The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

 
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #8  
Стар 14-05-2014
Аватара на Атлантик
Атлантик Атлантик не е на линия
Медиа любител
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София, Сандрово
Мнения: 81
Благодари: 66
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране DVB-T2 в Румъния

Цитирай:
Първоначално написано от Миро-Миро Вижте мненията
Трябваше и нашите умни глави да излъчват в стандарт DVB-T2
Аз пък мисля, че нашите власти, волно или неволно, избраха по-добрия за нас вариант. Защото от DVB-T2 има смисъл главно, ако ефира е тесен за многото програми, които желаят да се излъчват! Ние и в момента имаме действащи 3 мултиплекса с общ капацитет над 20 програми SD (Standard Definition). Особен интерес за излъчване обаче няма. Дори собственици на телевизионно съдържание искат програмите им да бъдат свалени от ефир, за да не плащат такси за излъчване! Понеже от излъчването нямат повишена гледаемост, която "да продадат" после като приходи от реклами за себе си.

Тоест от предимствата на DVB-T2 ние потребителите нямаме практическа полза. Остава обаче разхода - DVB-T2 декодерите са ок. 2 пъти по-скъпи от DVB-T. Представете си сега стотици хиляди домакинства у нас да бяха платили по 80-150 лв. за декодер, вместо по 40-60 лв., както всъщност се получи...



tonivet
Цитирай:
Малко си избързал! При условие, че трябва да започнат да излъчват цифрово най-късно на 01.05.2015 год, а симулткаста да спре на 17.06.2015год, има още доста вода да изтече, предполагам, че до края на годината ще текат процедурите по лицензирането.
Цената за декодер Стронг 8201 беше 75 лв., и ми се видя приемлива, затова и избързах. Освен това, не разбирам как така периода на симулкаст в Румъния ще бъде само 2 месеца?! Не знам има ли европейска норма, но си спомням, че нашите 6 мес. бяха обявени за рекордно кратки. В повечето страни, нормалното преминаване към цифровизация е значело, че симулкаста е ок. 12-24 мес. Значи ако Румъния се забави, и има симулкаст като нашия, то той следва да започне най-късно ок. 01-02/2015. Ама аз се надявам и още в късната есен на тази година да започне, поне на обществените програми...



Joe
Цитирай:
... Мен лично мамалигите въобще не ме вълнуват, но знам че има хора на които им е тръпка. ...
Ще ти кажа поне една причина, заради която може да те интересуват. БНТ има правата, и излъчва безплатно Лига Европа. Но Шампионска лига в България може да се гледа само като платено тв съдържание. Е, TVR 1 има правата и излъчва безплатно Шампионска лига, като обществено значимо събитие. В момента с един DVB-T2 декодер приемам нашите програми, и ако от догодина приемам и румънските, би било отлично. Обаче това без предавател край Гюргево изглежда няма как да стане...
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbt2, румъния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Еуробаскет Румъния-България Longines СПОРТ 0 01-08-2013 17:49
Каналите на CME спират в съседна Румъния KALIAKRA ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 10 31-12-2012 12:24
CME инвестира в HDTV в Румъния dsc HDTV дискусии 1 12-05-2011 21:40
Румъния се готви за DVB-T dsc ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 1 16-06-2010 09:51
National Geographic Wild направи своя дебют в Румъния ТИНТИН Новини 0 18-06-2009 16:34


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:45.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.