The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 18-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Коя да бъде закупена - TBS5580 или TBS5927

Здравейте, колеги,


Гмуркам се в дълбокото и моля да помогнете в избора на покупка на един от двата USB тунери за сателитна телевизя. Свързват се с компютър, затова се надявам това да е темата, в която да питам за тях.


Изчетох доста по темата feeds и съм решил да ги разцъкам с образователна и експериментаторска цел. Стигнах до покупката на тунер за тази цел.


Разликата в цената е към 100 евро и затова се двоумя - ако купя TBS5580, дали ще се стигне до момент, в който ще съжалявам, че не съм купил по-скъпата TBS5927, а два USB приемника ще ми дойдат в повече.


Доколкото разбрах емисиите се излъчват в: mpeg2 4:2:2, mpeg2 4:2:0, mpeg4 4:2:2 и mpeg4 4:2:0 и някакъв формат mpeg4 crypto. Тъй като компютърът ги обработва, не е толкова важно кой от двата тунера да е. Поправете ме, ако греша.

----------------------------

Предимства за TBS5580:
- по-евтина цена;
- поддържа и стандарта DVB-S2X;
- няма вентилатор;


Недостатъци за TBS5580:
- няма Blindscan (не е толкова важно, има ги честотите в satelliweb)


----------------------------

Предимства за TBS5927:
- не поддържа стандарта DVB-S2X и дали ще хваща сигналите, въпреки че четох в един форум, че ги хваща, но не ги локва;
- поддържа други стандарти, които не знам дали ще ми влязат в употреба при приемане на feeds - ACM, VCM, Multi Input Stream, 16APSK and 32APSK mode, Multiple Generic Stream, Combined Single Generic &Single TS;
- има Blindscan, но според мен не е толкова важно, при условие, че ги има публично честотите;

Недостатъци за TBS5927:
- по-скъп с 100 евро;
- вграден вентилатор, за който съм много против, въпреки че технически е задължително, за да не прегрява като предшественика си TBS5925;

И двата тунера имат външно захранване и поддържат USALS, затова съм се спрял на тях.


-----------------------------


Цялата ми идея е следната: виждам честотата, на която се излъчва даден спорт, въвеждам данните в тунера и гледам, като знам че трябва да се въведе някакъв код CW в софтуера, но още не знам как се взима този код, тъй като липсва в satelliweb. В интернет битува информацията, че трябва да се купи отделен приемник, чрез който по някакъв начин се получавал този код. За тук отново ще искам помощ за най-лесния и евтин начин за получаване на тези кодове.


Щях да забравя, пробвах с два приемника DM500HD v2 и VU+ Zero 4K да хвана чрез ръчен скен произволно избрани честоти от satelliweb, но без никакъв резултат. Не показаха никакъв канал, дори и с blindscan. Сателитна антена - 1.2 м. и H-H мотор.


Очаквам Вашата помощ, благодаря.

Последно редактирано от bossboss : 18-04-2021 на 08:33
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tbs5580, tbs5927, БЪДЕ, Да, закупена, ИЛИ, коя


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
избор на ТВ , какъв да бъде никси ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 47 01-08-2013 09:56
VH1 - ще го бъде ли? Златанов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 55 10-01-2013 15:13
Кой ще бъде новият ПРЕЗИДЕНТ? д.е.м.т Забавно 152 01-11-2011 01:01
TVP HD FTA ще бъде в нова платформа за TVP от 19,2 E berks Новини 0 31-07-2009 09:04
DVB-T в Чехия ще бъде достъпно на 93% от територията ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 27-07-2009 12:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:43.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.