The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар Преди 3 седмици
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 96
Благодари: 17
Получил благодарност:
44 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

RN-a нямат приложение за Apple TV, а точно това обсъждаме тук.
Освен това цената им за до 3 устройства е 33лв на месец, докато при Sweet беше 19лв, а при bgtime е 15-20лв - според зависи периода, за който се предплати абонамента.
RN нямат и нормално изградена система за плащане на абонаменти/такси, и разчитат само на epay като искат да звъниш да търсиш номера и прочее абсурдни практики отпреди 10-20 години.

Вчера загубих няколко часа да проучвам алтернативи и какво може да се ползва.
Като най-лесни и стабилни решения остават Neterra и bgtime.tv.

Има възможност и за плащане на CalmaHUB абонамент + закупуване на лиценз за STB емулатор през Apple TV, като там най-добър вариант ми се струва IPTVX приложението, но има и други. Този вариант обаче е най-скъп: за 3 устройства за 12 месеца е £124.25 или 285,42лв (23.79лв) е таксата на Калмахъб-а и отделно вече за приложението от 5лв/месец нагоре според зависи кое точно сте избрали и какъв тип лицензия.
Иначе каналите са 20 000. 160 и нещо са българските, има близо 1000 филма с българско озвучение или субтитри, сериали (български и не само). При мен обаче прекъсва веднъж на всяка минута за по секунда. Затова и не мисля, че ще ми върши работа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
Joro711 (Преди 2 седмици)
  #12  
Стар Преди 3 седмици
taewu taewu не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,126
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
Cool

От 1-ви Юли няма да има повече телевизионни канали. Ще останат само филмите. За 2лв на месец ще може да се гледат около 100 безплатни филма - които са включени и сега в пакет "L" - а останалите платени ще могат да се вземат под наем и да се закупуват както сега.


това ми отговориха официално
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
  #13  
Стар Преди 3 седмици
бачора бачора е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 108
Благодари: 34
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от angelvarna Вижте мненията
RN-a нямат приложение за Apple TV, а точно това обсъждаме тук.
Освен това цената им за до 3 устройства е 33лв на месец, докато при Sweet беше 19лв, а при bgtime е 15-20лв - според зависи периода, за който се предплати абонамента.
RN нямат и нормално изградена система за плащане на абонаменти/такси, и разчитат само на epay като искат да звъниш да търсиш номера и прочее абсурдни практики отпреди 10-20 години.

Вчера загубих няколко часа да проучвам алтернативи и какво може да се ползва.
Като най-лесни и стабилни решения остават Neterra и bgtime.tv.

Има възможност и за плащане на CalmaHUB абонамент + закупуване на лиценз за STB емулатор през Apple TV, като там най-добър вариант ми се струва IPTVX приложението, но има и други. Този вариант обаче е най-скъп: за 3 устройства за 12 месеца е £124.25 или 285,42лв (23.79лв) е таксата на Калмахъб-а и отделно вече за приложението от 5лв/месец нагоре според зависи кое точно сте избрали и какъв тип лицензия.
Иначе каналите са 20 000. 160 и нещо са българските, има близо 1000 филма с българско озвучение или субтитри, сериали (български и не само). При мен обаче прекъсва веднъж на всяка минута за по секунда. Затова и не мисля, че ще ми върши работа.
Може да пробваш с tPlay.
Отговори с цитат
  #14  
Стар Преди 3 седмици
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,926
Благодари: 1,733
Получил благодарност:
5,229 пъти в 2,354 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бачора Вижте мненията
Може да пробваш с tPlay.

tPlay нямат приложение за Apple TV.
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
Joro711 (Преди 2 седмици)
  #15  
Стар Преди 3 седмици
бачора бачора е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 108
Благодари: 34
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
tPlay нямат приложение за Apple TV.
Да нямат но през browser ако не е голяма мъка. Все пак цената е добра за 4 бр. тв.
portal.playtv.bg/channels
Отговори с цитат
  #16  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 61
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бачора Вижте мненията
Да нямат но през browser ако не е голяма мъка. Все пак цената е добра за 4 бр. тв.
portal.playtv.bg/channels
Бях пробвал tPlay преди време, но някак си приложението им не ми допадна много.
Нещо правеше проблеми при регване и влизане и на таблета и на тв бокс)
Отговори с цитат
  #17  
Стар Преди 2 седмици
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 96
Благодари: 17
Получил благодарност:
44 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бачора Вижте мненията
Да нямат но през browser ако не е голяма мъка. Все пак цената е добра за 4 бр. тв.
portal.playtv.bg/channels
Apple TV браузър няма, а и да имаше - не бих го ползвал за това, защото щеше да е мъка с навигирането из UI-я.
Още миналата година ги питах от tPlay - давате ли m3u плейлиста и отговора им беше - не.
Повечето на българския пазар са решили да копират каквото правят големите и всички стоят на една позиция, а само с цена клиенти не се привличат.

