The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2541  
Стар Преди 3 седмици
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 836
Благодари: 318
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да вметна че на огненият стик не върви SkyShowtime и HBO GO. То за второто скоро няма да е от значение.
Сега погледнах и в официалният appstore и излизат A1 Xplore TV за дойчланд, но не позволява изтегляне защото не е за нашите ширини, и A1 Xplore TV Хърватска което може да се инсталира.
Отговори с цитат
  #2542  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 427
Благодари: 50
Получил благодарност:
171 пъти в 123 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Само да вметна че на огненият стик не върви SkyShowtime и HBO GO. То за второто скоро няма да е от значение.
Сега погледнах и в официалният appstore и излизат A1 Xplore TV за дойчланд, но не позволява изтегляне защото не е за нашите ширини, и A1 Xplore TV Хърватска което може да се инсталира.
Пълни глупости! И SkyShowtime и HBO Max си вървят на Amazon Fire TV Stick 4K Max. Ползвам го вече година без никакви проблеми. Предполагам и на другите версии вървят. За мен най-доброто като цена - качество, имайки на предвид, че в щатите много често са на промоция по 30$ за Max модела.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
  #2543  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,904
Благодари: 1,730
Получил благодарност:
5,194 пъти в 2,344 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marto Вижте мненията
Amazon Fire TV Stick 4K Max.
Качеството на картината на А1 как е? Защото досега не съм виждал андро шитня, на която картината е качествена! Винаги с приложенията на телевизора картината е в пъти по-добре! Същото е с ХБО, Шоутаим, Епъл ТВ+ , там също е доста зле положението! Пробвал съм на МИбокс предпоследния модел, на Нокия 8000, имам и неотварян стик 4К Макс, който няма и да отворя ако е същата мазня! А1 ще си го гледам от приложението на телевизора, а останалите от Епъл ТВ-то ми.
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #2544  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на jack82
jack82 jack82 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,223
Благодари: 603
Получил благодарност:
474 пъти в 337 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Качеството на картината на А1 как е? Защото досега не съм виждал андро шитня, на която картината е качествена! Винаги с приложенията на телевизора картината е в пъти по-добре! Същото е с ХБО, Шоутаим, Епъл ТВ+ , там също е доста зле положението! Пробвал съм на МИбокс предпоследния модел, на Нокия 8000, имам и неотварян стик 4К Макс, който няма и да отворя ако е същата мазня! А1 ще си го гледам от приложението на телевизора, а останалите от Епъл ТВ-то ми.
По принцип за приложенията на телевизора си прав. Но има и андроид шитни който вадят
добра картина. Тествано между vu+solose и s905x3 процесор на неосат. Но на андроида трябва да се активира 422,12bit или 444,8bit. Вече кой имидж го подържа си е игра във цирка. Тествано на Samsung 55 qled 70 серия.
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png
Отговори с цитат
  #2545  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За Strong (LEAP S3-дистанционно без цифри, LEAP S3+ дистанционно с цифри). В момента и двете бяха на една цена в Амазон). Да и двата са с 2ГБ Рам -сертифициран е с Google TV.
По другите неща съм ти отговорил на лично колега.
Отговори с цитат
  #2546  
Стар Преди 3 седмици
hakama hakama не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Местоположение: София
Мнения: 43
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Van4ata Вижте мненията
Аз пак ще те посъветвам първо да провериш приложението на А1 дали има изисквания към приемници.
Можеш да вземеш всякакъв бокс, въпроса е да ти върши работа.
По принцип препоръчително е да е сертифициран бокс, което ти гарантира, че ще можеш да гледаш почти всички стрийминг платформи без проблеми, при някои от тях имаш гарантирани ъпдейти и подръжка, плюс че много от сертифицираните ще ти предложат реално това, което са написали в характеристиките.
При сертифицираните боксове, доскоро изискването от платформите беше да са с до 2GB Ram и 8GB Rom, с цел да си по орязан им да не се пиратства.
От другата страна на не сертифицираните боксове, мога да ти предложа TOX3, Ugoos, Tanix(но само определени модели).
Реши си все пак сертифицирано устройство ли ти е нужно или за същите пари напомпан китаец, с който да си играеш.
A1, Xplore TV (за смарт телевизор) - ето изисквания:
Ползвай Samsung (OS Tizen 4 и по-висока), LG (OS WebOS 4 и по-висока), Hisense (Vidaa 4 или 5) или Android TV (Всички марки телевизори, Set-top-box или USB Stick устройства с OS Android TV 9 и по-висока). Провери дали твоят смарт телевизор е съвместим в секция .
Има 15 дневен безп. тест.
Wi-Fi Android TV приемник SDMC DV9161

