The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > СПОРТ

СПОРТ Айнцу цвайнцу дрън!!!

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-08-2021
Митко7 Митко7 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 268
Благодари: 9
Получил благодарност:
78 пъти в 46 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране NFL (Американски футбол) тръгва по Макс Спорт

MAX Sport е новият дом на най-популярния и гледан американски професионален спорт – Националната футболна лига (NFL). Спортните канали ще излъчват редовния сезон и плейофите през следващите две години, а стартът на преките излъчвания ще бъде даден в ефира на MAX Sport 2 oт 20:00 часа на 12 септември българско време с двубоя между Питсбърг Стийлърс и Бъфало Билс.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Митко7 за този полезен пост
Ender (30-08-2021), Underworld (30-08-2021)
  #2  
Стар 30-08-2021
Митко7 Митко7 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2018
Мнения: 268
Благодари: 9
Получил благодарност:
78 пъти в 46 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

MAX Sport е първата българска телевизия, която спечели правата за излъчване на най-популярния и гледан американски професионален спорт – Националната футболна лига (NFL). През новия редовен сезон, който ще е под номер 102 в историята, отборите ще изиграят по 17 мача, като спортните канали на А1 ще имат възможността да излъчват по два мача на кръг – от 20:00 и 23:00 часа в неделя вечер.

Стартът ще бъде даден в ефира на MAX Sport 2 oт 20:00 часа на 12 септември българско време с двубоя между Питсбърг Стийлърс и Бъфало Билс. Веднага след края му започва и прякото предаване на сблъсъка между Канзас Сити и Кливланд Браунс. Редовният сезон ще приключи на 9 януари 2022 г., а седмица по-късно, на 15 януари, започват и плейофите. Кулминацията на сезона в NFL – 56-ото издание на Супербоул, по план трябва да се изиграе на 14 февруари на SoFi Stadium в Ингълууд, Калифорния.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-08-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Таман оня ден си мислех дали някой няма да вземе правата щото по тоя б1б... даваха "български" американски футбол . Досега ако не се лъжа единствено булсата преди много години даваха ама само финалния мач. А той винаги е в такова "прекрасно" време през нощта, че едва ли някой си е правил зор дори и да разбира за какво иде реч. Което за този спорт специално си е голяма драма дали разбираш какво се случва или не


P.S. Дано да случим на коментатор
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31-08-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,393
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,043 пъти в 681 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега и крикет от Индия очаквате.
А защо не и Ръгби.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31-08-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбирам намека Аз също не гледам и не ми харесват крикет, софтбол, бейзбол както и ръгби ( въпреки че се води близко до американския футбол). При американския футбол нещата обаче са по-специфични. Просто защото първоначално човек трябва да "инвестира" много от своето време само за да знае комбинацията от основните правила, които да му позволят да разбира какво се случва на терена... И да не се чуди защо по дяволите всички скачат като обезумели от радост например, а резултата си седи същия Разбира се както и при останалите спортове, това че знаеш правилата не означава че ти харесва да го гледаш. Но просто картината се променя драстично специално при този спорт тъй като правилата не са особено лесни и не се хващат от първия път. Дори една част от най-атрактивните възможности в повечето случаи се прилагат главно в колежанския американски футбол просто защото в NFL подобни изпълнения са си чист хазарт и рядко се виждат.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31-08-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,393
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,043 пъти в 681 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Американския футбол е производно на ръгбито,
но за разлика от ръгбито играчите са в броня щот толкова си могат,
ако ги барне някой ръгбист и са дотам.

По скоро тея псевдо спортни канали трябва да наблегнат на подпомагане на местния спорт,
като пример тенис на маса, хандбал, бадминтон.
Хем ще им е по евтино за правата, хем бг рекламодателите ще подпомагат отборите,
слагайки си рекламите по терените, пък по дашните и за тв реклами.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31-08-2021
Underworld Underworld не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 640
Благодари: 126
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз не разбирам, какво пречи излъчването на американски футбол на българския спорт? Да не би да краде от аудиторията на националния шампионат по тенис на маса?
Аз се радвам, че няма вече да се чудя по кой канал да гледам мачовете и да ме облъчват с чужди реклами които да ме подтикват да поръчвам продукти предназначени за чуждия пазар.
Шегата на страна, но всеки си има предпочитания за спорт, и ако дадете шанс на американския футбол може и да му се насладите. Не случайно финала е най-гледания мач, и повярвайте не са толкоз " тъпи" американците.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Underworld за този полезен пост :
wassl (01-09-2021)
  #8  
Стар 31-08-2021
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Може ръгбито да е подобен на американския футбол, но за мен лично има огромни разлики между двата спорта които правят единия много интересен за гледане, ако се познават правилата. На мен ръгбито ми е напълно безинтересно. В американския футбол тактиката играе огромна роля, а спорта е толкова брутален откъм физически изисквания, че дори и предпазните средства не успяват да спестят многобройните контузии. То и затова има толкова малко мачове на сезон. Иначе ако трябва да се прави друга аналогия. И формула 1 и НАСКАР са състезания с автомобили. Аз лично харесвам формула 1 и ми интересна, но не и НАСКАР. Съответно за друг може да е обратното или пък изобщо да не харесва подобни състезания. В България специално ми е напълно ясно, че интереса към американския футбол е близо до нулата - най-вече по причините които изтъкнах в предния си пост. . В Сърбия например от много години дават по 3 мача на седмица и съответно интереса е много по-голям. А пък сърбите дето се вика имат много повече опции да гледат елитни спортове в които има техни представители.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ender за този полезен пост :
vadzari (09-01-2022)
  #9  
Стар 31-08-2021
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,393
Благодари: 1,035
Получил благодарност:
1,043 пъти в 681 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аудиторията трябва да намеква на оператора какво да излъчва.
Да плаща права за нещо което няма аудитория на дали е умна операторска стратегия.

Ако излъчва спорт от България,
има по голям шанс за аудитория която да е заинтересована от съдържанието.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31-08-2021
Стоян Стоян не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да вметна, че аз съм съвсем обикновен спортен запалянко. По стечение на обстоятелствата присъствах на един мач от НФЛ на Уембли, но за друг НФЛ мач, пак на Уембли, ходих, плащайки само за това и само с лични средства.

Така че към всяко нещо може да се привикне, ако има интерес и възможност, разбира се.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
nfl, американски, Макс, ПО, СПОРТ, тръгва, Футбол


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Макс Спорт и Ринг със споделени права за Серия А Потребител19 СПОРТ 27 10-09-2021 20:06
Макс Спорт 7лв. при Виваком от 15 Юли 2021г. Митко7 Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 1 14-06-2021 21:54
Мултигол по Макс Спорт 1 на 26 Юли от 22 часа Потребител19 СПОРТ 1 14-07-2020 17:35
Макс Спорт 1 Neo64 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 1 11-05-2019 00:01
Американски футбол ман EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 40 24-09-2017 19:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.