The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 20-09-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hristoslav2 Вижте мненията
...Говоря за модели 2008/2009/2010/2011. Опита ми е на базата на няколко/3/ модела и прочетеното по европейските форуми.
http://www.hifi-forum.de/index.php?a...e&forum_id=148
Промените в Тошиба става много бавно - едва миналата година се размърдаха забележимо.
А ти самият с колко модела от другите марки си се сблъсквал че да хвалиш Тошиба ?
Защо ми вменяваш, че хваля Тошиба? Писах само, че не познаваш софтуера (фърмуера) им. Иначе и аз като тебе съм "разцъквал" само три различни марки телевизори, два от които са си мои. Що се отнася до форумите, по тях "бъкат" доста глупости, поради което прочетеното от там не носи авторитет на преписвача. А като става въпрос за модели 2011 година, по-добри от Самсунг в ценови клас 2000- 2500 лева не намирам. А ти?
Отговори с цитат
  #92  
Стар 21-09-2011
hristoslav2 hristoslav2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 91
Благодари: 5
Получил благодарност:
37 пъти в 22 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

dodo_pv

Фирмуера им, върши само леки козметични промени и не оправя основните проблеми за съжаление. Не съм специалист по софтуер за да разопаковам фирмуера да го анализирам.....достатъчно ми е прочетеното по форумите.
Форумите бъкат от глупости понеже има много които се изказват неподготвени и неинформирани. Пример съседна тема където 4-5 човека написаха глупости относно Панасоник и предлаганите диагонали тв от тях. За сведение от другата година Панасоник ще предлагат LCD ТВ с диагонали над 42 инча /46-47, 52-55/, както и по-големи диагонали при плазмите /70-85 инча/.

Относно последното ти изречение - а защо в класациите Семсун са на второ място ?.....
Отговори с цитат
  #93  
Стар 21-09-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Exclamation

@hristoslav2,
Нещо не се разбираме. Ще се постарая днес да пиша малко по-подробно. Аз също не съм специалист по софтуера,т.е. да разопаковам фирмуер и да го анализирам. Но мога да го ползвам пълноценно, нещо, което за съжаление, не всички хора успяват. Идеята тук е да накараш картината на телевизора и звука му да са най-близки до реалността- такава, каквато всеки индивидуално приема. Сиреч, червената ябълка (някой го спомена) да е точно толкова червена на екрана, колкото е характерно за сорта. Освен това, заснето предаване в слънчев ден не трябва да изглежда като клип, заснет привечер и обратното. С тези си убеждения и готовност да отделя 2000 – 2500 лева, влизам в поредица от магазини и гледам как предават различните телевизори в този ценови клас. Спирам се на определени модели, след което започвам да проучвам „какво могат” и дали това, което „могат” е важно за мен и ме интересува. Така стигнах до Самсунг. А ти така и не каза кой е пръв според теб, а споменаваш класации на други хора. Аз залагам на собствения си вкус и ако не намеля еднозначен победител, консултирам се за подробности от знаещи.
Що се отнася до софтуера на Тошиба, той позволява настройка на една и съща картина от различни входове, което е първото много важно нещо за потребителя. Сиреч, ако в два съседни HDMI входа включиш различни устройства, то при превключването им те предават „еднакво”. Примерно, два различни HDприемника, единият- от 300 лева, другият- от 2000 лева, при тези телевизори ще предават една и съща по качества картина от едно и също място. Второто по важност нещо е възможността за индивидуална настройка на сензора на осветеност на помещението, което малко други модели могат и което помага за еднаквото възприятие на образа денем, нощем и при различна изкуствена осветеност в помещението. Премахва и ефекта „огледало”. На трето, но не и на последно място са функциите Active Vision и стабилизация на филм, които премахват „замазването” на картината и ефекта на „прескачане” при спортните предавания.