Има и A1 Xplore TV GO което за 2лв - с доооста канали - мисля че е доста добра оферта, но не знам качеството как ще е (ако може да се подкара на ТВ през бокс?) - през Хрома го пусках няколко пъти, но след 5тата минута почва да накъсва (може и от моя нет да е) и резолюцията е като обикновена не-HD програма от кабеларката.
Горния A1 Xplore - трябва го имам активиран безплатно, като услуга към Сат ТВ на А1 - т.е. не плащам нищо за него. Ще видим какво ще излезе, като канали.
8GB Rom - не се ли решава с допълнителна флаш памет (Stronga-a има такъв порт)
Гледам няколко ТВ канала (+ НПФ, преведените), тенис, снукър (който понякога е орязан и препращат на Евроспорт платформата, но няма начин освен да си платиш); IndyCar - ако има изобщо опция освен онлайн стрийминг... или торент...на "запис".
И разбира се HBO Max - който все още плащам (заради 2-3 преведени стари сериала). Иначе основно торенти, свалям и субтитри - но ако реша скоро време да пенсионирам 50" Сони и взема проектор или по-голям ТВ (65 +)* - силно ме интересува гледане с поне Full HD - без да свалям файлове по 5-12ГБ. Пробвах Коди за кратко преди година-две, но не помня защо го изоставих и се върнах на торент клиента + Pot Player. Ако има по-лесен начин за гледане директно (без сваляне) от Коди (или то е най-доброто) - ще пробвам пак, с новия бокс.
Ще пробвам да тествам в магазина, (както и дистанционното на Шаоми) с A1 Xplore.
Иначе понеделник-вторник ще реша дали да поръчам И нещо от амазон (Файр стик-а май ще отпадне), > Strong Leap-S3+ за 50Е /до колкото разбирам е сертифициран?/ - а и се надявам дистанционното да е по-добро от Шаомито. В краен случай, мога и двете да поръчам и тествам за 1 седмица.
Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Качеството на картината на А1 как е? Защото досега не съм виждал андро шитня, на която картината е качествена! Винаги с приложенията на телевизора картината е в пъти по-добре! Същото е с ХБО, Шоутаим, Епъл ТВ+ , там също е доста зле положението! Пробвал съм на МИбокс предпоследния модел, на Нокия 8000, имам и неотварян стик 4К Макс, който няма и да отворя ако е същата мазня! А1 ще си го гледам от приложението на телевизора, а останалите от Епъл ТВ-то ми.
По-предната зима имах за кратко под ръка LG 42" - плейнах една вечер - Xplore TV и картината беше доста рязка и детайлна (може би цветово само не ме грабна) - нищо общо с това на интерактивната им (А1)...
yavor1, Vontar W2 32gb - това на екрана не е иконката за апп-а на Xplore TV.
ПП: * Има ли тема проектор vs ТВ 65"+
Отговори с цитат
  #2547  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata е на линия
Некъф
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 54
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
A1, Xplore TV (за смарт телевизор) - ето изисквания:
Ползвай Samsung (OS Tizen 4 и по-висока), LG (OS WebOS 4 и по-висока), Hisense (Vidaa 4 или 5) или Android TV (Всички марки телевизори, Set-top-box или USB Stick устройства с OS Android TV 9 и по-висока). Провери дали твоят смарт телевизор е съвместим в секция .
Има 15 дневен безп. тест.
Wi-Fi Android TV приемник SDMC DV9161

