The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 18-05-2020
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Имам dvbsky T330 и на Vu турбо тунера. Нямам претенции и относително работят, но зависи от дистрибуция , архитектура и ядро. Между другото CAMa може ли да отключва повече от два канала? Картата чете ли се на кардрийдър извън модула?
Не забравяй, че ще ти трябва за малинатя.
А относно FBC не е задължително да е Vu или дори Dreambox приемника . Ако картата се чете и пише без CAM един Мутант hd530c би вършил прекрасна работа. Не съм търсил алтернативи, но предполагам ще се намерят и други варианти с енигма приемник. На приемни/ка/ците им правиш букет/и . Слагаш по един Dreamdroid на трите бокса.
__________________

Отговори с цитат
  #12  
Стар 20-05-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Имам dvbsky T330 и на Vu турбо тунера. Нямам претенции и относително работят, но зависи от дистрибуция , архитектура и ядро. Между другото CAMa може ли да отключва повече от два канала? Картата чете ли се на кардрийдър извън модула?
Не забравяй, че ще ти трябва за малинатя.
А относно FBC не е задължително да е Vu или дори Dreambox приемника . Ако картата се чете и пише без CAM един Мутант hd530c би вършил прекрасна работа. Не съм търсил алтернативи, но предполагам ще се намерят и други варианти с енигма приемник. На приемни/ка/ците им правиш букет/и . Слагаш по един Dreamdroid на трите бокса.



значи ако съм разбрал правилно, ако тунера е примерно 3xFBC означава, че все едно имаш 3 физически отделни тунера и може да се гледат 3 програми в паралел от различни MUX-ове?


относно САМ-модула - само HD програмите го изискват и по принцип не ми е приоритет, мислех накрая да се занимавам с него, понеже из форума прочетох че мога да ползвам и четец за електронен подпис(стига да има драйвери разбира се), а колко програми може да разкодира - не знам в момента е забита карата в CI порта на телевизора, довечера ще взема да я снимам и ще я кача. как обаче да разбера колко канала едновременно може да разкодира? благодаря!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20-05-2020
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
значи ако съм разбрал правилно, ако тунера е примерно 3xFBC означава, че все едно имаш 3 физически отделни тунера и може да се гледат 3 програми в паралел от различни MUX-ове?
1 брой FCB тунер = 8 демодулатора или 8 транспондера/мукса

Уж от TBS щяли да пускат такава платка с 2 FCB тунера ама по натам.
Код:
16/32 tuners entire system card+mswitch+fiber lnb all in one
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.

Последно редактирано от 111111 : 20-05-2020 на 16:57
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20-05-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И как се държи хардуера с такива тунери? Това ми прилича на нещо като теле с каска, аматьори се правят на профи с един приемник да свалят целия сателит. ТБС имаха едно дърво, MOI се викаше, с два dvb-s2 тунера, като му изкараш два транспондера и клякаше цялото завалийката, два канала паралелно можеше да се влачат, но за повече си беше мъка... Сат приемници с по 3-4 тунера , 2 сателитни един кабелен и един ефирен за по един-два канала разбирам , ама приемник с 16 или 32 тунера... братко , то това бие на профи работа, какъв хардуерен запаас имат тия приемници та да им се монтират такива тунери?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 21-05-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
А относно FBC не е задължително да е Vu или дори Dreambox приемника . Ако картата се чете и пише без CAM един Мутант hd530c би вършил прекрасна работа.
Здрасти колега!
Искам да попитам, дали имаш лично впечатление и опит с Mut@nt HD 530C?
Поръчал съм един миналата седмица и с нетърпение го чакам. Вижда ми се малко слабичък и се чудя как ще се държи с OpenATV?

@иван_иванов
Само да споделя и аз за външен кабелен тунер. Аз ползвам Hauppauge WinTv Dual HD и работи добре под Ubuntu. Ползвам го и на Octagon SF8008 4K. Има си драйвъри, специално за него на OpenATV имиджа. Доколкото знам, вече работи и добре под Libre/Core Elec.
Имай предвид това, че всички USB тунери са малко аматьорска и любителска работа. С две думи.....не стават за сериозни неща, защото рискуват да се самозапалят Ако искаш просто да гледаш на 2-3 телевизора може да са Ок, но ако мъчиш постоянно по няколко HD канала наведнъж от един мукс или транспордер забрави.
Надявам се че разбра какво искам да кажа.


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Последно редактирано от b_ignatov : 21-05-2020 на 01:10
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21-05-2020
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Ако искаш просто да гледаш на 2-3 телевизора може да са Ок, но ако мъчиш постоянно по няколко HD канала наведнъж от един мукс или транспордер забрави.
Надявам се че разбра какво искам да кажа.
Няма такова ограничение
Хардуера приема целия мукс/транспондер, изважда се списъка с PID-ове, и се трансферира в SPTS или ако е по евтино устройство не филтрира а праща MPTS към контролера дали е на USB, SPI или PCI без значение, камо ли да има значение вида съдържание.
Единствено от значение е конструктивно решение за охлаждане, модификации на ползватели бол.

