The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #11  
Стар 11-11-2010
Аватара на Ники
Ники Ники не е на линия
Купонджия
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,383
Благодари: 3,350
Получил благодарност:
559 пъти в 241 поста
Сваляния: 26
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Сега да кажа и аз моето мнение.
От снимката която се вижда, по мое мнение 5 от ботовете са се разхлабили и са им изпадали гайките и когато е останала само на един, не е издържал и е минал през антената - за това шестата дупка е по широка.
имали сме 2-3 случая когато клиенти са се оплаквали че им пада сигнала и като отидем на място, болтовете разхлабени и антената играе. Всички тез клиенти бяха на силно ветровити места. / обяснението е че от вибрациите на антената се разхлабват болтовете/ На първия затегнахме яко болтовете / като си помислихме точно това което и повечето колеги тук си мислят - че колегата преди нас не е затегнал хубаво болтовете/, но след 9 месеца пак същото. Чак когато започнахме да слагаме контра гайка - нямаме оплаквания. Всички тез клиенти бяха с триакс 110. / Но това е и най продаваната антена с такива размери/.

Относно колегата Нацко, и аз ще кажа няколко думи в негова защита. Колкото до затягането на болтовете съм сигурен че ги е затегнал предостатъчно. Да не забравяме че това е човека който правеше 3 и 4 метровите антени за кабеларките навремето. Казвам правеше, т.е. произвеждаше, включително и стойките им и укрепващата им част, така че е много наясно с нещата.

Ветровете духат с различна сила в различните райони. Таз година има много оплаквания в квартал хладилника. Преди около 2 или 3 години имаше едно съборено дърво на околовръсния път - на горнобански път при много силни вертове
не далече на един наш клиент му бяха литнали двете паници ТД110 и ТД88
Аз мислех че 110 ката се е откъснала с хобота, но уви нямаше я само паницата. П образната шина на мотора се беше усукала , но мотора нямаше луфт, изправихме я и сложихме нова, вече с контрагайки
88 цата се беше отскубнала със цялата стойка и висеше на кабелите /четворен конвертор/
Защо Ви го разправям - защото при първоначалния монтаж присъствах лично и колегата Влади направи много здрави стойки и много здраво ги захвана, също и много добре затегна гайките и болтовете, защото клиента е на висок етаж и точно това си приказвахме, че ако литне ченията може да претрепе някой.
Никой не е застрахован че точно при него няма да духне с необходимата сила и да отскубне антената.
При мен като задуха и ми клати къщата като при земетресение
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вятър, как, Този


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Вятър... Пакостник САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 13 13-02-2011 16:13
Пак вятър II ReVo САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 30 13-12-2010 00:01
Пак вятър III - Трейлър DON Джолан Забавно 1 10-12-2010 01:52
Пак вятър Боксер САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 33 03-12-2010 23:59
Сръбският сериал „Горещ вятър” ще забавлява зрителите на bTV Comedy от 20 ноември ТИНТИН ФИЛМИ 0 15-11-2010 11:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:31.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.