The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #61  
Стар 05-05-2012
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,949
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Принципно ще е голямо мазало.Гледай сега какъв сеир.Екстренда подава команда на мотора да се върти на 36Е и да превключи на втори порт на дисека след него.Превключва се веднага на втори порт.До тук добре.При положение че имаш още един дисек преди мотора, ако току виж се излъже да пусне 1.2 команди то преди това ще превключи на втори порт понеже той от къде да знае че командата не е за него и първи порт ще увисне а точно там е мотора като вместо да гепи 36Е ще вземе от Хелас от булсатската.
А ако преди това пипнеш satellite.xml и зададеш, че 36Е не е 36Е, а 39Е?
Антената се завърта на 39, дисека превклчва и гледаш от конвертора за 36Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Въйко (05-05-2012)
  #62  
Стар 05-05-2012
Аватара на koko313
koko313 koko313 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2007
Мнения: 539
Благодари: 44
Получил благодарност:
268 пъти в 92 поста
Сваляния: 204
Ъплоуди: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Кръговата "мести"/"обръща" лъча?!
а

Малко физика от 7 клас.
Ъгала на падащия лъч, е раван на ъгала на отразения лъч.

За централния конвертор падащия лъч е на 0 градуса и отражението му е в центъра на антената тоес 39Е - 36Е Падащия лъча на 3 градуса е на 3 градуса на дясно от 39 затова отразения лъч излиза е с 3 градуса от ляво, спрямо центъра на антената.
__________________
Отговори с цитат
  #63  
Стар 05-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А, какво да обясняваш. Стават грешки, още повече като вниманието ети е на два фронта.

Ето, че човек винаги може да научи нещо. Толко време го гледах.
Още снощи зачетох темата и бях готов след втория поуст, в който колегата ти обясни да размениш конверторите, да напиша, че много правилно си ги сложиш, но рефрешнах и видях, че си потвърдил, че си ги обърнал. Още тогава ми се стори, че не зацепвам нещо, но го отдадох на умората.
Днес се замислих по едно време /имам гадния навик, минавайки отнякъде и виждайки антена да се зазяпам как, какво, що.../ и си припомних картинката от снощи, в която жълтия беше отдясно и ти обясняват да го преместиш от ляво, което вече ме учуди. Откакто се прибрах 2 пъти прочетох темата и на втория прочит, след снимките ти, реших да питам - когато не разбираш, не е срамно да питаш, дет' се вика и всичко ми се изясни. Благодаря!

Схванал съм... Нищо не схващам.

Въй, утре ще ти пиша, да ми обясниш като на второкласник...
Направо резил...

Последно редактирано от Златанов : 05-05-2012 на 23:01
Отговори с цитат
  #64  
Стар 05-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

От ляво защото спътника е от дясно.
Баси тъпото обяснение
Спрямо централния на мултифийда конверторите са огледални на спътниците като си зад антената но гледам вече си го схванал.


Весо, сплитер идва от split (разделям, разединявам, разцепвам...) и това му е основната функция.Но може да се използва и като комбайнер което пък идва от combine (съединявам, сливам, обединявам...), не случайно е написано IN и ОUT защото ако закачиш входния сигнал на единия OUT няма да ти го прехвърли към другия и IN а само към входа.В почти всички случаи сплитера може да работи като комбайнер освен ако не е някой чалнат, ако Епъл направят сплитер не ми се мисли на какво ще прилича и как ще работи това животно.Сигурно няма да е за RG а за iFTP кабел на който едната двойка ще трябва да се върже на iOut a синьото жило за специален извод iExit като ще вкарат нов стандарт за пренос на телевизия



Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
...не е срамно да питаш...
Има един виц.
Мъж спира непозната жена на улицата:
-Извинявайте мадам, може ли да Ви питам нещо?
-Ама питайте господине, питайте...Един така с питане опъна на моя мъж жена му
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Въйко за този полезен пост
shemetcho (07-05-2012), Veskop (05-05-2012), Чък Норис (05-05-2012)
  #65  
Стар 05-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,908
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Весо, сплитер идва от split (разделям, разединявам, разцепвам...) и това му е основната функция.Но може да се използва и като комбайнер което пък идва от combine (съединявам, сливам, обединявам...), не случайно е написано IN и ОUT защото ако закачиш входния сигнал на единия OUT няма да ти го прехвърли към другия и IN а само към входа

