The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 30-07-2012
strange strange не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 66
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички който предлагате салатата на човека, му кажете първо, с колко мб е средния хд канал при тях ( не повече от 6мб) колко често каналите им накъсват, или оптиката им се къса, и чак тогава ходете го набутвайте с 38 лева, за нещо което не струва повече 25 лева. Приятел, ако трябва прочети целия форум, и сам си реши кой оператор е най изгоден за теб. В момента само името на Бнт 1 хд, е хд, картината е просто сдъвкана и изплюта, ако мислиш че 5 мб, е качественна хд картина- то салатата е твоя оператор.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лтрифонов Вижте мненията
Чинията е неделима част от системата
щом си в европа, едва ли 20 EUR на месец са ти затруднение за да ползваш шеринг ?!?!?!
Хм, тук се обърквам. Прощавай, но от два дена чета по темата и определено се чувствам като сукалче (евала, който е направил категориите потребители). В моята глава има два варианта - чиния+рисивър+карта за достъп/права (а-ла-Булсатком) и втория - готин рисивър + бърз интернет + шеринг. Казваш, че чинията е неделима част И от втория формат? За какво е необходима (извинявам се за ламерския въпрос). 20 евро не са проблем, ако знам какво получавам за тях - за момента оставам с впечатлението, че на практика няма лимит какво може да се гледа, ако човек избере шеринг

Цитирай:
Първоначално написано от пилатус Вижте мненията
За настройка ,инсталация и всичко друго търси братята сърби или македонците.Те са светнати в тези неща .Често посещавам в Швейцария и имам поглед върху работата им и по евтино ще ти излезе ,ако не можеш да се справиш сам.Между другото- в кой кантон се намираш?
Преди да търся трябва да съм информиран Като знам какво искам, ще се огледам какво има във кантон Vaud
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30-07-2012
marinrm marinrm не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Switzerland
Мнения: 104
Благодари: 9
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В Швейцария 80 cm антена ще ти е достатъчна за всеки от двата пакета по отделно. Вече за мултифиид, нещата стоят малко по-различно.
__________________
91, 910, ME, SX6, 8000, 2.1m 19E-30W, 1.42m 75E-30W, 1.0m 23.5E, 0.6m 39E, 0.88m 23.5E 19E 16E 13E 4.8E, 0.8W, 0.78m 45E 42E 39E 28E, 46ST30
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strange Вижте мненията
Всички който предлагате салатата на човека, му кажете първо, с колко мб е средния хд канал при тях ( не повече от 6мб) колко често каналите им накъсват, или оптиката им се къса, и чак тогава ходете го набутвайте с 38 лева, за нещо което не струва повече 25 лева. Приятел, ако трябва прочети целия форум, и сам си реши кой оператор е най изгоден за теб. В момента само името на Бнт 1 хд, е хд, картината е просто сдъвкана и изплюта, ако мислиш че 5 мб, е качественна хд картина- то салатата е твоя оператор.
Почнал съм го форума, сигурно ще овършея още няколко преди да реша какво ще правя Предполагам "салатата" е SatelliteBG? Ако трябва да нарисувам *идеалния* за момента сценарии - то ще е да остана със сегашния си кабелен доставчик и само да добавя БГ каналите. Селекцията и качеството на каналите в момента е чудесно, но уви няма БГ опция. Незнам дали мога са си добавя тях по шеринг. Много съм зелен и четенете е пред мен
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30-07-2012
marinrm marinrm не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Switzerland
Мнения: 104
Благодари: 9
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Хм, тук се обърквам. Прощавай, но от два дена чета по темата и определено се чувствам като сукалче (евала, който е направил категориите потребители). В моята глава има два варианта - чиния+рисивър+карта за достъп/права (а-ла-Булсатком) и втория - готин рисивър + бърз интернет + шеринг. Казваш, че чинията е неделима част И от втория формат? За какво е необходима (извинявам се за ламерския въпрос). 20 евро не са проблем, ако знам какво получавам за тях - за момента оставам с впечатлението, че на практика няма лимит какво може да се гледа, ако човек избере шеринг

