The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 26-08-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,171
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,145 пъти в 2,558 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Тогава се изразявай правилно и кажи на далечно пътуване, щото от израза "никой не ми се е опрял", друго се подразбира.
Иначе да, след 5тия км ще го настигнеш по простата причина, че бензиновия двигател е с по-голяма максимална скорост
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #52  
Стар 26-08-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

То и на 400м не могат да се опрат. Ама аз съм злобар и искам да гледам бял пушек като се дърпаме
__________________
Отговори с цитат
  #53  
Стар 26-08-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,409
Благодари: 195
Получил благодарност:
353 пъти в 247 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дизела има по голям КПД при нисък въртящ момент сравнен с бензина.
Иначе тия от рали шампионатите и формулата въобще не наливат бензин а си е тайна на отбора
Ето още по въпроса текст който изрових из нета-

КПД/коефициент на полезно действие/ на дизела е по-голям от този на бензина с около 20% за автодвигателите и до 40-50% при големите корабни ниско оборотни хибридни мазутно-дизелови двигатели.От тук следва и пословичната икономичност на дизела. Вярно е, че като двигател дизела е температурно и якостно по-натоварен, но това не е от значение на практика Трябва да се отбележи, че дизелът е за нискооборотен мотор. Максимума на честотата на въртене е около 2000-2500 оборота в минута. Това гарантира и по-голямата дълго вечност на двигателя в сравнение с бензина /по-бавно движение на буталото и по-малко на брой цикли за едно и също изминато от автомобила разстояние, водят до по-малко износване/.

Аз бих допълнил към текста и другия недостатък на безиновите- картените газове на бензина имат миещ и бързо влошаваш ефект върху двигателното масло. При дизела дори има обратния ефект. И на дизела без проблем 100 хил. можи да не се сменя маслото а само долива. Примери колкото искате.
__________________

Последно редактирано от Хоризонт : 26-08-2016 на 00:43
Отговори с цитат
  #54  
Стар 26-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хоризонт Вижте мненията
Дизела има по голям КПД при нисък въртящ момент сравнен с бензина.
Иначе тия от рали шампионатите и формулата въобще не наливат бензин а си е тайна на отбора
Ето още по въпроса текст който изрових из нета-

КПД/коефициент на полезно действие/ на дизела е по-голям от този на бензина с около 20% за автодвигателите и до 40-50% при големите корабни ниско оборотни хибридни мазутно-дизелови двигатели.От тук следва и пословичната икономичност на дизела. Вярно е, че като двигател дизела е температурно и якостно по-натоварен, но това не е от значение на практика Трябва да се отбележи, че дизелът е за нискооборотен мотор. Максимума на честотата на въртене е около 2000-2500 оборота в минута. Това гарантира и по-голямата дълго вечност на двигателя в сравнение с бензина /по-бавно движение на буталото и по-малко на брой цикли за едно и също изминато от автомобила разстояние, водят до по-малко износване/.
Тези недомислици от къде ги копна
Хибридни мазутно-дизелови бяха предния век
Същото е положението с оборотите, на моята кола са над 5500 оборота в минута, след което се включва електронното ограничение
Отговори с цитат
  #55  
Стар 26-08-2016
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тук мине се не мине и се появява по една бензинджийска тема да могат клавиатурните рацери да си почешат пръстите Няма ли автомобилни форуми за тая работа?
Отговори с цитат
  #56  
Стар 26-08-2016
краси098 краси098 не е на линия
форумец
 

Дата на присъединяване: May 2015
Мнения: 317
Благодари: 496
Получил благодарност:
59 пъти в 37 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
Wink

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
Живота на DPF филтъра е много под 300-400 хиляди километра, около 150-200 хиляди му дават според зависи кой от двата типа е, с нашата нафта се скапва още по рано и се почват едни регенерации на всеки 100-200 километра и смяна на масло на 5000-6000 километра, вследствие на честите регенерации.
Моя DPF на едната печка го махнах на 190 хиляди и съм супер доволен.
Егр-а и той се лекува с премахване и тунинг както дпф-а, струва малко парички де, но не са хиляди.
Нов DPF филтър е немислимо да си купи човек за кола на 7-8 години защото той струва повече от колата.
Турбина съм правил на другата печка на около 100к километра, един вакумен клапан или нещо подобно се беше прецакал и не струваше хиляди левове

Карането на дизеловите печки обаче е несравнимо с бензиновите автомобили, особенно по наклон бензинката отзаде диша прахта.

