The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 26-01-2010
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лепенката GIFT не помага на нашата митница грам. Аз си поръчвам от Ebay и там няма проблем да ти напишат каквато стойност искаш. Преди седмица ми пристигна електронна книга на SONY. Бях е я писал 49 долара и ми я донесоха директно в офиса. Не съм минавал митница. Писането на ниска стойност обаче крие един голям риск. При евентуална загуба или кражба на пратката, застраховката покрива само фактурната стойност (демек ниската).
Отговори с цитат
  #32  
Стар 26-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Мисля си че лепенката Gift понякога помага, защото преди седмица направо вкъщи донесаха пратка от Хонконг на стойност около 36$ без да платя и стотинка ДДС. Пратката беше с лепенка Gift.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #33  
Стар 26-01-2010
Аватара на Anthony
Anthony Anthony не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 237
Благодари: 8
Получил благодарност:
57 пъти в 25 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен без такава лепенка ми донесоха стока за 49 долара. Явно до 50 долара не правят проблеми. Аз лично съм плащал мито и ддс на пратка с лепенка GIFT. Даже и във фактурата пишеше, че е подарък и няма комерсилна стойност, но беше за 300 долара и си платих като поп. В митническия закон няма член, който да освобождава подаръците от данъци и такси. Има само до каква стойност не се плащат такива.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 26-01-2010
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Играта тук е да е с free shiping и под 2 килограма. Иначе специално получих стоки и от дилърекстрийм и от фокалпрайз . Надписите и от двата сайта бяха символични - 9 ,12,13 и 14 долара.
Дриймбокс 800HD надскача и като цена и като килограми схемата ,демек е колет и митницата е неизбежна.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 28-01-2010
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сега ходих за едно колетче - около 4 кг. и обявена цена по документи 50$. Реално нещата вътре бяха за над 500$. Минах през митницата, платих 4 лв такса и си го взех.
С пътя от центъра, паркиране, освобождаване и пак до центъра - 40 минути.
Евала на журналиста от Дневник за статията и на Дянков за бързата реакция.
Сега се оказва, че една друга пратка с ТНТ ще ми стъжни живота. Трябва да отида до нотариус, да им направя пълнощно, да отида до митница Аерогара да си извадя EORI номер, да им занеса тези документи и чак тогава да си го взема като го освободят. Лудница!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 28-01-2010
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,604
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,198 пъти в 2,952 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нищо не е твойто!Аз си поръчах един уред,за мерене на кондендатори за 220 долара,няма значение че е пратен преди нова година,уреда е ръчна изработка,правен като по трудово !Разпитваха ме ,гледаха,не знаеха какво да пишат в документите.Викам им пишете мултицет,нямали такова перо в документите,накрая намериха подходящо име волтмер!Започна разходка по гишетата,на всяко по 4-5 лева!
Издадоха ми EORI номер.Отидох последно за подпис и се оказа че обедната почивка ме е изпреварила и раздавача на подписи го няма и ще се върне след час.Оставих си документите и отидох да свърша друга работа!Върнах се,бяха ми изчезнали документите,някъде по етажите,но разписани и никой не може да ми каже,на кой етаж в коя стая е разносвачката.Викам, да не се набутвате да и звъннем от моя телефон,след час и половина дойде и ги нямаше при нея,лошо ми стана!А сега ,всичко отново!Разюрках ги,една овца,ги прибрала в бюро,извинения и отново на трасето!Отивам при митничара,вика дай фактура,нали си плащал с пайпал!Ами не знам,че трябва да нося,отидете отсреща в копирцентъра и ще ви дадат компютър за да си влезете в акаунта и да разпечатам фактурата,ако не,да дойда утре!
Отидох,поискаха ми 5лева,имах 50 на цяло,нямат да ми върнат,събирах стотинки до 4лева и от тях да мине ме пуснаха на компютъра!Върнах се при митничаря с копието,пише 220 плюс 15 долара транспорт!А на кашончето тъпия американец написал 250 плюс 28!Вика ми,ще смятяме по кашончето.За какво ми беше тогава фактурата ,не знам!
Започнах в 10.30 и приключих 15.58часа успешно с 120лв мита ,такси и тем подобни!За един уред ръчна изработка,пътуващ 40 дни или умишлено задържан за след нова година!
Дали да не опитам пак!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 28-01-2010
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези американци са гола вода ,не ги бива за търговци .
А батко китаец за 1 продажба повече пише каквото иска
клиента.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 03-02-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Пощите и митниците вече обслужват на едно гише