абе и аз бях 99% сигурен че е така,ама да питам,на мен по други свръзки ми е силата...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #66  
Стар 05-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
А ако преди това пипнеш satellite.xml и зададеш, че 36Е не е 36Е, а 39Е?
Антената се завърта на 39, дисека превклчва и гледаш от конвертора за 36Е
Много добра тема за размисъл, хубаво е да се дискутира но пък знанията ми на тема софтуер леко казано са ми ограничени и не мога да взема отношение.Ще следя за отговори и коментари понеже ми е интересно.Може би има смисъл при УСАЛС но по 1.2 не си струва усилието.Отделно че някоя блейка ще забрави за това и като набие нови сетинги с нов "заводски" .xml и ще стане цапалок.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Veskop (05-05-2012)
  #67  
Стар 06-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,908
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Вестренда ти е черното, грозното и ръбатото
Лилавото е сплитер, ама сателитен, да не забучиш кабеларски на ниски честоти.
Жълтото е двоен дисек на който ползваш само втори порт.
Синьото е четворен дисек на който ползваш само порт 1 и 3 като на 1 ти е линейния конвертор а на 3 ти е кръговия.
Позиция 1 за линейния си му даваш конфигурация мотор по 1.2 за всички спътници с опция АА без 36Е както си е.На позиция 3 му даваш пак 1.2 само за 36Е но с опция ВА и го търсиш къде е с налучкване изток-запад.На булсатЯ на малката му даваш 1.0 протокол опция АВ и си готов.
Даже имаш още една свободна позиция на четвърти порт на синия дисек ако си забучиш още една стационарка .Портове 1 на жълтия и 2 на синия ги забравяш че съществуват.Ето как си подаваш команди АА, АВ и ВА, с думи прости подаваш команди за превключване на три позиции на четворния дисек но втория му порт е изнесен.В случая в който искаше да сложиш двата двойни дисека щеше да бъде ограничен само до АА и АВ команда пък имаш три конвертора.

ЗХД-то мисля че няма какво да го коментираме.

Колкото е по-сложно толкова е по-интересно и като го направиш кефа е несравним.Ама после като се сгечи нещо и ще луднеш да търсиш проблема.Хубавото е че имаш резерв от няколко порта, можеш да ги премяташ първи и втори между двата дисека и да въртиш трети и четвърти на големия.Пък ако искаш можеш на мястото на булсатската да сложиш още един мултифийд примерно 39-45 като "тръгне" Виваком но ще завъртиш двата дисека, Триакса да работи на 1 и 2 порт а на 3 и 4 да са ти 39-45 примерно.


П.С. И мойта картинка не е много красива ама ми се спи.


...
Нещо не стана...Или сплитера нещо не е в ред или задклавиатурното устройсто му се спи вече Булсатската антена на кое ЛНБ в настройките на приемника го слагам?Линейния е 1,кръговия 3...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 06-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Спяло ти се е
Булсатската ти е на втори порт на малкия дисек след сплитера, все едно ти е на големия, това че цепиш със сплитер все едно го няма..
Ако намериш една Делта ама от СД-тата си тестваш конфигурацията с нея първо дали ти прехвърлят коректно дисеците и дали сплитера пуска както трябва.Всичко ти е все едно че си със стационарни антени понеже няма да ти завърти мотора.
Виж си хубаво настройките понеже до колкото виждам си пускал Хелас на голямата за тест как ти излиза с 36Е.
Ако нещо пробвай и варианта на Вальо но може да ти се разсърди мотора че преди него има дисек който да не пусне 1.2 командите или да не стига тока да го върти.
Хубаво гледай и пипай по настройките, в повечето случаи грешките са от невнимание и бързане.
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
  #69  
Стар 06-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Има един виц.
Мъж спира непозната жена на улицата:
-Извинявайте мадам, може ли да Ви питам нещо?
-Ама питайте господине, питайте...Един така с питане опъна на моя мъж жена му
Точно този виц имах предвид, но малко хора го знаят
Отговори с цитат
  #70  
Стар 06-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,908
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Спяло ти се е
Булсатската ти е на втори порт на малкия дисек след сплитера, все едно ти е на големия, това че цепиш със сплитер все едно го няма..
Ако намериш една Делта ама от СД-тата си тестваш конфигурацията с нея първо дали ти прехвърлят коректно дисеците и дали сплитера пуска както трябва.Всичко ти е все едно че си със стационарни антени понеже няма да ти завърти мотора.
Виж си хубаво настройките понеже до колкото виждам си пускал Хелас на голямата за тест как ти излиза с 36Е.
Ако нещо пробвай и варианта на Вальо но може да ти се разсърди мотора че преди него има дисек който да не пусне 1.2 командите или да не стига тока да го върти.
Хубаво гледай и пипай по настройките, в повечето случаи грешките са от невнимание и бързане.
Тц,неще да зацепи,нито едната,нито другата антена,ще тествам сплитера след малко.А настройките в приемника са така.


ПС.Сплитера не пуска "наобратно"...пробвах с единия кабел дето си идва от триакса,ако сложа кабела идващ от антената в OUT и го изкарам от IN-няма никой!Ако си го сложа както трябва,кабела идващ от антената в IN и го изкарам от OUT,всичко е ОК!Пробвах и 2та порта OUT....

__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 06-05-2012 на 09:28
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Задачказакачка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Задачка за паницата Хадел САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 15-01-2011 18:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.