Преди да търся трябва да съм информиран Като знам какво искам, ще се огледам какво има във кантон Vaud
Това твоето (второто) вече е IPTV, в шеринга без антена няма да се случат нещата.
А разликата между тях е, че в единия случай целия поток в през интернет (т.е. известни ограничения в качеството) а в другия случай само ключове се получават от интернет, а видеопотокът идва от сателит.
Ако не те интересува качеството на картината, обърни се към Нетерра ТВ. Там за 10 USD/месец ще получиш IPTV БГ канали. Други не знам да предлагат в чужбина БГ канали по интрнет среда.
Ако искаш по-високо качество на картината - трябва ти сателитна антена и сателитен приемник.
__________________
91, 910, ME, SX6, 8000, 2.1m 19E-30W, 1.42m 75E-30W, 1.0m 23.5E, 0.6m 39E, 0.88m 23.5E 19E 16E 13E 4.8E, 0.8W, 0.78m 45E 42E 39E 28E, 46ST30

Последно редактирано от marinrm : 30-07-2012 на 16:21
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30-07-2012
strange strange не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Мнения: 66
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нексус Вижте мненията
Почнал съм го форума, сигурно ще овършея още няколко преди да реша какво ще правя Предполагам "салатата" е SatelliteBG? Ако трябва да нарисувам *идеалния* за момента сценарии - то ще е да остана със сегашния си кабелен доставчик и само да добавя БГ каналите. Селекцията и качеството на каналите в момента е чудесно, но уви няма БГ опция. Незнам дали мога са си добавя тях по шеринг. Много съм зелен и четенете е пред мен

Да, салатата е Саталайт Бг. Когато имат проблем с даден канал разбират за него от този форум, от нпкой на който му е писнало една седмица да му насича канала който гледа, и пита тук другите дали имат същия проблем. И друго много важно, интересувай се за програмната схема на Мега хубавите им филмови канали, от бокс семейството ( и не само тях) интересувай се един филм, колко пъти го дават седмично. Този който ти е изпратил лс-то, за бабата е направил най добре, за същите 38 лева, ще имаш много повече и качествено от това на салата бг
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30-07-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като искаш само основните програми от БГ,има вариант и с http://www.neterra.tv/bg/aplans.php . Обаче само съм им виждал сайта и не мога да кажа нищо за качество и т.н. Някой,ако знае нещо по въпроса,моля да сподели.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30-07-2012
marinrm marinrm не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Switzerland
Мнения: 104
Благодари: 9
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Като искаш само основните програми от БГ,има вариант и с http://www.neterra.tv/bg/aplans.php . Обаче само съм им виждал сайта и не мога да кажа нищо за качество и т.н. Някой,ако знае нещо по въпроса,моля да сподели.
Качеството е добро ако го гледаш на екран 320х200. Представи си каква мацаница е на 50 инчов ЛЕД
__________________
91, 910, ME, SX6, 8000, 2.1m 19E-30W, 1.42m 75E-30W, 1.0m 23.5E, 0.6m 39E, 0.88m 23.5E 19E 16E 13E 4.8E, 0.8W, 0.78m 45E 42E 39E 28E, 46ST30
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30-07-2012
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

OK, дайте да теглим чертата и да видим дотук какво разбрах (и какво имам тепърва да чета):

Ако приемем, че стартирам със:

- чиния 120см
- приемник от среден/висок клас (например Хtrend или Dreambox)

Да спестим време и да приемем, че монтажа на антената е факт. Какво оттук насетне?

Мултифийд или моторетка?

Кои/колко сателита да "хваща", за да може да има:
- всички БГ канали (максимално добро качество)
- предимство за англо-говорящи HD канали: спорт, дискавъри, филми

Отговори с цитат
  #20  
Стар 30-07-2012
Аватара на archibal
archibal archibal е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Русе
Мнения: 1,532
Благодари: 114
Получил благодарност:
707 пъти в 421 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 4
По подразбиране

За мен 9Е-13Е(Sky IT, Polsat, BIS TV, SRG SSR)-19Е(Sky DE,CanalSat Fr, Digital+)-23,5Е(Satellite BG, SkyLink, Canal Digitaal)-28Е(Sky UK) е най-удачния мултифийд. Антената ще я завъртиш по към 28Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на archibal за този полезен пост :
Нексус (30-07-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
в чужбина, Всички, Европата, За, из, намиращи, сателитна телевизия, се, Съвети


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ще купувам 3Д тв, молба за съвети и насоки Стоян ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 242 27-09-2012 22:20
Съвети за конвертиране на HD и 3D файлове Aries HDTV дискусии 5 02-01-2012 16:56
Родителски съвети от TLC ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 0 06-12-2011 14:16
Съвети към аматьор... raddo ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 9 18-02-2011 08:28
Малко помощ и съвети за начинаещ color Въпроси и отговори 8 28-04-2008 13:28


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.