Всичко се хлади

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
И как се държи хардуера с такива тунери? Това ми прилича на нещо като теле с каска, аматьори се правят на профи с един приемник да свалят целия сателит. ТБС имаха едно дърво, MOI се викаше, с два dvb-s2 тунера, като му изкараш два транспондера и клякаше цялото завалийката, два канала паралелно можеше да се влачат, но за повече си беше мъка... Сат приемници с по 3-4 тунера , 2 сателитни един кабелен и един ефирен за по един-два канала разбирам , ама приемник с 16 или 32 тунера... братко , то това бие на профи работа, какъв хардуерен запаас имат тия приемници та да им се монтират такива тунери?
Говориш за ARM платформата незнам как си го мъчил да кляка при мен с Octagon SF1028p с два тунера без яд процесора е същия като на MAG250
едно албумче
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
painkillerbg (05-07-2020)
  #17  
Стар 21-05-2020
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Здрасти колега!
Искам да попитам, дали имаш лично впечатление и опит с Mut@nt HD 530C?
Поръчал съм един миналата седмица и с нетърпение го чакам. Вижда ми се малко слабичък и се чудя как ще се държи с OpenATV?
Ами приемник с параметри сходни с Едисион OS mini, Formuler 3, Octagon SF108 .Съвсем прилично се държи с OpenATV, но не очаквай чудеса. Тунера е по-слабо чувствителен особено на високите честоти /над 830 MHz/ , но може да е от бройка или до технологията. Все пак принципа е подобен на SDR и явно входните филтри са с ниски прагове. Няма и физически бутон за изключване на захранване, мрежата е 100 мегабитова, но за тези пари толкоз.
__________________

Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
b_ignatov (21-05-2020)
  #18  
Стар 21-05-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Няма такова ограничение

Хардуера приема целия мукс/транспондер, изважда се списъка с PID-ове, и се трансферира в SPTS или ако е по евтино устройство не филтрира а праща MPTS към контролера дали е на USB, SPI или PCI без значение, камо ли да има значение вида съдържание.

Единствено от значение е конструктивно решение за охлаждане, модификации на ползватели бол.



Всичко се хлади
Не съм казвал, че има някакви хардуерни ограничения!Ясно е че един тунер приема целия мукс, но зависи как го приемаш Давам пример с моя Hauppauge Dual HD, който като му пусна да прави запис през TVHeadend на каналите от 2 мукса и се пали на петата минута. Така просто искам да кажа, че с такива тунери не се свалят цели муксове с канали и да гледат много хора, както и не се прави ТВ Архив.


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21-05-2020
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Не съм казвал, че има някакви хардуерни ограничения!Ясно е че един тунер приема целия мукс, но зависи как го приемаш Давам пример с моя Hauppauge Dual HD, който като му пусна да прави запис през TVHeadend на каналите от 2 мукса и се пали на петата минута. Така просто искам да кажа, че с такива тунери не се свалят цели муксове с канали и да гледат много хора, както и не се прави ТВ Архив.


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Давам ти пример с моя DVB-T тунер Toshiba USB DVB-T Tuner PX1211E-1TVD набор 2008-ма


С месеци сваля единия ефирен мукс и му няма нищо, температурата му не надвишава 45 градуса

За твоя тунер ти препоръчвам да си обновиш пакета модули и фирмуера от репото на разработчика.
https://launchpad.net/~b-rad/+archiv...tree+hauppauge
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
b_ignatov (21-05-2020)
  #20  
Стар 21-05-2020
typtip typtip не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Mychett,Surrey, The UK
Мнения: 44
Благодари: 8
Получил благодарност:
23 пъти в 15 поста
Сваляния: 162
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, де ако искаш да си правиш експерименти с Малинката и ТВХ, защо не опиташ с евтин и сравнително добър Raspberry TV-Shield DVB-T2 за 10 кинта? Признавам си не съм го опитвал но мисля тези дни да опитам да го закача като ми намалее работата. Иначе от собствени опити не съм имал ядове с Hauppauge PCTV(73e), nano i Тripplestick( 290, 292e, които работят добре и на SF4008 с добра поддръжка на драйвери. За греенето- това е отделна тема
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbc>iptv, За, сървър, употреба, частна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Убунту сървър IPTV към MAG-250 мирокостов IPTV (Internet Protocol Television) 22 10-12-2016 15:55
Струва ли си покупка на xbox 360 2 употреба хондоман DVD и BLURAY плеъри 12 03-10-2015 18:36
Разпродажба втора употреба Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 3 12-12-2013 22:32
Ръководство за употреба сантабанта ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 3 09-10-2010 17:14
Частна ракета издигна спътник на орбита! spacebeam Новини 0 15-07-2009 03:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:08.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.