Има и A1 Xplore TV GO което за 2лв - с доооста канали - мисля че е доста добра оферта, но не знам качеството как ще е (ако може да се подкара на ТВ през бокс?) - през Хрома го пусках няколко пъти, но след 5тата минута почва да накъсва (може и от моя нет да е) и резолюцията е като обикновена не-HD програма от кабеларката.
Горния A1 Xplore - трябва го имам активиран безплатно, като услуга към Сат ТВ на А1 - т.е. не плащам нищо за него. Ще видим какво ще излезе, като канали.
8GB Rom - не се ли решава с допълнителна флаш памет (Stronga-a има такъв порт)
Гледам няколко ТВ канала (+ НПФ, преведените), тенис, снукър (който понякога е орязан и препращат на Евроспорт платформата, но няма начин освен да си платиш); IndyCar - ако има изобщо опция освен онлайн стрийминг... или торент...на "запис".
И разбира се HBO Max - който все още плащам (заради 2-3 преведени стари сериала). Иначе основно торенти, свалям и субтитри - но ако реша скоро време да пенсионирам 50" Сони и взема проектор или по-голям ТВ (65 +)* - силно ме интересува гледане с поне Full HD - без да свалям файлове по 5-12ГБ. Пробвах Коди за кратко преди година-две, но не помня защо го изоставих и се върнах на торент клиента + Pot Player. Ако има по-лесен начин за гледане директно (без сваляне) от Коди (или то е най-доброто) - ще пробвам пак, с новия бокс.
Ще пробвам да тествам в магазина, (както и дистанционното на Шаоми) с A1 Xplore.
Иначе понеделник-вторник ще реша дали да поръчам И нещо от амазон (Файр стик-а май ще отпадне), > Strong Leap-S3+ за 50Е /до колкото разбирам е сертифициран?/ - а и се надявам дистанционното да е по-добро от Шаомито. ...
В момента съм на село за празниците и тук имам само два тв бокса(Tanix TX3 и G7 PRO) и не мога да тествам на другите марки, но на G7 Pro приложението на А1 го намирам в Play Store и го инсталирах, отварям го но нямам акаунт за да го тествам, което ме навежда на мисълта, че няма да има проблеми.
Като спомена SDMC, много от сертифицираните приемници на нашите оператори са на този производител, като някои са почти същите като HAKO, който по-назад ти бях споменал.
Имам стик също на този производител GD1 4K Stick на DColor, който също е сертифициран и мога от опит да ти кажа, че е в пъти по-добър от стика на Шаоми. Wifi му е доста по-добър, 2/16GB но единственото с което стика на Шаоми го превъзхожда е, че не поддържа Dolby Atmos.
Другият плюс на Шаоми е, че имат по-чести ъпдейти, докато откъм това SDMC устройствата куцат.
По назад някой спомена, че продуктите на Шаоми ъпрейтвали ОС до 12-13 версия.Това не мога да кажа че е така,тъй като и двете ми устройства са получавали до момента единствено ъпдейти по сигурността, но не и ъпдейт към нова версия на ОС. И двете ги имам повече от година.
За Fire Stick имам също един, който не го ползвам вече почти от година. Лично аз не го предпочитам, заради малко по различния начин на работа, заради магазина им за приложения и още няколко причини, заради които така и не свикнах с него.
Отговори с цитат
  #2548  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на marto
marto marto е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 427
Благодари: 50
Получил благодарност:
171 пъти в 123 поста
Сваляния: 47
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Качеството на картината на А1 как е? Защото досега не съм виждал андро шитня, на която картината е качествена! Винаги с приложенията на телевизора картината е в пъти по-добре! Същото е с ХБО, Шоутаим, Епъл ТВ+ , там също е доста зле положението! Пробвал съм на МИбокс предпоследния модел, на Нокия 8000, имам и неотварян стик 4К Макс, който няма и да отворя ако е същата мазня! А1 ще си го гледам от приложението на телевизора, а останалите от Епъл ТВ-то ми.
Нямам A1 за да тествам там как е, но всеки ден се ползва с друга IPTV и проблеми няма дори и на 4К HDR канали. Всичко се вижда перфектно. Проблеми с картината и голяма разлика от тази от приложенията на ТВ не виждам. Поддържа 4К-60Hz с всички HDR стандарти и звук Dolby Atmos. Max версията е с по-бърз процесор от всички останали Fire стикове и съответно браузването из менютата и отварянето на приложенията е по-бързо. Поддържа Wifi-6E така, че с нормален нет и wifi-6 връзка не би трябвало да има проблеми с картината при стрийминг.
__________________
VU+Ultimo 4K; ET9000; IPbox9000HD ; dm500s; Triax TD110; Invacom SNH-0.3dB; Samsung Q950TS 8K
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на marto за този полезен пост :
Veskop (Преди 3 седмици)
  #2549  
Стар Преди 3 седмици
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
yavor1, Vontar W2 32gb - това на екрана не е иконката за апп-а на Xplore TV.
От маркета https://play.google.com/store/apps/d...oretv&hl=en_US
Или от: https://kodibg.org/forum/thread-686.html
До сега няма оплаквания за изисквания към приложението,

но ти явно си много навътре и съветите не те интересуват
Дори да си вземеш ония "супер пупер " боксове с моднатия андроид, показващ 8Gb / 256Gb за 55лв, пак ще ти потегли приложението, явно такива ти са изискванията
Отговори с цитат
  #2550  
Стар Преди 3 седмици
moonstone moonstone не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 81
Благодари: 129
Получил благодарност:
49 пъти в 21 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
От маркета https://play.google.com/store/apps/d...oretv&hl=en_US
Или от: https://kodibg.org/forum/thread-686.html
До сега няма оплаквания за изисквания към приложението,

но ти явно си много навътре и съветите не те интересуват
Дори да си вземеш ония "супер пупер " боксове с моднатия андроид, показващ 8Gb / 256Gb за 55лв, пак ще ти потегли приложението, явно такива ти са изискванията
Съвсем го объркваме човека вече,
На него му трябва това приложение


https://play.google.com/store/apps/d...etv.android.tv


То е за Андроид тв
Съвета ми е да си вземе

Strong Leap-S1 с ъпдейт за Андроид ТВ 12
S905X2 Процесор

Или
Strong Leap-S3 с Андроид ТВ 11
S905Y4 процесор + AV1 декодиране



Имам ги и двете в къщи и работят безотказно с XploreTV
Най-лесно и бързо се намират за България
Ако иска, може да вземе и 4к стика на Xiaomi ,но аз предпочитам кутия

Това Яворе, което си дал като линк е Xplore tv GO за мобилни и таблети



П.П.
Иначе аз лично си чакам новият Хромкаст през есента със
S905x5
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 56 (0 членове и 56 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.