Виж само едно мнение
  #126  
Стар 18-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
...явно не са ти ясни работите с авторските права... като ти попадне оригинален, ама наистина оригинален носител на съдържание със защитени авторски права - направи си труда поне да прочетеш дребния шрифт...
Направил съм си труда, да не повярваш.Някъде да съм споменал че съм си купил диск на Галена за лично ползване и съм го пуснал в заведението?В момента в който си купя оригинален, както казваш наистина оригинален диск, то си плащам правата и ще си го слушам на воля колкото си искам вкъщи.В случая говорим за това че Радио Веселина примерно си плащат на Пайнер права да излъчват Галена в ефира и там правата са малко други чисто ценово.ОК, благодарение на песните на Галена това радио има аудитория, ракламодатели и т.н., то генерира печалби от труда на Галена срещу съответното заплащане към Пайнер или каквито са там държателите на авторски права.И защо по дяволите трябва местната кръчма зад блока да плаща на някакви шмиргели за това че пуска Веселина и пиянките плющят карти на масата отпред?Аха, ако не е Веселина няма да седнат и няма да пият ракии?!Ами няма да седнат, няма да се слуша радиото, няма да има аудитория, няма рекламодатели, няма да се плащат права на Пайнер за обществено излъчване и Галена ще чака на пет продадени диска.По тази логика всички автобуси от градския транспорт трябва да плащат безумни суми на тези кърлежи защото гледаш ли пуснали Радио Сити, ако не го бяха пуснали нямаше да привлекат клиенти, автобуса щеше да бръмчи празен а хората да ходят пеш.
Точно с една служителка от тези кръвопийци имах удоволствието да споря докато оформяше документите за заплащане.Та момата беше изключително любезна да ми покаже всякакви документи и да си отвори лаптопчето като ми извади и разпоредбите защо имат право да скубят пари, които разпоредби съвсем внимателно изчетох и двамата тълкувахме на по чаша Фанта.
Много добре е прецизирано всичко за да не може да мръдне никой и да си плаща чинно таксата.Дори ако се пусне free канал който пуска изпълнители изрично незащитили труда си с авторско право то пак се плаща за това че ти пускаш този канал на обществено място.За да стане още по-ясно, ако по цял ден въртиш в кафето си нищо друго освен free албума на ФСБ то пак се плаща на "гилдията вампири" защото пускаш музика на обществено място и ще ти го сметнат на бройка места.
Така че преди да правиш гръмки изказвания кой какво да чете вземи се запознай с някои неща, и внимавай какво се пише от хората преди теб, в случая аз:

Цитирай:
...Който е наясно със законния рекет който извършват такива хрантутници знае за какво става дума, за незнаещите ще загатна само...
Както става ясно, който не знае ще може да се зарови в нормативните документи.Ако искаш да влезнем в дебат на тази тема само кажи, ще ти олекне тезата точно с няколко цитата.



@valbg, точно Профон визирам в случая.Но те не са единствени.Правата са си много добре регламентирани за лично и обществено ползване.
__________________
aatns
gmkd
Следните потребители (4) благодарят на Въйко за този полезен пост
Rabin (18-01-2013), Дедал (18-01-2013), Дънди Крокодила (18-01-2013), Посветения (18-01-2013)