The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-02-2014
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране SONY или Samsung

Моля, за впечатление хора, които имат отношение към някой от двата телевизора. Интересуват ме предимно недостатъците на:

1. Високата серия на SONY с Triluminus дисплей
2. Високата серия на SAMSUNG F-8000/8500

И положителните впечатления също, но след като ще гледам на този телевизор през следващите 5 години, повече ме интересуват минусите.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-02-2014
fox fox е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 634
Благодари: 141
Получил благодарност:
200 пъти в 86 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хигс бозон Вижте мненията
Моля, за впечатление хора, които имат отношение към някой от двата телевизора. Интересуват ме предимно недостатъците на:

1. Високата серия на SONY с Triluminus дисплей
2. Високата серия на SAMSUNG F-8000/8500

И положителните впечатления също, но след като ще гледам на този телевизор през следващите 5 години, повече ме интересуват минусите.
1. Sony W905 картината малко бие на розово заради Triluminus дисплея , за мен има много разбъркано не добро меню.

2. Самсунг имат много голям ШИМ , на по стари модели от 2011 г. не се вижда наличието на ШИМ.

По добре изчакай 1-2м да пуснат новите модели там може да е по добро положението.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на fox за този полезен пост :
Хигс бозон (15-02-2014)
  #3  
Стар 15-02-2014
GeorgiD GeorgiD не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,384
Благодари: 432
Получил благодарност:
489 пъти в 354 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

a защо не Panasonic? аз лично като съм в Saturn-a марка с по-качествена картина от Panasonic-а не съм виждал... и Самсунг и Сони са поне един клас надолу
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-02-2014
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така си мислиш !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-02-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хигс бозон Вижте мненията
Моля, за впечатление хора, които имат отношение към някой от двата телевизора. Интересуват ме предимно недостатъците на:

1. Високата серия на SONY с Triluminus дисплей
2. Високата серия на SAMSUNG F-8000/8500

И положителните впечатления също, но след като ще гледам на този телевизор през следващите 5 години, повече ме интересуват минусите.
Колега , няма да има значение кой какво ще ти каже ! Така или иначе ти вече си чел ревютата из нета и извода е , че .... Сони го отпиши в случая ! Лично мнение !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-02-2014
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ами напротив - има значение. Гледах ги в магазина преди ден, но в магазина не можеш да си изградиш това впечатление, което имат собствениците при продължителна употреба вкъщи. Затова ми беше интересно те от какво ще се оплачат.

Иначе в магазина Сонито ми направи най-добро впечатление на картината. Трилуминус дисплея се доближава най-много до плазмата. Цветовете са много по-естествени от ниските серии и в същото време не уморява окото. До трилуминус дисплея имаше друго сони от по-ниската серия и да ти кажа, там бялото светеше като на електрожен. Умори ми очите от две минути гледане. И двата телевизора бяха с еднакви настройки за яркост и контраст, но по-скъпия очевадно беше много по-добър.

Но както и да е, дилемата ми не е между нисък и висок клас на сони, а между високите класове на сони и самсунг.

Самсунга ме грабна на пръв поглед - има много тънка рамка, стилен и изчистен елегантен дизайн, седи като жива картина на стената. Рамката на сонито е по-дебела, като цяло дизайнът му е дървен и недодялан, а логото - прекалено голямо. Все пак, докато гледаш, акцентът трябва да е върху картината, а не върху логото на телевизора. Затова минималистичният дизайн на самсунг ми е по-приятен. Обаче - картината на самсунга ми се стори почти като на ниската серия на Сони. А говорим за Самсунг F8000. Твърде преекспонирани и неестествени цветове. Като си поиграеш с настройките не постигаш кой знае какво подобрение. Но аз и не съм си играл много. Явно ще се ходи втори път със сателитния приемник и тогава ще отделя повече време.

Самсунга ме грабна с по-добро 3D. Образите излизат от екрана, докато при сонито дълбочината е зад екрана.

Общо взето картината на Сонито повече ми харесва, а на Самсунга - дизайна и 3D-то. То като гледаш, така везните клонят към Сони, защото телевизор се взима най-вече заради картината, а не заради тънката рамка, но ми се щеше да видя всички предимства събрани в един телевизор.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15-02-2014
Аватара на Cavalry
Cavalry Cavalry не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 816
Благодари: 99
Получил благодарност:
313 пъти в 171 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Някъде четох, че Сони и Панасоник имат по-топли и естествени цветове от прекалено ярките и крещящи корейски марки. Аз винаги съм залагал на японските марки (от Шарп нямам впечатления).
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15-02-2014
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
.... защото телевизор се взима най-вече заради картината, а не заради тънката рамка, но ми се щеше да видя всички предимства събрани в един телевизор.
Вярно е това , и избора е .... плазма ! Панасоник естествено , но как ще е за в бъдеще , никой не знае !
А качеството на картината зависи от много фактори , не само от дисплея !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15-02-2014
Аватара на Хигс бозон
Хигс бозон Хигс бозон не е на линия
Божествена частица
 

Дата на присъединяване: May 2013
Мнения: 1,436
Благодари: 215
Получил благодарност:
470 пъти в 277 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cavalry Вижте мненията
Някъде четох, че Сони и Панасоник имат по-топли и естествени цветове от прекалено ярките и крещящи корейски марки. Аз винаги съм залагал на японските марки (от Шарп нямам впечатления).
Така е. На Шарп-а може да се настройва и цветовата температра на лампите. Което прави картината още по-топла и естествена. Сега обаче не знам дали има истински Шарпове на пазара. Казаха ми, че Шарповете у нас вече са ребрандирани Тошиби.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15-02-2014
емиллебоев емиллебоев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Местоположение: ruse
Мнения: 34
Благодари: 6
Получил благодарност:
7 пъти в 5 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране Sony or Samsung

Ако смяташ да гледаш и кабелна ТВ Samsung не автоъпдейтва, имам и LG, който го прави. Това е удобно, защото напоскедък провайдърът, при който гледам нонстоп сменя и пуска нови и нови програми!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
samsung, sony, ИЛИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор между Samsung ES5500, Samsung EH5300 и Samsung F5500 СС ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 0 17-06-2013 09:27
sony KDL-47W805A или samsung UE40ES8000S иванченко ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 8 08-05-2013 12:19
SAMSUNG UE-40D7000 или SAMSUNG UE-46D6510 Илиян Коев ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 73 01-01-2013 21:16
Продавам Samsung PS-50Q97HD и Sony KDL-40U2000 tonybg Приключили продажби 13 21-05-2011 11:12
PANASONIC TX-P42V10E или SAMSUNG LE-40B750 или SONY KDL-40Z5500AEP. tosho7 ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 24 27-01-2010 10:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.