The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 29-03-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Напротив, имаш обявени максимални стойности. И ПРОТОКОЛ от тях, че не ги достигат. Минималните са за крс не за кзп. Както казах, договора се сключва от две страни. Но, в края на краищата, всеки сам си решава какво да прави. И не, не е аксесоар - с касова бележка и гаранционна карта часовника има 2 години гаранция, както и макбука , 1 година е гаранцията от Епъл, втората е от технополис. А на табелките може да си пише каквото си ще. Освен ако не си взел фактура за него, тогава гаранцията е година, без значение как ти се е извинявал управителя.
Успех с новия оператор Явно от тия си се отказал , след като близо година са ти предоставяли услугата качестено и количествено
Отговори с цитат
  #32  
Стар 29-03-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,199
Благодари: 584
Получил благодарност:
787 пъти в 533 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Щом са предложили прекратяване на услугата, КЗП са до тук. За тях това е решение и няма какво повече да дълбаят.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #33  
Стар 29-03-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Щом са предложили прекратяване на услугата, КЗП са до тук. За тях това е решение и няма какво повече да дълбаят.
Напротив, има. Затова при подаване на жалба има специален въпрос - Какво очаквате от КЗП! Има договор и те могат да ги санкционират за неприлагането му. Вижте, нещата стоят така - Ако вие не можете да изпълните договора по някаква причина виваком не ги интересува. Същото се отнася и в обратния случай , на вас не трябва да ви интересува, че виваком не могат да си изпълнят договора. Както казах, има разходи по прекарването от страна на потребителя, има дългосрочно предлагане на услугата, има и наличие на тарифата в актуалния ценоразпис. КЗП не е само институция за прекратяване на договори. КЗП е институция , която може да принуди, санкционира, предложи за санкциониране или публично да обяви за нелоялна практика подобни неща. Ако Виваком не могат да спазват договора то не трябва да продължават да го предлагат. При проверка на сайта за покритие излиза ли адреса? Лесно се проверява, ако заявите включване на съседа за същата тарифа дали ще го отхвърлят ?!?
Отговори с цитат
  #34  
Стар 30-03-2021
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 94
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Очаквам включване от тях най-късно утре (сряда) до 14:00. Поне до тогава посочиха като краен срок за становище от тяхна страна.
Ще имам в предвид, това, което ми каза (TUISTERa) и ако започнат да шикалкавят ще спомена КЗП и неустойки за изминалото време.
Въпроса е, че то, изминалото време е твърде кратко - може би не повече от месец. И как го засякох - преди 3-4 седмици видях техници на Виваком да излизат от сградата ни (имаме само един вход и техниката им е в портиерната стая, която е под ключ, така че явно някой им е отключил).
В последствие ми направи впечатление, че ъплоуда заковава точно наполовина спрямо това, което беше до момента.
При повторната проверка от техник, насила почти го накарах да влезем в портиерната за да видим устройствата. Какво открихме - още един клиент освен мен е закачен (на отделно устройство) на висока скорост - 300 или повече мпбс. До преди това бях единствено аз.

Услугата продължава да се предлага за нови желаещи на адреса, покритието се води до 1000мбпс (GPON).

Служителя в офиса им вчера му се изкриви физиономията и взе да ме разубеждава "те сигурно само интернета ще ви спрат, телевизията едва ли". Накрая каза "ама може и телевизията ще видим". Срок за спирането след известието не пожела да ми каже/даде. Единствено каза - спирането е веднага (пък чакаме становище уж). Сега съм в неведение. Ако остана без нет не мога да работя. Можеше спокойно да обясни, все пак не си спирам всичките услуги, които ползвам от тях.

Защо действам толкова бързо с прекратявания на договора и промени?
Нямам време да ходя и да се занимавам с преследвания, жалби и прочее в момента. Натоварен съм доста с работа и последното, от което имам нужда е да работя извънредно, заради разправии.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 30-03-2021
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
...другата алтернатива е А1, а на тях преди 4 години (когато последно им ползвах услугите) международния нет е зле. Имам възможност и за Булсатком, но там съпорта е като на село - реагират до седмица-две. Скоростите им са до 200мбпс up and down...
На А1 международния е много по-добър от този на виваком, да не говорим за този на булсат, който е тотал щета.
Погледни плана 1000/600 при А1. Прилагам ти графика:



Всичкото е международен ъплоуд, постояннен.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
111111 (30-03-2021), bu12tras (30-03-2021)
  #36  
Стар 30-03-2021
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 94
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ти!

