The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28-11-2009
mamdio mamdio не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране счупих ДМ 500

опитах да преинсталирам ДМ 500 направо от приемника през update software /manuel update ,но преименувах който не трябваше файл ,последва нещо ужасно сега ни приема ни предава,опитах с една от темите във форума да се опитам да влеза в ДМ-то с NUM кабел и хипер терминал ,но нищо не показва .Мога ли нещо аз да направя или трябва с програматор и ако да къде мога да отида .ДМ е още в гаранция към Дигитал ТВ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28-11-2009
Аватара на toshepernik
toshepernik toshepernik не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 303
Благодари: 47
Получил благодарност:
54 пъти в 29 поста
Сваляния: 186
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това с нул-модемския кабел добре ,но с хипертерминала малко не си уцелил.Пробвай с dreamup следващия път.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28-11-2009
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO не е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 869
Благодари: 241
Получил благодарност:
519 пъти в 237 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес ми се наложи да съжия един умрял dream box ако сте се занимавали с сателитна телевизия или с такива приемници няма начин да не знаете Dream-Multimedia-Tv за сателитни приемници ползваме модела dreambox 500s като цяло добър приемник малък по размер с изход на dvb тунера за да се закачат още устроиства след него. С лан карта дистанционно и уеб интерфеис за отдалечено управление и четец за карти и най важното с линукс фирмуаяр… какво му трябва повече на човек. Отделно че е предпочитан от сателитните пирати заради лесния шаринг на ключове Та стига празни приказки да пристъпя към същинката. Отивам в офиса и гледам единия канал умрял поверявам за уеб интерфеис няма връзка по лан тоже sux рестартирам приемника изчаквам около 2 мин няма никои, закачам се дирекно за него пак продължава да няма никои sux twice! Свалям го и решавам да пробвам дали ще успея да го възтановя през COM порта му наинапред се закачих дирекно да видя дали има надежда към него с битреит 9600 и о светота излязоха ми символи на шлюкавица супер значи буут рома не е умрял. Дръпнах си DreamUP една прекрасна програмка за възтановяване на спящите кутии Интерфеиса и е супер симпъл имаш общо 4 бутона и 2 избора дали да се закачиш по лан и или сериен порт и от там нататък имаш възможност за флаш и изтриване на стария флаш. Най напред пуснах да се флашва правил съм много кратно това и си знам че се трие стария флаш и след това се презаписва новия. Всичко стана нормално. Но кутията така и не се съживи %&77!$&^!&*!%@$ доста бързи слова към производителите. След това си викам я да псуан да изтрия флаш а и след това да префлашна наново и гледам че като пуснах да трия флашром-а и почна да трие досат повече неща с изключение на боот ром-а. Super маи ще стане след това флашвам наново и о небеса тръгна уизърда за първоначално стартиране на dreambox. От там нататък всичко е банално. Важното е било че е имало омазани настроики заради които не се е стартирало, отделен е въпроса как ги е омазало и прочие но това е една мистерия която няма как да разбера

Пробвай да смениш имиджа с DreamUP , надявам се да съм ти бил полезен!
__________________
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28-11-2009
mamdio mamdio не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 11
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

отново го флашнах, но с num кабел и с Dream up нещата са наред специални благодарности за thunderstorm6 помагна много ,а и хората които писаха също
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
500, ДМ, счупих


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.