Колега, това което си написъл се казва побългаряване!!!
Хората си купуват кола за да им върши работа и да отидат от точка А до точка Б, а не да ходят през ден да им трият грешките в сервиз!!!
Всеки от горе-изброените ремонти се решава с около 1000-ка без ДПФ-а ( там са няколко)

Не искам да споря, на другата вечна тема след кокошката или яйцето. Всеки си има предпочитания, всеки вариант автомобил си има плюсове и минуси.

А маслото на дизела, се скапва в пъти по-бързо, точно поради регенерацията на ДПФ която извършва автомобила, т.е. яко нафта в маслото.

П.С. Дизел САМО нов! Втора употреба - бензин! ( мое мнение )

Последно редактирано от краси098 : 26-08-2016 на 08:29
Отговори с цитат
  #57  
Стар 26-08-2016
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,965
Благодари: 2,017
Получил благодарност:
2,984 пъти в 1,686 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от краси098 Вижте мненията
Колега, това което си написъл се казва побългаряване!!!
Хората си купуват кола за да им върши работа и да отидат от точка А до точка Б, а не да ходят през ден да им трият грешките в сервиз!!!
Всеки от горе-изброените ремонти се решава с около 1000-ка без ДПФ-а ( там са няколко)

А маслото на дизела, се скапва в пъти по-бързо, точно поради регенерацията на ДПФ която извършва автомобила, т.е. яко нафта в маслото.

П.С. Дизел САМО нов! Втора употреба - бензин! ( мое мнение )

Това от личен опит или само ала бала? ДПФ или всеки един от по-горе изброените ремонти са далеч под обявената от теб сума ! Средна цена е около 300-400лв за качествено побългаряване !




Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
kostading (26-08-2016)
  #58  
Стар 26-08-2016
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от краси098 Вижте мненията
Колега, това което си написъл се казва побългаряване!!!
Хората си купуват кола за да им върши работа и да отидат от точка А до точка Б, а не да ходят през ден да им трият грешките в сервиз!!!
Всеки от горе-изброените ремонти се решава с около 1000-ка без ДПФ-а ( там са няколко)

Не искам да споря, на другата вечна тема след кокошката или яйцето. Всеки си има предпочитания, всеки вариант автомобил си има плюсове и минуси.

А маслото на дизела, се скапва в пъти по-бързо, точно поради регенерацията на ДПФ която извършва автомобила, т.е. яко нафта в маслото.

П.С. Дизел САМО нов! Втора употреба - бензин! ( мое мнение )
Ако ти ремапне някой дърводелец ECU-то, след физическото премахване на DPF-а може и да ходиш в сервиз да ти трият грешките и колата да ти е нон-стоп в авариен режим.
Аз вече съм минал 4000 километра с премахнат DPF филтър и освен по ниския разход на гориво и по голяма мощност друг "проблем" не виждам.
Абсолютно всички ситеми функционират нормално по автомобила и липсват каквито и да е грешки записани в ECU-то.
На мен манипулацията ми излезе 500 лв.
Мисля че е по добре от нов DPF за 3000 евро.

ПП: Както ти каза bu12tras говори от личен опит а не легенди прочетени в интернет.

Поздрави.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на kostading за този полезен пост :
bu12tras (26-08-2016)
  #59  
Стар 26-08-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

За триене на грешките е грехота да се ходи в сервиз
От собствен опит: имам доста уреди за целта, но в колата ми стои за ~25 лв.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
дядя Вася (26-08-2016)
  #60  
Стар 26-08-2016
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Яворе и аз имам същите уреди като твоя сложени в жабките на колите и Torque Pro за 7 лв. в телефона.

ПП: Купих ги защото се ядосах, че заради изгорели два задни стопа колата влезе в авариен режим, по голяма глупост от това не бях виждал.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus

Последно редактирано от kostading : 26-08-2016 на 11:19
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
100, 95, Бензин, Бензин or Дизел, бОли, го, ИЛИ, какво, Кой, колите, октана, ПО


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Къде е по-изгодно да заредиш Бензин,в Унгария или Румъния ? boboturboto Дъра-Бъра 17 16-08-2014 01:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.