При моят сценарии - имам 3 телевизора, всичките смарт, сравнително нови модели, но заради изградената "екосистема" от устройства у дома към всеки от тях има по едно закачено Apple TV 4k. Свикнали сме и желаем да ползваме Apple TV-тата, които изцяло управляват телевизорите, като дори нямаме нужда от дистанционни (ползваме iPhone, iPad или дистанционно, според което ни е под ръка), а и предлагат бързина, безпроблемност и най-вече - достъп до всички медийни ресурси и приложения от които се интересуваме.
Да, ама Виваком, Йетел, А1 не ги интересува. Иначе iPhone, Apple Watch продават, приложения за iPhone и iPad имат, но да си портнат едно webView за Apple tvOS-a не могат (не е кой знае какво да се направи при все, че имат приложение за iPad) или по-скоро не искат да направят. Много хора им пишат, но не ги вълнува.
Затова варианти за клиенти като мен остават iptv плейър + m3u плейлиста или по-добре - доставчик на iptv телевизия със собствено приложение за Apple TV.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на angelvarna за този полезен пост
ddg (Преди 2 седмици), Joro711 (Преди 2 седмици), Българин (Преди 2 седмици)
  #18  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на TPOTOAP
TPOTOAP TPOTOAP е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 628
Благодари: 147
Получил благодарност:
472 пъти в 199 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Youtube TV - NBC Sports 4K HDR на Apple TV

Отговори с цитат
  #19  
Стар Преди 2 седмици
Joro711 Joro711 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 140
Благодари: 143
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
tPlay нямат приложение за Apple TV.

Питах ги във Фейсбук дали предвиждат разработване на приложение за Apple TV, но отговорът беше отрицателен.
Отговори с цитат
  #20  
Стар Преди 9 часа
angelvarna angelvarna е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 96
Благодари: 17
Получил благодарност:
44 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах и продължавам да разглеждам платформата на bgtime.tv.
Днес им писах следното (цитирам по-долу изпратения мейл към поддръжката им) тъй като услугата им е на лошо ниво. Самата картина, стрийм - добре са, но от приложенията им има много още какво да се желае.
Бих ги избрал ако няма нищо друго на пазара...а то май е така, поне за Apple TV.

Цитат на съобщението:
Цитирай:
Заглавие: Множество бъгове и недомислици във всички ваши приложения

Съдържание:
Здравейте,
Реших да изпробвам услугата ви и се регистрирах (не съм пускал демо период, избирал план или въвеждал платежни данни), но се замотах и след седмица и нещо чак влязох в профила си с идеята вече разгледам и реално изпробвам услугата.

Приложението през Apple TV ми поиска да избера план и платя. Избрах да е през платежната система на Apple и веднага ми поиска абонамент за 12лв (промо цената за един месец) с потвърждение. Потвърдих, парите бяха дръпнати на момента. Тестовия период от 7 дни явно започва да тече със започването на първоначалната регистрация без значение пуснал ли си устройство и телевизията изобщо и дали си се дорегистрирал. А иначе се пазят логове за всяко пускане на телевизията от кое устройство е. До тук както и да е, най-вероятно аз съм си виновен, а и не е голям проблем.

Причината да ви избера бе, че имате приложение за Apple TV. Това добре, но се оказа, че Apple TV приложението ви е с крайно неудобен интерфейс. Вместо да връщаш предаване/телевизия напред-назад - трябва да си избереш предварително колко часа назад искаш да гледаш. Всеки запис е от порядъка на 2-3 часа. Предавания и опции са организирани в кутийки, което прави прегледа им невъзможен ако си далеч от телевизора (трудно се четат надписите, които не винаги се и събират в кутийките за всяка опция/предаване). Има функция за субтитри, която не работи под никоя платформа. Единствено хубаво впечатление ми направи опцията за автоматично превъртане на рекламите. Превю по време на превъртане под Apple TV няма (приставката ми е най-новия модел 4к с възможно най-високите характеристики и последна версия на ОС-а), а при всички други платформи (дори и такива с далеч по-слаби хардуерни параметри) има. Предаванията от ТВ справочника, които са с по-дълго име не могат да се видят (имената се избутват нагоре).
При webOS често сигнала прекъсва, приложението лагва и понякога забива или не тръгва изобщо предаване докато не направиш повторен опит за пускането му (тествах на телевизор с последна актуална версия и един от топ моделите на LG излезли през 2022г). Споменавам го, тъй като при другите платформи на които тествах прекъсвания няма. Тук имената на предаванията от ТВ справочника се виждат, но дните от седмицата покриват логата и имената на каналите.

За iPhone - тествах на стандартна 15ка. Ужас, ама ужас ви казвам. Държите си телефона в портретен режим и си пускате предаване/телевизия - екрана е изрязан и зуумнат по абсурден начин. Вместо да е събран в кутийка в горната част на екрана, а отдолу например да се вижда списък с предстоящи и предхони предавания. Казвате си добре, карай, ще завъртя екрана в портретен режим - да ама не - пак е изрязана картината но е горе-долу гледаема. Някои контроли се дублират с вградените в ОС-а (за звука най-вече), превъртането се появява само ако дадеш предаване на пауза и го пуснеш по-късно (може да се превърта според колкото време е изчакано), за друго превъртане....май няма как да стане. Като пуснете ТВ справочника в портретен режим интерфейса се "разрежда" и списъка с предавания, който е най-важното нещо за тази страница бива избутан в дъното, като може да виждате до две предавания без да трябва да скролирате.

Пиша ви, тъй като има нужда от доста работа по приложенията, а е и хубаво да има конкурентни на масовите иптв услуги в страната.

Поздрави и успех в развитието на платформата!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на angelvarna за този полезен пост :
Veskop (Преди 8 часа)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
sweettv, спира


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 37 (7 членове и 30 гости)
BACATA, roro91, satuser, sotttir, TPOTOAP, Паоло Гети, Ченгел

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sky De спира SD канали AChechev Новини 3 29-10-2018 15:38
BBC HD спира на 26 март ВалчоП HDTV нови канали и новини 0 19-03-2013 11:30
bTV СПИРА излъчването в БУЛСАТКОМ nurgyn ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 563 23-12-2012 22:10
ХБО на Ирдето спира! basti Дъра-Бъра 27 04-02-2011 22:39
Re:TV | Спира излъчване ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 12 29-11-2009 10:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.