The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране Мултифийд дискусия

Джак нещо ми се чинат малко тия децибели... 6 и малко, аз с антенката на булсат вадя 12.



По мое мнение това само показва, че и 10 конвертора да се накичат на една антена файда няма като започне да вали както е сега.
Ако ще се кичат толкова конвертори то нека антената да е тороидална.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Какво значение има на теб как ти се чинят тези децибели, след като антената е моя и аз гледам на нея? Досега нямам оплакване от Булсат дори по време на дъжд. Само на някой летен адски порой, който отминава за минути, съм имал проблеми с Булсат и то предимно на стария им транспондер, който вече не използват.
Не знам защо снощи децибелите са били 6dB, тази вечер по време на дъжда е 9,90dB, но и в двата случая се гледа. Да не забравяме, че конвертора на булсат е на самия край на мултифийд-рейката и това за мен е повече от удовлетворяващ резултат. Пък ако поискам твоето мнение дали има смисъл, ще те питам. Вече се отегчавам на всеки пост да кичиш картинки и да обръщаш темата на "мерене на пишки". Досадно е.



__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13-10-2011
Аватара на 11012V
11012V 11012V не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 347
Благодари: 823
Получил благодарност:
63 пъти в 42 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Вече се отегчавам на всеки пост да кичиш картинки и да обръщаш темата на "мерене на пишки". Досадно е.
За някой е полезно, така виждаме при какви обстоятелства какви децибели излизат и човек може да си направи изводите има ли смисъл от такъв мултифийд или е по-добре да си караме с операторското оборудване.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13-10-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 не е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,730
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,643 пъти в 2,334 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Страхотно мнение и уважение към един доказал се участник в този форум, г-н Модератор/Администратор. Поздравявам Ви!

P.S. Да видим сега колко ще издържат тези мнения....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Страхотно мнение и уважение към един доказал се участник в този форум, г-н Модератор/Администратор. Поздравявам Ви!
Когато и ти му направиш и изпратиш на този доказал се участник десетки скрийншоти, колко децибела има еди кой си канал по всяко време на деня, можеш да поздравиш и себе си.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Всеки има право на мнение, ако теб те отегчава друг пък го вълнува... аз па винаги искам да знам дадена телевизия на колко децибела може да се докара с дадена антена.
Ако имам същата антена и не докарвам тия децибели то правя опит да ги повиша, което всъщност кара ръцете да ме сърбят... да си бъзна малко антените за по-добър сигнал и т.н.
Има няколко човека с които като си лафиме по скайпа всеки път подхващаме темата за децибелите (то това е краста нали знаеш) кажи сега колко имаш на тая тв... а при тебе колко са... и така.
И не приемай лично мнението ми Джак... споделих моето прикрепено с шот защото все на някой ще му е от полза.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ooo_Pepi за този полезен пост :
жоркин29 (14-10-2011)
  #7  
Стар 14-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Ами добре, преформулирай си тогава мнението ако искаш, според новия скрийншот. В момента децибелите са 10.90dB. Ти с малка антенка на булсат изкарваш около 12dB. Е, има ли смисъл да се редят много конвертори на рейка или непременно трябва да се прави мултифийд само на по-скъпата тороидална антена, защото иначе не си струвало? Защото това което каза за мен е глупост, която може да подведе (или спре) други хора да се пробват да си направят мултифийд.
Освен това в темата ставаше дума за EPG на канала, а ти все на мерене на децибели го обръщаш. Ами съгласи се, толкова пъти си ме ангажирал да ти меря децибелите на тоя или оня канал, че вече ми идва в повечко. Особено когато се отклонява тема в тази посока или се внушават неверни неща за мултифийда.

