The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #631  
Стар 29-11-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За 10 дена идват от Китай в България и после 30 дена чакаш някой да се накани да ти е донесе до адреса или до офис на куриера и т.н.
Отговори с цитат
  #632  
Стар 29-11-2023
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,406
Благодари: 1,037
Получил благодарност:
1,046 пъти в 684 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
За 10 дена идват от Китай в България и после 30 дена чакаш някой да се накани да ти е донесе до адреса или до офис на куриера и т.н.
Зелените човечета ги събират в контейнер и като се напълни отчитат дейност за освобождаване на контейнер.


Дойде ми пратка през казахстанска поща от Алито,
пощата ми натика 3 лева такса без обяснение защо.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #633  
Стар 29-11-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Зелените човечета ги събират в контейнер и като се напълни отчитат дейност за освобождаване на контейнер.


Дойде ми пратка през казахстанска поща от Алито,
пощата ми натика 3 лева такса без обяснение защо.
Сигурно е за да платят на преводача да преведе от казахстански на български
Отговори с цитат
  #634  
Стар 30-11-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
Здравейте,
Някой знае ли коя фирма разнася сега пратките от Китай за София?
Имам предвид тези пратки, които преди идваха в пощата, не тези с тракинг от express one.
Зависнали са ми едни десетина пратки и са със статус: "в София". Обаждах се в пощата, от там ми казаха, че вече не пращат смс, а пощальоните се обаждат директно при пратка, но в случая нямало нищо при тях сега, освен това имало и други фирми разнасящи...
Егати среанното, вместо да напредваме, се връщаме 30г назад, когато изчезваха пратки безследно.
За около месец поръчах три пъти от Тему, първите две пратки пристигнаха от Китай за около седмица. Тук се поемат от спиди, където започва ходенето по мъките за автомат или доставка на адрес.

Третата пратка вися две седмици на митница, накрая ми писаха, че било заради "новите изисквания на унгарските митници".

В същото време колежка беше пуснала съобщение до всички в компанията, след половин ден разправии и нерви с митници:

Код:
Due to new requirements from Bulgarian customs, I would like to ask that the following text be included in each invoice and shipment sent to **** . Otherwise, the shipment cannot be clear from customs
" In the shipment, no iron and steel originating in the Russian Federation were used, in accordance with Regulation (EU) 833/2014."

Предполагам, ако "непроследимите" пратки не отговарят на това изискване, не се знае каква би била тяхната съдба.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #635  
Стар 30-11-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 18
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
За около месец поръчах три пъти от Тему, първите две пратки пристигнаха от Китай за около седмица. Тук се поемат от спиди, където започва ходенето по мъките за автомат или доставка на адрес.

Третата пратка вися две седмици на митница, накрая ми писаха, че било заради "новите изисквания на унгарските митници".

В същото време колежка беше пуснала съобщение до всички в компанията, след половин ден разправии и нерви с митници:

Код:
Due to new requirements from Bulgarian customs, I would like to ask that the following text be included in each invoice and shipment sent to **** . Otherwise, the shipment cannot be clear from customs
" In the shipment, no iron and steel originating in the Russian Federation were used, in accordance with Regulation (EU) 833/2014."

Предполагам, ако "непроследимите" пратки не отговарят на това изискване, се знае каква би била тяхната съдба.
Проблем с Temu нямам две пратки пристигнаха от Китай за 2 седмици със спиди на адрес за първата ми пратка имам компенсация от 10лв за закъснение от един ден
Отговори с цитат
  #636  
Стар 30-11-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Проблем с Temu нямам две пратки пристигнаха от Китай за 2 седмици със спиди на адрес за първата ми пратка имам компенсация от 10лв за закъснение от един ден
И аз получих компенсация за третата, първите две пристигнаха за около седмица. Както написах, проблемите ми са със спиди и митници. При първата три дни не можахме да се разберем с диспечерите къде да ми я доставят и все си я пренасочваха където на тях им е кеф.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #637  
Стар 30-11-2023
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,406
Благодари: 1,037
Получил благодарност:
1,046 пъти в 684 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ExpressOne имат най малоумната логистика.
има офис на 3 км от мен но ми ги изписват в един който е на 15км
А преди идваха в локалния.

Но до една все не успяват да ги доставят на адреса и се озовава офис.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Българин (30-11-2023)
  #638  
Стар 30-11-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
ExpressOne имат най малоумната логистика.
има офис на 3 км от мен но ми ги изписват в един който е на 15км
А преди идваха в локалния.

Но до една все не успяват да ги доставят на адреса и се озовава офис.
Същото е и със спиди. Пренасочвам пратката към автомат, на следващия ден получавам съобщение, че е в офис, който е в друг квартал, който е на майната си, нито е в квартала в който е автомата, нито адреса на който първоначално е изпратена пратката.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
111111 (30-11-2023)
  #639  
Стар 30-11-2023
Джапи Джапи е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 118
Благодари: 168
Получил благодарност:
50 пъти в 34 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ExpressOne никога не доставят до адрес. Работят с вскякакви контрагенти - застрахователни офиси и др. Най добре беше по едно време, че пращаха SMS че се очаква пратка с "непълни данни" и в кой офис да я пренасочат като дойде при тях.
Но последната пратка беше комбинирана от 6-7 неща. Най-тъпото беше, че в Aliexpress виждам, кои неща са комбинирани, но едното от тях го нямаше вътре. При получаването в застрахователен офис ми връчват един по-голям пайт и това е. Разправях се с Алиеьпрес, че в комбинираната пратка няма едно от нещата - но те отговаряха, че според тях е получена и пих една студена вода. Ако знаете как да кажа, че не искам да е с ExpressOne кажете да го указвам (изключвам DHL, които режат глави и за дребни неща не си заслужава)
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Джапи за този полезен пост
111111 (30-11-2023), дрим (01-12-2023)
  #640  
Стар 30-11-2023
швепса швепса не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 478
Благодари: 79
Получил благодарност:
230 пъти в 139 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ExpressOne винаги ми изпращат съобщение по viber. В групата "Бизнес чатове" с номера на офиса и до коя дата трябва да се вземе от офиса. Ако се закъснее вероятно пратката се връща, но досега никога не съм закъснявал. Срока е една седмица да се вземе пратката.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 15 (1 членове и 14 гости)
ditev

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.