От вчера получаването на пощенски пратки от страни извън Европейския съюз става на едно гише (№13) на ул. "Веслец", където е централата на Столичната митница. Това е част от пилотния проект на "Български пощи" и митниците, чрез който се цели да се премине към по-бързо обслужване. Промяната стана след публикуваната в "Дневник" история "Евала бе, митница", в която беше описано абсурдното "освобождаване" на 15 тениски, купени по интернет от САЩ.

Тогава и самият финансов министър Симеон Дянков се съгласи, че обслужването в подчиненото му ведомство е "ужасно". За една седмица Агенция "Митници" и "Български пощи" организираха общо гише за получаване на пратките. Всички документи ще бъдат обработвани от служители на пощата в митниците.

Проверка на "Дневник" вчера показа, че получаването на пратки сега отнема около 10-15 минути, а не няколко часа, както беше доскоро. Пред двете гишета, които се занимават с обработката на документите, се образува малка опашка, но тя се движи бързо. След като попълнят необходимите документи и платят дължимите такси на пощата, гражданите трябва да платят мито, в случай че пратките им са на стойност над 150 евро, и ДДС за колети, надвишаващи 15 евро. След това трябва да отидат до гишетата на пощата, където се съхраняват колетите. Част от тях, за които от Агенция "Митници" преценят, че са съмнителни, се отварят пред получателите и се проверяват.

Според замисъла на "Български пощи" и митниците обслужването на едно гише е част от бъдещия Национален център за специализирана обработка на международните пратки. Промяна в обслужването ще има и при колети, изпратени от държави - членки на Европейския съюз. Те ще бъдат доставяни до пощенските станции по местоживеене или до адреса на получателя. Тези пратки вече няма да се манифестират пред митническите служби.

Това ще позволи да отпадне и плащането на 4 лв. такса на пощите. През миналата седмица стана ясно, че отпада и задължителният преди това EORI номер за пратки, за които не се дължи мито. Останалите клиенти на "Български пощи" трябва да попълнят данъчна декларация, като това може да бъде направено собственоръчно или срещу заплащане от служител на компанията.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/...gishe/?ref=rss



PS. Тия дни, може би още днес ще проверя лично, че имам да взимам един GPS.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #39  
Стар 06-02-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Днес ми дойде директно вкъщи втория GPS с атрибути към него - стойка за автомобил (поръчана отделно) и адаптор за българските контакти (също поръчан отделно). Общата стойност на пратката е към 115$, а не се наложи нито да ходя до митница, нито да платя стотинка такса.
Забелязах обаче, че "братя" китаец се е погрижил на фактурата към пратката, лепната отвън на опаковката да пише "GIFT", въпреки че не съм поръчал такъв надпис, а като съдържание на пакета е описал само "Plugs, Adaptors". Забележете - в описанието липсва GPS. Отдолно при стойността на пратката се мъдри 45 HKD (предполагам че е Хонконгски долари). Сигурно 45 хонконгски долара се равняват на 5-6 български "долара".
Значи въпреки ограниченията поставени от Дянков (които всъщност са ограничения на ЕС и не е справедливо да го обвиняваме него), можете да си поръчвате стоки извън ЕС на по-висока цена от пределната граница, без да се обмитява и начислява ДДС. И до късмет опира, ако попаднете на добър търговец като мен.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
дянков, ес, извън, Интернет, от, ПО, покупки, честитка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интернет alex78 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 20 10-09-2010 16:40
Пускане на ТВ по интернет fena81 ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 6 21-07-2010 02:15
Симеон Дянков носи чували със сензации при Иван и Андрей! ТИНТИН ДРУГИ 1 01-03-2010 16:05
USB интернет batiradi77 DREAMBOX 3 05-04-2009 17:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:44.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.