The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #111  
Стар 17-10-2009
venstano venstano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте момчета. С ДМ500 съм и Набило, а на Пс-то ХП Про. Някой ако е подкарал гледането на филми с такава конфигурация, моля да сподели как, защото от 3 дни се мъча и нищо не става, дава ми грешка дрийма когато се опитам да стартирам ВЛЦ-то в него, някой в предните постове беше описал същия проблем, но така и не видях описано решение.
Отговори с цитат
  #112  
Стар 17-10-2009
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С набило има проблеми. С джемини и сифтиим става без проблеми.
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #113  
Стар 17-10-2009
venstano venstano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря за отговора.Днес отново се мъчих целия ден стигнах на етап с плугина от Набило VideoLanclient да успея да виждам папки и файлове,но за съжаление не мога да ги пусна.Май ще правя прошивка със Сифтийм. Ако ми кажете читава версия от къде да сваля и някакво описание за инсталацията,ще ви бъда много благодарен
Отговори с цитат
  #114  
Стар 18-10-2009
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Качи си sifteam 1.9.4 има бг меню.Има го на ъплоуд центара няма да съжаляваш.Има два начина да го качиш - единия е с нулмодем кабел ако имаш компорт на компютара, а ако нямаш през лан примерно с flashwizard.Трябва да знаеш че има малка възможност да даде грешка при качването през лан и тогава единственият вариант остава компорта.Аз нямам компорт и винаги си го флашвам през лан и досега не съм имал проблеми но вероятноста за която съм писал съществува.Успех и ако има проблеми пиши.
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #115  
Стар 18-10-2009
venstano venstano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ти за инфото Владо.Днес от сутринта ще се поразровя за Флашуизърта да попрочета, тъй като нямам ком порт на нито едно от ПС-тата в къщи. Ако нещо се окъка ще го нося в офиса в понеделник да го будя през ком порта.
П.С. Ако ме оставят двете ми деца да свърша днес тая работа ще пиша какво е станало и дали е тръгнала цялата схема.
Отговори с цитат
  #116  
Стар 18-10-2009
venstano venstano не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 4
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С риск да стана досаден, докато прегледах няколко Flashwizard версийки, у мен се породиха малко съмнения да го правя преди някой да ми е обяснил по подробно как.
Та така изтеглил съм SifTeam-1.9.4-500MV-BG.img.zip, Drema ми е вързан с в мрежа през рутер, като на ПС-то съм с ХП про.Намерих и Flashwizard 7.02. Моля Владо или някой друг който го е правил да ми напише стъпка по стъпка как стават нещата.
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #117  
Стар 18-10-2009
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Винаги съм ползвал COM-порта за префлашване. Тук няма да съм ти много полезен. Само един съвет. На 1.9.4 на върви плъгина ASD,а при 1.9.3D си е на шест. Той не е с вградено BG меню,но после може да му се качи.
Отговори с цитат
  #118  
Стар 18-10-2009
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Dreambox – Step by step – dio VI – Flashwizard Бързо ръководство.
Dreambox – Стъпка по стъпка – dio VI – Flashwizard




Flashwizard или както често се използва FW е програма която ще ви улесни да направите Dreambox flashate. Да промените имиджа и флаша през мрежата. Също така с Flashwizardom можете много лесно да направите бекъп на който и да е имидж на Дриимбокса. Също така, Flashwizard се използва и за инсталиране на имидж и мултибут, но тази последна част е за по-напреднали потребители,за нея сега няма да пишеме.


Нека да започнеме, Flaswizard не се инсталира ръчно той се използва директно като stand alone програма, така, че е много удобен за пренос на USB стик памет.


В първоначалното си стартиране програмата изглежда така:





Сега трябва да настроите програмата Flashwizard за работа с вашия Дриимбокс.














Когато избереме бар Configuration and Utilities





Пред нас се отваря следния екран.





Сега трябва да въведем Connecting parameters,





В означението dio напишете IP на вашия дриимбокс както и лога ( винаги е root ) и паролата( по подразбиране (default) е dreambox, ако не сте я променили)


Когато вече сте направили това кликнете на бар Install a firmware into FLASH memory





















Пред вас се отваря следния екран:





С първия бар Flash Image Backup за направа на бекъп на имиджа.























Когато кликнете на този бар ще ви пита къде да направи бекъп на имиджа и отидете на папка където желаете. Когато потвърдите мястото ще ви се покажат няколко опции за избор между това и онова.





Изчакайте да завърши и имате вече готов бекъп имидж.


Сега трябва да започнете да прехвърляте имиджа във Флаша.


По-долу е означен бара търсене на имиджа който желаете да прехвърлите във флаша.





Имиджа трябва да бъде с разширение .img или .fw2










Прехвърлянето на имиджа е завършено, когато всички чавки (отметки) се появят.





По някой път трябва да се изчака и до десетина минути докато дриима не се зареди изцяло. В случай, че и за тези десетина минути имиджа не се зареди,изключете Дриимбокса от контакта и го включете отново, ако пак се не зареди вероятно вече е прехвърлен в Дриимбокса с грешка и е необходимо да повторите процедурата, ако Дриимбокса и компютъра не могат да се свържат, тогава трябва да заредите флаша с DreamUp програмата.


Тази последната стъпка се налага много рядко да се прави,но трябва да се знае за да нее изпадне в паника някой потребител – тогава се използва Dream Up и Нул модем кабел.


Предимството на флаша с Flashwizardom е бързината ( стъпките стават за няколко минути за разлика от 10 – 20 минути с DreamUp ).


За всеки случай, имиджа много рядко се изменя, а и тази процедура не се използва често, а когато потрябва да се знае как става.



Превод от .....
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #119  
Стар 18-10-2009
Аватара на ВЛАДО
ВЛАДО ВЛАДО не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: sofia
Мнения: 152
Благодари: 277
Получил благодарност:
53 пъти в 14 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Описанието го има на на ъплоад центара.Там е с скрииншотовете на програмата незнам що тука неизлязоха.
__________________
MAX800HD<>75sm OFFSET<>STRONG SRT DM2100<>SAMSUNG P2770HD
Отговори с цитат
  #120  
Стар 18-10-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 866
Благодари: 240
Получил благодарност:
517 пъти в 235 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от venstano Вижте мненията
С риск да стана досаден, докато прегледах няколко Flashwizard версийки, у мен се породиха малко съмнения да го правя преди някой да ми е обяснил по подробно как.
Та така изтеглил съм SifTeam-1.9.4-500MV-BG.img.zip, Drema ми е вързан с в мрежа през рутер, като на ПС-то съм с ХП про.Намерих и Flashwizard 7.02. Моля Владо или някой друг който го е правил да ми напише стъпка по стъпка как стават нещата.
Благодаря предварително!
Искам само да кажа , след като си смениш имиджа със Sif Team 1.9.4BG , да знаеш ,че паролата вече не е Passw:dreambox , а е
Passw:sifteam
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500, pc, Гледане, на, от, филми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Гледане на филми от компютъра с DM 500HD ironfist DREAMBOX 7 04-01-2011 20:23
гледане на кодирани програми Tupaka01 Кошче 33 31-12-2010 13:55
Относно DM500 HD и DM500 S Емилстар Уроци и съвети за начинаещи 6 16-05-2010 00:54
Гледане на ДМ500 от PC atanas_agg DREAMBOX 23 14-09-2009 00:14
Имидж за DM500 - mediavox-dm500 Sharp987 DREAMBOX 0 15-06-2009 00:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.