The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 04-05-2012
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,760
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Уфффф, как ми палите и моята глава... Точно миналата седмица си настройвах моторетката и като ви чета усещам, че утре и аз ще се впусна в приключение с пустите братушки
Отговори с цитат
  #42  
Стар 04-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ето за това говорих по-горе, ех спомени спомени...Това стронгче още е живо горкото, колко дупчене и кривене е видяло само то си знае

Това е при зададен наклон по среден спътник 16Е (когато още ИТВ ги имаше), в случая е 13-16-19 и е имитирано това че антената е на мотор.Същото Весо трябва да стане при теб но на обратно на другата страна.Виждаш как рейката е права спрямо хоризонталната ос на антената а при завъртането сама си повдига конверторите без да се чудиш кой да вдигнеш и кой да свалиш защото и в двата случая ще сбъркаш.



Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
...че утре и аз ще се впусна в приключение...
"УТРЕ" всеки може, интересното е сега по тъмното на лампа




...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg SDC11433.jpg (96.1 КБ, 105 разглеждания)
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Veskop (04-05-2012)
  #43  
Стар 04-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,909
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Уфффф, как ми палите и моята глава... Точно миналата седмица си настройвах моторетката и като ви чета усещам, че утре и аз ще се впусна в приключение с пустите братушки
айде,скачай,мен въобще не ми се занимаваше с тия глупости,ама sarivano ме прееба донесе ми кръгов конвертор...и кво,няма да иде зян я... айде конвертори,айде дъжачи,сваляй 3 пъти антената за настройки,щото ми е гаден достъпа....сега и карти тряя да търся,щото хардуера ще го оправим (thanks to ВъйкО) ама тряя и гледка да има

язък за четворния конвертор дето монтирах на булсатката и дупчих стената да пусна кабел до хола...сега тряя да махна тоя дисек,щото е зад другия...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : 04-05-2012 на 22:01
Отговори с цитат
  #44  
Стар 04-05-2012
Аватара на Цец0
Цец0 Цец0 е на линия
-------
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Тайна, майна
Мнения: 8,760
Благодари: 797
Получил благодарност:
4,660 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Мани, мани. При мен е асболютно същото дередже. Адски неудобен достъп до антената, трябва да разхлабвам целия мотор, да въртя... Лошо е, че на новото място където живея нямам място да сложа Триакса, който имам и който ползвах в Пловдив с този конвертор и трябва да гомятам на моторетката... И пак същите тези двамата са виновни за конвертора. Не че Въйо не ми го навря в ръцете де
Отговори с цитат
  #45  
Стар 04-05-2012
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,505
Благодари: 7,530
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Уфффф, как ми палите и моята глава... Точно миналата седмица си настройвах моторетката и като ви чета усещам, че утре и аз ще се впусна в приключение с пустите братушки
Заразата е всеобща
Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията


"УТРЕ" всеки може, интересното е сега по тъмното на лампа

...
Ха ха засилваш го сега ли ?
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912

Последно редактирано от atuani : 04-05-2012 на 22:06
Отговори с цитат
  #46  
Стар 04-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ей ти още една снимка ама съм ти я флипнал по хоризонтал както трябва да е наклонена твойта антена.Пак виждаш наклона който ще ти даде мотора ти, загледай как е успоредна линията на конверторите и тази на болтовете и как се отклонени спрямо вертикала.
Снимката е огледална, принципно беше до колкото помня 9-13-19-23 но няма значение, въпроса е да схванеш принципа да не накланяш конверторите при мотор.


Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
...sarivano ме прееба, донесе ми кръгов конвертор...и кво,няма да иде зян я... айде конвертори,айде дъжачи,сваляй 3 пъти антената за настройки,щото ми е гаден достъпа...
Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Мани, мани. При мен е асболютно същото дередже.... И пак същите тези двамата са виновни за конвертора. Не че Въйо не ми го навря в ръцете де

Нарочно е, да ви гледаме сега сеира


...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg SDC12209.jpg (80.2 КБ, 178 разглеждания)
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Въйко за този полезен пост
atuani (04-05-2012), Veskop (04-05-2012)
  #47  
Стар 04-05-2012
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,505
Благодари: 7,530
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Подобна снимка заслужава уважение
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912
Отговори с цитат
  #48  
Стар 04-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,909
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Ей ти още една снимка ама съм ти я флипнал по хоризонтал както трябва да е наклонена твойта антена.Пак виждаш наклона който ще ти даде мотора ти, загледай как е успоредна линията на конверторите и тази на болтовете и как се отклонени спрямо вертикала.
Снимката е огледална, принципно беше до колкото помня 9-13-19-23 но няма значение, въпроса е да схванеш принципа да не накланяш конверторите при мотор.







Нарочно е, да ви гледаме сега сеира


...
Въйо,я кажи тоя номер дали ще стане,знам ,че 2рия дисек не му е там мястото,ама няма как,иначе много кабел трябва да се пусне...Докато триакса беше с 1 конвертор,схемата с дисека след мотора действаше..



