The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 29-07-2013
Аватара на Leon
Leon Leon е на линия
cule
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Северозапазена Бг
Мнения: 297
Благодари: 263
Получил благодарност:
131 пъти в 77 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не вярвам да е останал някой античен напълно работещ телевизор без AV вход. Кинескопите им отдавна трябва да са "сдали багажа". Евентуално някой черно-бял, но не мисля, че някой още гледа на такава антика.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 29-07-2013
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,896
Благодари: 1,022
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам едно работещо сони тринитрон 21" няма никакви входове и работи все още прекрасно .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #23  
Стар 29-07-2013
Аватара на 4oker
4oker 4oker не е на линия
GM OpenPli
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 550
Благодари: 191
Получил благодарност:
72 пъти в 65 поста
Сваляния: 263
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
Интересното е че в момента в Зора не видях приемник с модулатор а се очаква доста от телевизорите на социално слабите да са само с антенен вход.
Нищо ново,просто ще се предлагат в комплект с подходящото ТВ
Отговори с цитат
  #24  
Стар 29-07-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tchefo Вижте мненията
няма да се спира аналоговия сигнал от 1 септември тъй като нямало становище от Брюксел за помощите за декодери
Становище от Брюксел има, раздаването на ваучери започва от 1 август, нещо си се объркал.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 29-07-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Leon Вижте мненията
Не вярвам да е останал някой античен напълно работещ телевизор без AV вход. Кинескопите им отдавна трябва да са "сдали багажа". Евентуално някой черно-бял, но не мисля, че някой още гледа на такава антика.
Има има. В къщи още имам едно Велико Търново с кинескоп на Toshiba. Картината е прекрасна. Постоянно идват клиенти да им обясня как да свържат декодера към някой стар телевизор без входове. Вечер като си пия ракийката на терасата, в отсрещния блок срещу моя гледам, че върви един респром 31. И от далече добре ми се вижда контраста му за годините му. В техномаркет гледам всички модели на NEO декодерите имат модулатори. Най-евтиния в момента на промоция, го гледах на 35-36 лева мисля беше. Освен това има и Strong пак с модулатор. Че народа няма и представа за какво става въпрос е ясно. Всеки ден обяснявам на клиенти и по телефона и на яве, да изчакат 1 септември. Така или иначе цифровия сигнал до тогава трябва да е стабилен и програмите стабилизирани. А аналоговия дали го има или няма на кой му пука.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 29-07-2013
bokarium bokarium не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 650
Благодари: 390
Получил благодарност:
69 пъти в 45 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз имам един 21 инчов Самсунг кинескопен, има входове антенен , скарт и чинчове.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 29-07-2013
Аватара на Leon
Leon Leon е на линия
cule
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Северозапазена Бг
Мнения: 297
Благодари: 263
Получил благодарност:
131 пъти в 77 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ivo Вижте мненията
Има има. В къщи още имам едно Велико Търново с кинескоп на Toshiba. Картината е прекрасна. Постоянно идват клиенти да им обясня как да свържат декодера към някой стар телевизор без входове. Вечер като си пия ракийката на терасата, в отсрещния блок срещу моя гледам, че върви един респром 31. И от далече добре ми се вижда контраста му за годините му. В техномаркет гледам всички модели на NEO декодерите имат модулатори. Най-евтиния в момента на промоция, го гледах на 35-36 лева мисля беше. Освен това има и Strong пак с модулатор. Че народа няма и представа за какво става въпрос е ясно. Всеки ден обяснявам на клиенти и по телефона и на яве, да изчакат 1 септември. Така или иначе цифровия сигнал до тогава трябва да е стабилен и програмите стабилизирани. А аналоговия дали го има или няма на кой му пука.
Според мен няма особен смисъл да се гледа на такива телевизори, особено под 21", впредвид преминаването към 16:9. Аз преди няколко години изхвърлих работещ без забележки Salora модел 1984г само защото нямаше AV входове. Няма смисъл да отлагат хората купуването на цифрови приемници, така само се забавя процеса. Колкото по-рано свикнат, по-добре. Иначе тиквите ако наистина дръпнат шалтера на аналога на 1.09, ще изреват много хора. Тук паралелното излъчване на цифров и аналогов сигнал беше 3-4 години - достатъчно време имаше и да обяснят на всички какво да правят, и да се оправи излъчването където е нужно.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 29-07-2013
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Leon Вижте мненията
Според мен няма особен смисъл да се гледа на такива телевизори, особено под 21", впредвид преминаването към 16:9. Аз преди няколко години изхвърлих работещ без забележки Salora модел 1984г само защото нямаше AV входове. Няма смисъл да отлагат хората купуването на цифрови приемници, така само се забавя процеса. Колкото по-рано свикнат, по-добре. Иначе тиквите ако наистина дръпнат шалтера на аналога на 1.09, ще изреват много хора. Тук паралелното излъчване на цифров и аналогов сигнал беше 3-4 години - достатъчно време имаше и да обяснят на всички какво да правят, и да се оправи излъчването където е нужно.
То е така, но със 150 лева пенсия и две торби скъпи лекарства, кой пенсионер може да си купи нов телевизор. Все пак и старците са хора. На някой децата ще помогнат, но на други няма кой. На пенсионера не му пречи дали ще гледа 16/9 или 4/3. Повечето даже и не виждат какво гледат. Важното е да имат нещо да им дърдори.
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на ivo за този полезен пост
bate_dino (29-07-2013), Huligan4o (29-07-2013), Веско (30-07-2013), Пламен Тачев (29-07-2013)
  #29  
Стар 29-07-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,044
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А ние дето гледаме 4:3 на широкоекранните телевизори да не би да чакахме да направят каналите 16:9 за да си купим новите телевизори? Финансовата обстановка в България и броя канали излъчващи в 16:9 съвсем не предполагат купуване на нов телевизор заради единия формат...
Виж да се похвалиш на комшията и да гледаш някой мач на новия телевизор - БЕЗЦЕННО

Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #30  
Стар 30-07-2013
Миро-Миро Миро-Миро не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2013
Мнения: 141
Благодари: 8
Получил благодарност:
26 пъти в 18 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtest Вижте мненията
И аз имам един 21 инчов Самсунг кинескопен, има входове антенен , скарт и чинчове.
Аз си "пуснах" цифровата ефирна на такъв телевизор - модел CK 5320 TX от 1998 година. Да чукна на дърво, работи от 15 години и до сега не е бил на ремонт. Миналата година му отворих капака да го изпрахосмуча и това е. Бачка без проблеми с декодер Strong 8113 и стайна активна антена Strong ANT 12 ECO.

Последно редактирано от Миро-Миро : 30-07-2013 на 00:18
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, Обсъждат, отлагане, цифровизацията


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
За цифровизацията paymaster Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 80 29-06-2013 16:58
Отсрочка за цифровизацията Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 26 12-07-2010 21:57
За бъдещето и цифровизацията на БНТ Джак ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 16-06-2010 21:04
От Байконур след отлагане , успешно стартира РН'Съюз-2.1Б' с метео спътника 'Метеор-М spacebeam Новини 0 18-09-2009 16:50
Отново отлагане на старта на 'Дискавъри' - за 28 август 2009 spacebeam Новини 0 26-08-2009 10:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:18.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.