The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 05-08-2021
Joro711 Joro711 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 130
Благодари: 129
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pe6ogo6o1 Вижте мненията
Не се изказвай неподготвен. Явно никога не си пипал различни боксчета професионално. И какво му е по-добро - скопения Андроид ТВ, по-лошото охлаждане, по-малкото интерфейси? S912 и видеопроцесора, с който върви без проблеми си плейват истински 4К стриймове, без компресия, за разлика от тези недоразумения, които рекламираш.
Напротив, повече от подготвен съм. Явно съм пипал достатъчно боксчета и пиша всичко на базата на опит.

Имал съм и S912, някакъв R-TV S10, който още от кутията постоянно вадеше грешка "Bluetooth спря" и това го правеше неизползваем. С големи усилия успях да открия един ROM, който реши проблема.

В момента имам Nvidia Shield 2019 Pro, както и Beelink GT-King Pro и никога повече не бих си купил евтин китайски боклук, пък бил той и с осемядрен остарял процесор.

Няма нужда да ти разказвам за Шилда. Ако решиш да похарчиш 450 лева, ще се убедиш, че това е една от най-смислените покупки на подобен вид устройство. Купуваш и забравяш за глупостите, с които си се занимавал до момента.

Препоръчах му Mi Box S заради качествената изработка и софтуерната поддръжка, която е на светлинни години над всякакви Таникси и други подобни устройства.

Но пък си давам сметка, че човек, който иска да си купи бокс за 50 лева дори няма нужда от съветите ми.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 05-08-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Напротив, повече от подготвен съм. Явно съм пипал достатъчно боксчета и пиша всичко на базата на опит.

Препоръчах му Mi Box S заради качествената изработка и софтуерната поддръжка, която е на светлинни години над всякакви Таникси и други подобни устройства.

Но пък си давам сметка, че човек, който иска да си купи бокс за 50 лева дори няма нужда от съветите ми.
Как е възможно да препоръчваш "качествен" като изработка бокс,който е тотално скопен от към интерфейс




Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Около 50.
TV Box MXQ Pro 4GB/64GB,Android 10.1, HDMI, Wi-Fi, Quad-Core.
Този бива ли?
Твоят избор на пълноценен ТВ-бокс с голяма кутия,която предполага по-добро охлаждане и с 2 пъти повече памет,е 2 пъти по-добър и 3 пъти по-евтин от препоръчания кастриран Mi Box S,независимо от хвалбите за изработката му!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 05-08-2021
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Поръчах си TX9s от Китай. Като дойде, ще видя дали съм направил грешен избор.
__________________
Click 100 cm, Neosat 80, Zgemma H7S, Zgemma H7C.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 05-08-2021
Joro711 Joro711 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 130
Благодари: 129
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Поръчах си TX9s от Китай. Като дойде, ще видя дали съм направил грешен избор.
И каква е цената с евентуално плащане на ДДС и такси?
Отговори с цитат
  #25  
Стар 05-08-2021
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

73 лева с ДДС.
__________________
Click 100 cm, Neosat 80, Zgemma H7S, Zgemma H7C.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 05-08-2021
Joro711 Joro711 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 130
Благодари: 129
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Как е възможно да препоръчваш "качествен" като изработка бокс,който е тотално скопен от към интерфейс




Твоят избор на пълноценен ТВ-бокс с голяма кутия,която предполага по-добро охлаждане и с 2 пъти повече памет,е 2 пъти по-добър и 3 пъти по-евтин от препоръчания кастриран Mi Box S,независимо от хвалбите за изработката му!

Я ми кажи, имал ли си Mi Box S или пишеш някакви предположения?
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Joro711 за този полезен пост :
Iliyan N (05-08-2021)
  #27  
Стар 05-08-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Я ми кажи, имал ли си Mi Box S или пишеш някакви предположения?
Точно такъв кастрат,без лан порт и без слот за СД карта,никога не бих си взел
Относно проца Amlogic 905, имам такъв бокс,знам до колко са му възможностите,дори с моднат GPU,нещо непостижимо за Mi Box S
Ако си представяш,че с двигател за трабантче,ще направиш бентли, явно си пристрастен мазохист
Я ме светни какво дава Mi Box S,различно от другите китайчета, които не са така кастрирани.
Случайно за 12 битна цветност дори не се споменава......
Може и да съм лаик,но за мен е важно качеството на картината, а не дали е сертифициран за нещо си.......

Сам твърдиш,че не би си взел евтин китайски бокс, но специално за Mi Box S това не се отнася- скъп и кастриран!!!