Вече пуснах заявка за по-ниския план 300/180 с уговорката, че ако ми хареса, след промо периода ще скоча евентуално на по-високия. Така че тази информация ми е добре дошла.



Има малко развитие при мен (съжалявам, че толкова разводних темата на човека) - преди по-малко от час интернета и от там и телевизията спряха внезапно.

Звъня на Виваком да ги питам какво става, а те: "ами искали сте да ви се спрат услугите, спрени са"...мълчание....питам "добре сега какво предстои", операторката: "какво да предстои", аз: "устройствата кога да ви ги нося", тя: "ами длъжен сте да донесете цялото оборудване господине".

Значи... вчера ми казват: "като заведем сега предизвестието, до 48 часа с вас ще се свърже наш представител за да ви каже кога ще бъде прекратена услугата". Като информация друга на място не могат да ми дадат, а на издадения протокол единствено пише да им върна апаратурата до 30 дни от спиране на услугата.
Днес по обяд щрак и всичко спира, без никой да се обади, без нищо.



А1 излязоха разбрани и изтеглихме датата за прекарване на услугите за утре следобяд.
Сега ще я караме на дейта плановете от телефоните, поне няма да е за дълго.


За тези които не знаят - ако сте на план Fiber300 или по-висок - в сградата при апаратурата за всички абонати имате switch (така го наричат и Виваком), сложен за вас. На мен никой от техниците не ми каза, че ще слагат такова устройство и там след като вече им бях абонат, а са длъжни да кажат (питах).
Това устройство ако се откажете от услугите на Виваком сте длъжни да го разкачите и да им го занесете (+ техните устройства които имате у вас). Иначе, по памет, ми казаха, че само то струвало около 200лв. А е една китайска кутийка, която като я пипнеш, имаш чувството че ще се разпадне.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 30-03-2021
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

За да нямаш проблеми с А1 задължително използвай собствен рутер, като другото задължително условие е да седиш надалеч от тп линк.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 30-03-2021
ЗММ-111 ЗММ-111 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 182
Благодари: 16
Получил благодарност:
97 пъти в 62 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кажи някой рутер до 120лв. без Mikrotik.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 30-03-2021
Аватара на an
an an е на линия
-
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: ЮЗ БГ
Мнения: 2,230
Благодари: 395
Получил благодарност:
522 пъти в 377 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чък Норис Вижте мненията
За да нямаш проблеми с А1 задължително използвай собствен рутер, като другото задължително условие е да седиш надалеч от тп линк.

А какъв е проблема с тп-линка, че и аз съм с такава комбинация?
__________________
Optibox 7710 HDCICX, ITV 80 - 13E/16E, ITV 80 - 45Е/46Е, ITV 80 - 19,2Е.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 30-03-2021
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЗММ-111 Вижте мненията
Кажи някой рутер до 120лв. без Mikrotik.
https://www.banggood.com/HUAWEI-WiFi...=CZ&ID=6287893


Излиза малко над 120 лева, аз използвам такъв вкъщи за АП след микротика. Спокойно прави 600мбита по ви-фи в същата стая, след 1 стена наполовина. Глобалната версия в техно... е с по-слаби резултати.
За по-големи пространства се препоръчват 2-3 такива, сами си настройват Mesh-a.

Ако си склонен на експерименти, можеш да вземеш по-евтиния Хонор - https://www.banggood.com/Honor-Route...r_warehouse=CZ


Цитирай:
Първоначално написано от an Вижте мненията
А какъв е проблема с тп-линка, че и аз съм с такава комбинация?
Религиозен

Имат някои добри продукти, които в първите си ревизии са ок, след това добавят 2,3,4,н-та ревизия и всяка следваща е по-осакатена от предната.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
ЗММ-111 (31-03-2021)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
10g, fibernet, отзиви


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос относно IPTV и Vivacom FiberNet 100 колкото ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 26 09-03-2020 14:53
FiberNet и в Бургас butch_bs ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 119 05-03-2016 17:04
Vivacom FiberNet със собствен рутер: настройки martincho8002 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 22 31-08-2015 12:40
History launches on Hungary?s FiberNet сат-инфо Новини 0 25-01-2010 11:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.