__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-10-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,342
Благодари: 2,625
Получил благодарност:
1,742 пъти в 886 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията
Ами съгласи се, толкова пъти си ме ангажирал да ти меря децибелите на тоя или оня канал, че вече ми идва в повечко. Особено когато се отклонява тема в тази посока или се внушават неверни неща за мултифийда.
Да, така е... ангажирал съм те да мериш децибели на различни телевизии по спътниците за което съм ти благодарен.
Аз от своя страна съм събирал статистика на еди каква си антена, на еди кой си спътник колко db постигат хората и е нормално да го съпоставям с моята антена.
Това ме кара да изцеждам още повече антената си ако е възможно.
В една друга тема в която сме писали за турската и датската рейка бях обещал да направя тест дали датската рейка ще даде по-добри показатели от турската защото ти беше уверен в това.
Е... преди половин месец го направих теста и останах разочарован от датската рейка... затова върнах отново турската с която се постигат по-добри стойности.
Относно внушаването на неверни неща за мултифийда мога да кажа: Мултифийда е хубаво нещо, но в рамките на разумното.
Такъв мултифийд от 13Е до 39Е или както се вижда на снимката до 42Е на TD88 си е таш*к работа.
Мариан хубаво се беше изказал в онази тема, а и Вальо е писал, че след 23-тия градус сигнала пада драстично.
Лично съм го тествал това и мога да потвърдя написаното от други колеги борили се преди мен с тези неща.
Ти сам беше написал: хдтв-тата на 13Е ми бягат, хд транспондера на булсат ми бяга, 16Е е слаб не го броиме това е ясно, 1Н не излиза, слабите на 28Е бягат също......... е то какво остава за гледане като това не го броиме онова не го броиме... не се прави така.
Моя мултифийд е от 23,5Е до 9Е това е в рамките на разумното и бъди сигурен, че сигнала с чинията на булсат не ми пада до 6db.
Мисля, че на поставените от теб въпроси отговорих изчерпателно.
Относно отклоняването на темата в друга насока, ще си направя бележка.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-10-2011
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

6-те dB са необясними. Може някое врабче да е кацнало на конвертора дето се вика или да е имало срив на сигнала. Показах ти днес как в дъжда сигнала държи 9.9 dB. Вчера при по-малкото децибели не валеше, в което няма логика... Може да са настройвали нещо по транспондера по това време, а ти като гладно куче веднага заръфа снимката с 6-те децибела и започна да правиш генерални заключения за мултифийда, съвсем не по темата.

Преди седмица-две ти показах нивото на сигнала с което хващам по-слабия транспондер, на който преместиха музикалните на 28Е и ти след това ходи да си донастройваш антената, както си правел и друг път. Не ми излизаше преди време само един HD-транспондер на SkyUk, но само рано сутрин, след това през целия ден се гледаше, така че не го обобщавай като "бягат ти слабите на Скай". Друг е въпроса, че каналите на същия транспондер толкова слабо ме интересуват, че съм забравил кои бяха. Целта на мултифийда е да се гледат тези канали които те интересуват без да чакаш да се върти антената, а не да изкараш с няколко десети от децибела по-силен сигнал на някой канал, от някое "онлайн-другарче". Като кажеш "бягат", ще си помисли човек, че не ги хващам, а HD-каналите на 13Е, който също е краен конвертор, така ми "бягат", че са 1-3dB над минимума.

Тази снимка на рейката е правена преди няколко години - когато още нямаше DTV-BG. Затова на снимката е написано старото име на форума. През тези години 39Е ми е краен конвертор и на пръстите на едната ми ръка се броят случаите, в които заради много силен дъжд през лятото сигнала се е губил на някои транспондери - когато и с операторска антена ще се загуби. Вкъщи Булсат се гледа през 90% от времето. Ако не си струваше да се прави мултифийд и бях неудовлетворен от резултата, мислиш ли, че щях 3 години да чакам някой Пепи да ми каже, че нямало смисъл?

Ако ти не можеш да си настроиш антената така, че да има смисъл, не датска, не турска, ами и патагонска рейка няма да ти помогнат.

За всички е ясно, че при мултифийд се правят компромиси. Мултифийд системите са толкова индивидуални според потребностите, конфигурирането им и географското положение, че да се правят генерални заключения като теб или да се сравнява една мултифийд-система с друга е повърхностно.

Ти ако искаш си накичи къщата като коледна елха с 4-5 антени с по 2-3 конвертора плюс някоя парабола за ей-така, но аз "благодаря" за подобно предложение. Няма нужда.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Джак за този полезен пост :
ВалчоП (14-10-2011)
  #10  
Стар 14-10-2011
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Джак Вижте мненията


Тази шина ми се вижда хоризонтална, не трябва ли да е с около 6 градуса наклон?
Ooo_Pepi, децибелите са различни за различните приемници. 12 дБ на захаринка е едно, 8 дБ на Технисат (може би и на Дрийм) изглежда друго, но всъщност е едно и също. Освен ако нямаш същия приемник, като на Джак и с него да вадиш тези 12 децибела.
Аз на моята ламарина съм нанизал 10 конвертора и съм доволен. Обичам да скачам през каналите и моторчето не ми върши работа.

Последно редактирано от ВалчоП : 14-10-2011 на 12:41
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Дискусия, Мултифийд


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
ADB 2840C дискусия Пламен Пловдив Приемници 187 27-06-2021 11:46
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 30-08-2010 00:38
DM500HD - дискусия - продължение Ники DREAMBOX 8 27-05-2010 01:04
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 15:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 20:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.