The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-12-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране адсл интернет проблем помогнете моля

Здрасти ,

в една друга тема написах, че имам висок пинг на нета адсл, тоя който с модемите , два пъти звънях на тия оранжевите , единият път техника който беше уж го оправи а втория път не искаше да оправя, защото вика че договора бил за доставка на интернет , а не за доставка на пинг тия наред ли са , третия път като звъннах пак беше този техник от преди два дни , и без да ме пита къв е проблема почна да го оправя , като каза че и пинга е част от договора за нета както и да е.

сега да вметна че имаме 2 компютъра у нас , на единият който е до модема , всичко му е наред измерва скорост почти 14.70 мегабита и пинг 31 , обаче тоя който ползвам аз , измерва скорост 14.30 мегабита не винаги но пинга от няколко дена ми е 91 до 144 , и като искам да играя кънтър страй лагва , както и когато гледам онлайн телевизии насича .
дори пробвах да изключа модема марка пирели от тия черните , за 10 минути да си почине , и пак така няма промяна .

и да почертая че на основния комп всичко е ок , проблема е само до моя комп, и така реших да направя следните опити :

1 извадих лан картата почистих я от прах , и я преместих на другия пци слот все така е проблема.

2 инсталирах си безжичния адаптер марка тплинк , но и по ви фи нет пак пинга ми е толкоз 91 .

от тук стигам до извода че проблема , не е нито в лан картата нито в тплинк ви фи адаптерът.

дайте идеи как да намеря проблема и да го остраня , без да се налага да викам някой който ще иска пари за ремонта.

това е теста ми от днес , само вижте пинга http://www.speedtest.net/my-result/3151805291

благодаря предварително на всички помогнали !


Последно редактирано от bokarium : 08-12-2013 на 12:26
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-12-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Когато изключиш работещия комп(този без проблема) на другия пак ли е така?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-12-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да ,да добавя че теста е правен , без да тегля торенти или нещо подбно, просто един тест , винаги го правя когато пусна компа си.
дори разменихи местата на лан кабелите и не помогна .
но когато правя тест към сървър на мсат варна пинга е най малък ето :

http://www.speedtest.net/my-result/3151874078


Последно редактирано от bokarium : 08-12-2013 на 13:03
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-12-2013
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtest Вижте мненията
Здрасти ,

в една друга тема написах, че имам висок пинг на нета адсл, тоя който с модемите , два пъти звънях на тия оранжевите , единият път техника който беше уж го оправи а втория път не искаше да оправя, защото вика че договора бил за доставка на интернет , а не за доставка на пинг тия наред ли са , третия път като звъннах пак беше този техник от преди два дни , и без да ме пита къв е проблема почна да го оправя , като каза че и пинга е част от договора за нета както и да е.

сега да вметна че имаме 2 компютъра у нас , на единият който е до модема , всичко му е наред измерва скорост почти 14.70 мегабита и пинг 31 , обаче тоя който ползвам аз , измерва скорост 14.30 мегабита не винаги но пинга от няколко дена ми е 91 до 144 , и като искам да играя кънтър страй лагва , както и когато гледам онлайн телевизии насича .
дори пробвах да изключа модема марка пирели от тия черните , за 10 минути да си почине , и пак така няма промяна .

и да почертая че на основния комп всичко е ок , проблема е само до моя комп, и така реших да направя следните опити :

1 извадих лан картата почистих я от прах , и я преместих на другия пци слот все така е проблема.

2 инсталирах си безжичния адаптер марка тплинк , но и по ви фи нет пак пинга ми е толкоз 91 .

от тук стигам до извода че проблема , не е нито в лан картата нито в тплинк ви фи адаптерът.

дайте идеи как да намеря проблема и да го остраня , без да се налага да викам някой който ще иска пари за ремонта.

това е теста ми от днес , само вижте пинга http://www.speedtest.net/my-result/3151805291

благодаря предварително на всички помогнали !

Добре де раздела е за "ОБСЪЖДАНЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия"
Кое от е от твоето е валидно за него? Търси си Вивакома и сменяй доставчика, след като не могат да ти оправят проблема. Този форум трябва да го преименуват на "Бг Путьо" версия на "Бг мама" както беше писал Явор от Варна в една друга тема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (08-12-2013)
  #5  
Стар 08-12-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

извиянвай но когато се пише , в разделите на близу и мсат , да не би да не пишат и за интернет и за тв, май нещо не ти е наред мисълта , посочи според теб правилното място за проблема ми ?

Последно редактирано от bokarium : 08-12-2013 на 13:19
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-12-2013
Кермит Кермит не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 555
Благодари: 84
Получил благодарност:
153 пъти в 107 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз бих разменил и местата на компютрите и ако пак е така търси проблема в машината. Ако пък е наред провери кабела.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-12-2013
Аватара на slaitt
slaitt slaitt е на линия
|Луд умора няма|
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 1,087
Благодари: 300
Получил благодарност:
196 пъти в 151 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм със същия модем и на двата компютъра пинга и интернета е еднакъв.
__________________

_________________________________

Последно редактирано от slaitt : 08-12-2013 на 13:51
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-12-2013
алт алт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 765
Благодари: 176
Получил благодарност:
201 пъти в 155 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от slaitt Вижте мненията
Аз съм със същия модем и на двата компютъра пинга и интерната е еднакъв.
Много точно го описа като интернАт.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на алт за този полезен пост :
slaitt (08-12-2013)
  #9  
Стар 08-12-2013
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 839
Благодари: 308
Получил благодарност:
266 пъти в 164 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtest Вижте мненията
извиянвай но когато се пише , в разделите на близу и мсат , да не би да не пишат и за интернет и за тв, май нещо не ти е наред мисълта , посочи според теб правилното място за проблема ми ?
Ти наистина си малоумен или се правиш на такъв. Форума е за цифрова телевизия раздела в който пишеш, също е за цифрова телевизия - обърни внимание на удебеленото. Правилното място за проблема ти е тук http://www.vivacom.bg/bg/residential...ice/contact_us

Правилното място в този форум е http://dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=178

ДЪРА-БЪРА Място за offtopic теми извън цифровата телевизия

Явно това че няма никакъв ред в България, прави така че и ежедневните действия на хората да са такива, проблема е че дори самите те не могат да се осъзнаят за това.

Вече ако не разбрал къде е правилният раздел, ще те оставя на мира, защото в този случай първата част на първото ми изречение ще е валидна в твоят случай.

Последно редактирано от турбо : 08-12-2013 на 14:51
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на турбо за този полезен пост :
БАЙ ИВАН (08-12-2013)
  #10  
Стар 08-12-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не ме обиждай ако обичаш , тука няма ли някъв ред в тоя форум, за обиди към потребителите , ама правилно са казали че , в Български форум , вместо да ти решат проблема ти казват колко си прост, никой не се е родил научен , и това не означава че съм малоумен м и вземи ми се извини ако обичаш.моля модераторите да направят раздел за интернета , който предлагат Виваком .

Последно редактирано от bokarium : 08-12-2013 на 15:20
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
адсл, Интернет, моля, помогнете, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с реал ай пи при виваком адсл интернет noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 26 13-10-2012 15:46
виваком адсл интернет проблем uscxeu ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 60 10-10-2012 12:27
моля помогнете ми да избера своя нов интернет доставчик uscxeu КОМПЮТРИ и периферия 0 02-03-2011 23:10
Помогнете моля! bibo ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 17 27-02-2011 18:12
Моля, помогнете! tanitadt ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 5 25-12-2009 22:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.