Последно редактирано от dodo_pv : 21-09-2011 на 21:37
Отговори с цитат
  #94  
Стар 22-09-2011
hristoslav2 hristoslav2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 91
Благодари: 5
Получил благодарност:
37 пъти в 22 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При LCD телевизорите правиш голям компромис с картината - губят се детайли в полусенките ,а цветовете са изкуствени и далеч от реалните. Казвам го от опит- имал съм LCD, а в момента съм с плазма. Сигурно си чувал израза по форумите, че който е имал LCD после преминава на плазма, но обратното не се случва никога....
Добър телевизор за 2000 лева няма да намериш - това е компромисен вариант. Най-добрият според мен е TХ-P VТ30 на Панасоник.
Ако имах достатъчно пари, бих си взел монитор Panasonic TH-P65VX300 http://www.hometheater.com/content/p...x300-3d-plasma

Последно редактирано от hristoslav2 : 22-09-2011 на 13:53
Отговори с цитат
  #95  
Стар 22-09-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

На вкус и цвет товарищи нет. Уважавам избора ти. В по-предният си пост имах пред вид LED- технологията, не LCD. За мен LED- подсветката при Самсунг предава реални цветове, а самата технология по качество на картината вече надмина плазмената. Да не споменавам за значително по-малкия разход на енергия на единица екранна площ, което е важно за малки помещения.
Отговори с цитат
  #96  
Стар 23-09-2011
hristoslav2 hristoslav2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 91
Благодари: 5
Получил благодарност:
37 пъти в 22 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
За мен LED- подсветката при Самсунг предава реални цветове, а самата технология по качество на картината вече надмина плазмената.
;;673 Няма как да имаш реални цветове, след като цветовете се образуват от преминаването на светлинният поток през цветни филтри. Надявам се че добре си запознат с принципа на работа при матриците.

Направи си сам сравнение за картината - постави един до друг 32"LCD и 32"СRТ телевизори в тъмно помещение. Колкото и да се мъчиш с настройките на LCD-то няма да докараш картина близка до тази на СRТ телевизора.
Отговори с цитат
  #97  
Стар 23-09-2011
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ясно - изводът е не си купувайте нито LCD нито плазма - купете CRT!
айде ключ!
Отговори с цитат
  #98  
Стар 23-09-2011
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По принцип не съм съгласен за някои неща с Христослав2, но това което ви говори за плазмите и CRT телевизорите е вярно, само човек който не е виждал как работят ЛЕД и Плазма един до друг може да твърди, че леда има добри и коректни цветове.

Не случайно за професионални монитрие все още на много места се ползват и даже произвеждат CRT. Колкото до плазмите все пак има значение за каква плазма говорим, но христослав ясно говори с модели (високи класове), като на тях няма радвен ЛЕД или ЛСД
Отговори с цитат
  #99  
Стар 24-09-2011
hristoslav2 hristoslav2 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 91
Благодари: 5
Получил благодарност:
37 пъти в 22 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
ясно - изводът е не си купувайте нито LCD нито плазма - купете CRT!
айде ключ!
Не съм казал такова нещо. CRT-то има предимството да е 5 пъти по-бързо като реакция спрямо плазма. На следният сайт има сравнение на плазма срещу LCD - прочети и обърни внимание на графиките.
http://www.advanced-pdp.jp/fpd/english.html
Ти избираш какво да си купиш...

Последно редактирано от hristoslav2 : 24-09-2011 на 12:00
Отговори с цитат
  #100  
Стар 24-09-2011
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hristoslav2 Вижте мненията
На следният сайт има сравнение на плазма срещу LCD - прочети и обърни внимание на графиките.
http://www.advanced-pdp.jp/fpd/english.html
Ти избираш какво да си купиш...
-е баш пък от тези "The Advanced PDP Display Development Center Corporation (APDC)" ли намери да ни правят "сравнение"!!!(а малко по сериозно де , нищо че си фен)
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Избор, лед, Лцд, ми, на, Помощ, при, Телевизор, трябва


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Помощ за избор на рутер драго1 Настройки на рутери 20 07-08-2012 16:37
Помощ при избор но телевизор. l33cher ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 19 20-10-2011 14:39
Помощ при избор на доставчик Inoel Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 11 05-07-2011 01:01
Помощ за избор на рутер fena81 КОМПЮТРИ и периферия 25 11-06-2011 23:07
Въпроси за избор на ЛСД телевизор mg87 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 31 13-05-2010 08:38


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.