The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-07-2010
odisey odisey не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 31
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране повредена skystar HD 2

Привет изгоря ми skystar HD 2 и тъй като в момента не можах да намеря желания от мен модел реших да ремонтирам тази. Значи повредата не е била причинена от гръмотевица или токов удар. Отбелязания с червено на прикачената снимка елемент LNBP21PD грееше много направо не се пипаше - подмених го. Отбелязаните със зелено елементи са здрави. В момента платката работи но
излизат само вертикалните транспондери на hellas - 10 956; 11 012; 11 044; 11 104; 11146. Също така не мога да я накарам да завърти мотора подава му ток от копчетата му мога да го въртя но не и през програмата. Ще съм благодарен ако дадете някоя идея къде да търся проблема.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpeg SkyStarHD2.jpeg (165.1 КБ, 97 разглеждания)
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-07-2010
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

явно този елемент LNBP21PD не работи коректно щом ти излизат само вертикалите...

Последно редактирано от kabel : 20-07-2010 на 18:14
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-07-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от odisey Вижте мненията
...грееше много направо не се пипаше...
Добре де след като си знаел, че грее какво предприе ти по този въпрос ?
Аз също знам, че грее и виж какво съм направил за да не се случи нещо подобно и при мен:



Още от първата ми платка SkyStar 2 r2.3 при която ревизия чипа не може да се барне въобще знам, че без по-голям радиатор и допълнителен вентилатор не става.
След като й изтече гаранцията лепнах един голям радиатор от чипсет на дъно асус и в него през цялото време духаше една осмица.
При сегашната ми платка до осмицата съм сложил и 12-ска, по този начин цялата дължина на платката се охлажда.
Все пак платката е дългичка, освен това сега е лято и е по-горещо, даже зимата не оставям платката без вентилатор който да я охлажда. Разбира се на есен по-малкия ще го махна.

Съжалявам, че по твоя въпрос не мога да ти помогна.
Между другото като е изгоряла защо не си я закарал в магазина от където си я купил за да ти я оправят или гаранцията е изтекла вече ?
Това, че платката грее не ти влиза в работата да мислиш как да я охлаждаш по някакъв начин.
Все пак затова струва не малко пари и отделно тия умни глави дето са я проектирали и създали е трябвало да помислят върху този въпрос.
А и щом дават гаранция значи са помислили макар не много според мен.
Разбира се на нас ни е в кръвта да побългаряваме дадено нещо за да работи по-добре
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-07-2010
odisey odisey не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 31
Благодари: 6
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като казвам грее имах предвид че нещо се е повредил чипа и е започнал да грее много не системно да е бил толкова топъл. На него имаше радиатор както и на транзисторите и на големия чип бях ги сложил преди година защото ми останаха от една видео карта отделно в кутията има 2 140х140 вентилатора Картата не е в гаранция а и не съм от София. По принцип съм я отписал тая карта ама няма в момента TBS 6980 и реших да се пробвам да я ремонтирам.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-07-2010
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,756 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от odisey Вижте мненията
По принцип съм я отписал тая карта ама няма в момента TBS 6980 и реших да се пробвам да я ремонтирам.
Ооо вече си блъсках главата с 2 платки TBS и съм доста разочарован от китайското творение.
Сега съм заложил на немското прегряващо творение пък да видим колко ще изкара, все пак бая духане пада.
П.П. Сетих се за лафа на един Пернишки бек който вика: нема значение дали ше е*ем или ше ме е*ът, важното е да съм у секса
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27-07-2010
Аватара на КостовБГ
КостовБГ КостовБГ не е на линия
бандит
 

Дата на присъединяване: Apr 2010
Местоположение: Русе
Мнения: 24
Благодари: 4
Получил благодарност:
3 пъти в 2 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Според мен не захранва конвертора с 18V. Опитай да подадеш сигнал през сат. приемник работещ на хоризонтална поляризация, и картата да взима сигнал от изхода на тунера (LNB Loop Out). При вертикална поляризация конвертора трябва да бъде захранен с 14V. Не знам до колко е възможно самият конвертор да е повредил захранващата го интегрална схема, и след това да е доизгорял (хоризонталата му). Напреженията могат да се измерят и с волтметър между оплетката на коаксиала и жилото в центъра.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на КостовБГ за този полезен пост
netman (27-07-2010), Ooo_Pepi (27-07-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, skystar, повредена


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Skystar USB HD с видео Музикантът КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 6 26-01-2011 11:21
Въпрос за SkyStar USB HD The Fitter Въпроси и отговори 56 09-01-2011 19:03
SkyStar USB HD Ники TECHNISAT инфо 1 28-11-2010 13:58
SkyStar USB HD - 168 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 21-09-2010 00:25
SKYSTAR 2 TV DVB-S - 99лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 05-02-2010 02:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.