баси грозната рисунка...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 05-05-2012
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Принципно ще е голямо мазало.Гледай сега какъв сеир.Екстренда подава команда на мотора да се върти на 36Е и да превключи на втори порт на дисека след него.Превключва се веднага на втори порт.До тук добре.При положение че имаш още един дисек преди мотора, ако току виж се излъже да пусне 1.2 команди то преди това ще превключи на втори порт понеже той от къде да знае че командата не е за него и първи порт ще увисне а точно там е мотора като вместо да гепи 36Е ще вземе от Хелас от булсатската.
Варианта ти е дисека преди мотора да е двупортов по 1.1 протокол но да пуска команди по 1.2 за мотора.Така той ще си работи на първи порт така или иначе, ще върти мотора по 1.2 протокол и ще пуска команди по 1.0 за дисека след мотора.Като подадеш команда да превключи дисека на Триакса на втори порт, първия дисек няма да го изпълни понеже е по 1.1 протокол.Чалъма е да се използва че първи порт на дисеците работи каквато и команда да им пуснеш без значение дали е 1.0 или 1.1, поне аз до сега съм пробвал Оптибокс и Центаури по 1.1 да превключват на първи порт по 1.0 и работи.С други думи въпроса е да се ограничи първия дисек да не превключва на втори порт когато се подаде такава команда когато искаш да гледаш 36Е.
Да намериш двупортов дисек по 1.1 е мисия почти невъзможна в БГ понеже на момента се изкупуват за каскади.Пък ако искаш цепи със сплитер и сложи четворен дисек при Триакса, така на първи порт ще ти е мотора и линейния конвертор, на втори порт на дисека при Екстренда ще ти е булсатя а на трети порт на дисека на Триакса ще ти е 36Е но ще трябва да му зададеш команди 1.2 за мотора и опция ВА за превключва трети порт.Сплитера няма да ти реже нищо и ще може да си върти моторетката спокойно и да си превключваш между дисеците както и самите дисеци.


Разбра ли нещо

Хайде ще го нарисувам.

Значи:
Вестренда ти е черното, грозното и ръбатото
Лилавото е сплитер, ама сателитен, да не забучиш кабеларски на ниски честоти.
Жълтото е двоен дисек на който ползваш само втори порт.
Синьото е четворен дисек на който ползваш само порт 1 и 3 като на 1 ти е линейния конвертор а на 3 ти е кръговия.
Позиция 1 за линейния си му даваш конфигурация мотор по 1.2 за всички спътници с опция АА без 36Е както си е.На позиция 3 му даваш пак 1.2 само за 36Е но с опция ВА и го търсиш къде е с налучкване изток-запад.На булсатЯ на малката му даваш 1.0 протокол опция АВ и си готов.
Даже имаш още една свободна позиция на четвърти порт на синия дисек ако си забучиш още една стационарка .Портове 1 на жълтия и 2 на синия ги забравяш че съществуват.Ето как си подаваш команди АА, АВ и ВА, с думи прости подаваш команди за превключване на три позиции на четворния дисек но втория му порт е изнесен.В случая в който искаше да сложиш двата двойни дисека щеше да бъде ограничен само до АА и АВ команда пък имаш три конвертора.

ЗХД-то мисля че няма какво да го коментираме.

Колкото е по-сложно толкова е по-интересно и като го направиш кефа е несравним.Ама после като се сгечи нещо и ще луднеш да търсиш проблема.Хубавото е че имаш резерв от няколко порта, можеш да ги премяташ първи и втори между двата дисека и да въртиш трети и четвърти на големия.Пък ако искаш можеш на мястото на булсатската да сложиш още един мултифийд примерно 39-45 като "тръгне" Виваком но ще завъртиш двата дисека, Триакса да работи на 1 и 2 порт а на 3 и 4 да са ти 39-45 примерно.


П.С. И мойта картинка не е много красива ама ми се спи.


...
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Graphic1.JPG (41.2 КБ, 119 разглеждания)
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Veskop (05-05-2012)
  #50  
Стар 05-05-2012
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,909
Благодари: 1,729
Получил благодарност:
5,197 пъти в 2,346 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията

Значи:
Вестренда ти е черното, грозното и ръбатото
Лилавото е сплитер, ама сателитен, да не забучиш кабеларски на ниски честоти.
Жълтото е двоен дисек на който ползваш само втори порт.
Синьото е четворен дисек на който ползваш само порт 1 и 3 като на 1 ти е линейния конвертор а на 3 ти е кръговия.
Позиция 1 за линейния си му даваш конфигурация мотор по 1.2 за всички спътници с опция АА без 36Е както си е.На позиция 3 му даваш пак 1.2 само за 36Е но с опция ВА и го търсиш къде е с налучкване изток-запад.На булсатЯ на малката му даваш 1.0 протокол опция АВ и си готов.
Даже имаш още една свободна позиция на четвърти порт на синия дисек ако си забучиш още една стационарка .Портове 1 на жълтия и 2 на синия ги забравяш че съществуват.Ето как си подаваш команди АА, АВ и ВА, с думи прости подаваш команди за превключване на три позиции на четворния дисек но втория му порт е изнесен.В случая в който искаше да сложиш двата двойни дисека щеше да бъде ограничен само до АА и АВ команда пък имаш три конвертора.

ЗХД-то мисля че няма какво да го коментираме.

Колкото е по-сложно толкова е по-интересно и като го направиш кефа е несравним.Ама после като се сгечи нещо и ще луднеш да търсиш проблема.Хубавото е че имаш резерв от няколко порта, можеш да ги премяташ първи и втори между двата дисека и да въртиш трети и четвърти на големия.Пък ако искаш можеш на мястото на булсатската да сложиш още един мултифийд примерно 39-45 като "тръгне" Виваком но ще завъртиш двата дисека, Триакса да работи на 1 и 2 порт а на 3 и 4 да са ти 39-45 примерно.


П.С. И мойта картинка не е много красива ама ми се спи.


...
ще го направя този вариянт...яд ме е само,че имах сат. сплитер Triax ,дето миналата седмица като си бях в София свалих като ненужен,и мислех да си го взема,ама докато се завъртя,майка ми го "скри" някъде по кутийки и шкафове....Сега ще трябва да купя някой боклук от Хасково...
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Задачказакачка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Задачка за паницата Хадел САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 15-01-2011 18:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:53.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.