре е, че А1 запазиха тази услуга и се чудя, що другите 2 оператора я нямат (или пропускам?).
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #38  
Стар 28-06-2022
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране



https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n

Поддържа OpenVPN и OpenConnect
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 28-06-2022
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moreg Вижте мненията
.......Нямам намерение да префлашвам рутера защото и без това е стар и няма много ресурс. Лошото е че често има токови удари и след токовия удар обикновено нета не тръгва сам а трябва рестарт на устройството преди рутера или на самия рутер. Иначе нета е оптичен. Затова се интересувах дали евентуално мога да го достъпа отвън при частно ip. С две думи доставчика ми мъти водата. 29 лв на месец за интернет с публичен ip ми идва много. За сравнение в София плащам на А 1 интернет за 6 лв на месец и са ми дали публичен ip без никакви проблеми.
Ето един вариант как да си решиш проблема. Само не съм сигурен как стоят нещата с телефонията, ще ти трябва активна сим карта
https://trekto.info/napravi-si-sam/o...startirane-gsm
Като вместо компютъра може да сложиш нещо от този сорт /колегите може да ти дадат по добра идея/. Изискват се и малко умения или да знаеш някой с такива
https://www.emag.bg/sedmichen-digita...ch-Action=view
Отговори с цитат
  #40  
Стар 28-06-2022
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много усложнихме схемата За толкоз мъки/време/пари ще смени рутера и ще си реши проблема отведнъж И за протокола- понеже виждам такива акъли , спирането на тока на което и да е устройство, като рутинен рестарт автоматично скъсява живота му , респективно на адаптера му, така че избягвайте да правите това
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
demmlik (29-06-2022)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ip, без, външен, до, Достъп, реално, рутер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Международната космическа станция в реално време Rabin Забавно 21 19-07-2013 18:58
Има ли DVB-C външен тунер Стенли65 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 1 30-05-2012 15:29
Международният дълг на САЩ в реално време koko_varna Дъра-Бъра 9 13-06-2010 17:52
реално или търговски трик veskodivia КОНВЕРТОРИ 24 13-06-2010 00:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.