Все едно да препоръчаш ДБ-500, защото имал перфектна софтуерна поддръжка, в замяна на найлонова картина
Отговори с цитат
  #28  
Стар 05-08-2021
Joro711 Joro711 е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 130
Благодари: 129
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Точно такъв кастрат,без лан порт и без слот за СД карта,никога не бих си взел
Относно проца Amlogic 905, имам такъв бокс,знам до колко са му възможностите,дори с моднат GPU,нещо непостижимо за Mi Box S
Ако си представяш,че с двигател за трабантче,ще направиш бентли, явно си пристрастен мазохист
Я ме светни какво дава Mi Box S,различно от другите китайчета, които не са така кастрирани.
Случайно за 12 битна цветност дори не се споменава......
Може и да съм лаик,но за мен е важно качеството на картината, а не дали е сертифициран за нещо си.......

Сам твърдиш,че не би си взел евтин китайски бокс, но специално за Mi Box S това не се отнася- скъп и кастриран!!!

Все едно да препоръчаш ДБ-500, защото имал перфектна софтуерна поддръжка, в замяна на найлонова картина

Така си и мислех. Не си имал, обаче пък пишеш толкова убедително, че си в състояние да наклониш везните в полза на някакъв много смешен китайски бокс.

Различното е в потребителското изживяване. Вадиш устройството от кутията, свързваш го, евентуално, а почти сигурно виждаш, че има актуализация. Свързваш прекрасното дистанционно и започваш да ползваш.

Mi Box S няма слот за карта, както и LAN, но пък има WiFi, за което повечето китайчета могат само да си мечтаят. Прави над 200 мегабита на 5 Гхц от качествен рутер без да се замисли.

Да, не бих си взел евтин китайски бокс, защото вече съм си купувал няколко и дори имам случаи и на повредени, които по една щастлива случайност ми бяха заменени гаранционно.

И накрая, но не на последно място. Както вече писах, имам Nvidia Shield 2019 Pro, както и Beelink GT-King Pro. Особено Nvidia-та е нещо, което трябва да се изживее. Нещо като да караш Бентли...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 05-08-2021
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране За картината мълчиш !!!Случайно за 12 битна цветност поне на скъпите имаш ли.....

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Така си и мислех. Не си имал, обаче пък пишеш толкова убедително, че си в състояние да наклониш везните в полза на някакъв много смешен китайски бокс.

Различното е в потребителското изживяване. Вадиш устройството от кутията, свързваш го, евентуално, а почти сигурно виждаш, че има актуализация. Свързваш прекрасното дистанционно и започваш да ползваш.

Mi Box S няма слот за карта, както и LAN, но пък има WiFi, за което повечето китайчета могат само да си мечтаят. Прави над 200 мегабита на 5 Гхц от качествен рутер без да се замисли.
.
И перфектна софтуерна поддръжка, в замяна на найлонова картина

Наистина като търговец се изказваш


Смехурко


*********


P.S. Гледам че и бентлито ти няма мъгел
I have my HDMI settings on 3120x2160 12bit@23.976.

My Oled tv plays everything properly.

I think all those hdmi modes affect older TVs with no 4K HDR capabilities


Последно редактирано от yavor1 : 05-08-2021 на 23:55
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
ivandz (06-08-2021)
  #30  
Стар 06-08-2021
Аватара на Venlancellot
Venlancellot Venlancellot е на линия
сатфен
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 79
Благодари: 372
Получил благодарност:
33 пъти в 20 поста
Сваляния: 168
Ъплоуди: 0
По подразбиране 50 лв

Цитирай:
Първоначално написано от oldman Вижте мненията
Препоръчайте ми андроид бокс, средна ръка. Досега не съм се занимавал с такива неща. Да работи с плекс.
Какви Nvidia Shield 2019 Pro и Beelink GT-King Pro , когато те струват няколко пъти по 50 лв. Колегата попита много точно какво може да се купи за 50 лв и да върши работа.
__________________
GigaBlue HD QUAD Plus / TEAMBLUE 6.4
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
андроид, БОКС, на, Настройка, Тв


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
продавам андроид бокс woooow ЧЕРНА ТЕХНИКА 1 30-12-2020 13:09
Продавам андроид тв бокс Ugoos AM3 plamen.pk Приключили продажби 1 25-11-2019 20:12
Препоръчайте Андроид ТВ бокс register Дъра-Бъра 2 01-09-2019 21:51
rtl-sdr или dvb-t на Андроид ТВ бокс. CITRON ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 31 03-05-2019 13:42
Андроид бокс с DVB-S Стенс Уроци и съвети за начинаещи 19 19-09-2013 22:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.