The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-03-2011
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране Връщат България в списък 301 заради Zamunda

Zamunda.net се нареди сред най-известните торент тракери в света, редом с ThePirateBay, Rutracker и т.н. Това става ясно от първия доклад на Търговският представител на САЩ (US Trade Representative - USTR) за 2011 г., в който е включен и сайтът.
Има голяма вероятност тази година страната ни да бъде върната и в Списък 301, само 4 г., след като бе извадена от там. В него влизат страните, в които пиратството е най-разпространено. От Международния алианс за Интелектуална собственост (IIPA) вече са препоръчали това да стане факт.
"Българският торент тракер Zamunda е обект на съдебни дела", пише в доклада на USTR. В озаглавения "Преглед на известните с лоша слава пазари" обаче не фигурира вторият по големина тракер у нас - arenabg.com.
Zamunda обаче е поставен редом до имена като Allofmp3, Torrentz.com, Isohunt, Kickasstorrents, Btjunkie, и The Pirate Bay в списъка с най-известните торент тракери в света.
Самият доклад, публикуван на 28 февруари, "дава примери за някои пазари и не е пълен списък", обясняват от USTR. Включването в него не означава и задължително нарушаване на закона, пише още в поясненията към доклада. "USTR обаче съветва отговорните власти да предприемат по-активни действия в борбата с пиратството и злоупотребата с авторски права в споменатите, а и на други пазари".
Дали България ще бъде върната в Списък 301, ще стане ясно в края на април, когато ще бъде публикуван официалният доклад на американското правителство. По данни на IDC за 2009 г. над 67% от софтуера, използван у нас, е нелегален, а загубите от това са за над 115 млн. щатски долара. Данните на анализаторите за 2010 г. ще бъдат оповестени през май.


Източник: Livenews.bg
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-03-2011
андрей76 андрей76 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 38
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А бе що ли ми писна от тези американци. Що не погледнат колко е една заплата тука и може ли да си позволи човек да си купи двд или да отиде на кино /ако изобщо има в града му/. Нека си ги има сайтовете, аз съм ЗА. А техните загуби немога да ги мисля. Като почна да взимам 2000 Евро ще си купувам софтоер и ще си плащам за музиката.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на андрей76 за този полезен пост :
bangelius (01-03-2011)
  #3  
Стар 01-03-2011
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,312
Благодари: 139
Получил благодарност:
464 пъти в 289 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Това ми се струва че пак някой се набутва зорлен между шамарите. Замунда се ползва предимно от българи и тук таме някой друг нахален турчин и толкова. Едва ли замунда има толкова посещаемост да е редом до пирата ако се има на предвид че за чужбина само с бг прокси става да влезеш у замунда. Струва ми се че нарочно някой се опитва да ни набута в кашата за да си прави акцийки видиш ли те от вънка ни напъват. Тия филми сме ги гледали. Какво става вкарват ни в списъка спират замунда и .... всичко по старому на друго място изкача замунда 2.
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Ламерът за този полезен пост
bangelius (01-03-2011), netman (01-04-2011), Пакостник (01-03-2011), Хишникът (01-04-2011)
  #4  
Стар 01-03-2011
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Защо пък асоциират Замунда с България, че да поставят страната в някакви списъци?
Доколкото знам сайта се хоства в чужда държава и официалния собственик е чужденец.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-03-2011
д.е.м.т д.е.м.т не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 1,803
Благодари: 224
Получил благодарност:
214 пъти в 158 поста
Сваляния: 50
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Защо пък асоциират Замунда с България, че да поставят страната в някакви списъци?
Доколкото знам сайта се хоства в чужда държава и официалния собственик е чужденец.
Защото сигурно може да се ползва само във България
Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-03-2011
cec cec не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: София
Мнения: 72
Благодари: 28
Получил благодарност:
5 пъти в 3 поста
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ламерът Вижте мненията
Замунда се ползва предимно от българи и тук таме някой друг нахален турчин и толкова. Едва ли замунда има толкова посещаемост да е редом до пирата ако се има на предвид че за чужбина само с бг прокси става да влезеш у замунда.
Потвърждавам. Когато бях в Америка не можах да вляза в замунда, но пък влизах в арената.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-03-2011
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
Talking

До някакъв момент замунда си работеше в САЩ. Лично съм свалял торенти, когато бях там.
Друг е въпросът за т.нар. "пропуснати ползи" или "загуби" за индустрията. Нещата са така изопачени, че големите корпорации само да цоцат от хората. Такива сайтове трябва да има. Както Microsoft позволяват да им се използва нелегално операционната система, оценена на стотици гущери...

Всичките тези филми са с цел тотално поставяне в робско положение на хората. Труди се като луд, за да ти цоцаме от сметката и да не можеш да живееш нормално. Това е.

Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-03-2011
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,737
Благодари: 796
Получил благодарност:
4,653 пъти в 2,339 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
Защо пък асоциират Замунда с България, че да поставят страната в някакви списъци?
Доколкото знам сайта се хоства в чужда държава и официалния собственик е чужденец.
Защото имам чувството, че пак има "българска следа" в това нещо. Ще ни върнат отново в този малоумен списък, за да може някои хора да защитят заплатите си с действия срещу "вятърни мелници"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-03-2011
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,934
Благодари: 3,692
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като почнат да ги изчисляват тия загуби -да не би да мислят ,че като ги спрат тракерите и ще се юрнем да купуваме софтуер и музика / сега спестяваме милиони /,когато направят 10млн от софтуер в БГ да се радват -те тръгнали 115млн да сънуват .
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-04-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Това някаква първоаприлска ли е или е верен слуха, че Елиан е продал Арена на нет.беге? http://www.arenabg.com/
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
301, zamunda, БЪЛГАРИЯ, Връщат, заради, списък


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
zamunda.net dido sat 2010 Дъра-Бъра 296 29-02-2024 14:32
Не им се връщат парички Боксер Дъра-Бъра 4 08-02-2011 18:50
Проблем със Zamunda.net GeorgiD Дъра-Бъра 13 01-12-2010 17:05
В София без тв заради бурята freestyler ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 38 12-07-2010 20:32
Списък с програми за 791 Niksyna ECHOSMART 0 17-04-2009 16:24


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.