The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23-02-2012
sladkija sladkija не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 35
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране Моля за помощ относно сигнал на телевизор

Имам един много гаден проблем свързан с картината на телевизора ми.
С кабелна телевизя съм и пред около седмица си купих телевизор лед самсунг от техномеркет.Сложиха ми техниците на кабелната и там кабел сплитер и всичко каквото трябва.Когато въпросния съмсунг работи на другия телевизор вързан към същия сплитер излизат черги и е гадна картината, спра ли самсунга нещата се оправят.Виках кабелните техници и ми казаха, че самия тунер връща ток и за това са смущенията.Сложиха ми галваничен сплитер или там както го водят, но нещата не се промениха.Всеки път изпращат различни техници и ми писна да им званя всеки ден.Питането ми е ако намеря от някъде да си купя приемрно за 2рия телевизор пак такъв галваничен сплитер дали ще се поправят нещата или направо да тествам с цифров приемник да се надявам да се подобри сигнала.По прочетох разни такива теми но там е дадено за единия телевизор само.Сменях занулявания, кабела го пуснах максимално далече от оковия кабел, нищо че е хубав екраниран, но нещата не се поправят.Някакви съвети да ми дадете.Пропуснах да кажа, гадната картина е на телевизор LG CRT.
Благодаря на всички отзовали се.Ако ще се оправи от такъв галваничен сплитер от къде мога да го купя онлайн.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24-02-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Проблема може да не е в твоя телевизор. Прилича ми на пробив на усилвател или делител. Поискай от техниците да подменят разклонителната кутия, от която ти подават сигнал. (Не локалния сплитер, с който си цепиш сигнала за два ТВ). Ако няма ефект, да си проверят усилвателя, който е на твоето трасе.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24-02-2012
турбо турбо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 840
Благодари: 310
Получил благодарност:
267 пъти в 165 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Махни зануляването на контакта към който е вързан новият телевизор (третата клема която е за заземка на корпуса). Така трябва да ти се оправят проблемите. Галваничният разделител трябва да свързан не на входа на сплитера, а само към кабела който отива към тунера на новият телевизор и виж дали му е спазена посоката.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24-02-2012
sladkija sladkija не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 35
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от турбо Вижте мненията
Махни зануляването на контакта към който е вързан новият телевизор (третата клема която е за заземка на корпуса). Така трябва да ти се оправят проблемите. Галваничният разделител трябва да свързан не на входа на сплитера, а само към кабела който отива към тунера на новият телевизор и виж дали му е спазена посоката.
Да то така и е свързано на един метър преди да влезе в телевизора таме сложен галваничния сплитер. Вече махнах и занулението и нищо.Ще ги викам пак да дойдат да си видят нещата, лошото е че все различни техници идват и все да го оправят и нищо.Ще ги накарам сега да си гледат трасето и усилвателя и да подменят сплитери, та дано се оправи.Рядко гледам телевизия, но поне когато гледам и си плащам обичам да е идеално, иначе мога и сам да си накупя сплитери и да ги навържа, но после ще мъркат, че им е отслабнал сигнала и ще ме водят пират.Благодаря на всички отзовали се.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-02-2012
Аватара на томасаа
томасаа томасаа не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 13
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 93
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай да сложиш галваничния разделител преди ЛГ–то,а самсунга лесно можеш да видиш дали връща ток с един фазомер.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, моля, на, относно, Помощ, сигнал, Телевизор


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ, за избор на телевизор/сигнал сторм САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 2 08-02-2012 17:50
Как да си пусна сигнал за втори телевизор по коаксиален кабел ? sunnyboy115 FERGUSON 1 02-12-2011 11:22
Моля за помощ!!! коко DREAMBOX 10 30-08-2011 16:23
Съвет относно телевизор Philips русалка Уроци и съвети за начинаещи 12 15-07-2011 12:02
моля за помощ goranb3 ESPECTA 0 05-02-2008 12:41


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.