Виж само едно мнение
  #45  
Стар 23-01-2011
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ми турски-турски,какво да правим сега.Поне някой лев остават като заплати на хората които с тези пари ще отидат да си купят неща от магазина.Цименти,чакъли,асфалт,нафта за машините...Пак се завърта някой лев.Данъци,тва онова и стотинки влизат в хазната и това са парички от нищото.

Цитирай:
Първоначално написано от oldgraf Вижте мненията
Добри въпроси, само не плачи за ТКЗС-тата
Аз не плача че много са ми липсвали защото ако не беше национализирана земята кой знае аз в личностен план къде щях да съм ако дядовците ми са развивали земеделието си със земите ни в тракийската низина и дунавската равнина,сега щях да карам сигурно S-klasse и да ви се присмивам с три 50' плазми и три ДМ8000 Ама на,греда.
Яд ме е че със складовата база която беше изградена,с постройките,с огромните оранжерии и техника било то и калпава руска,с огромната бройка животни които е имала България,с институтите и целия впрегнат научен труд сега вкарваме зеленчуци и плодове отвън.
Това за което говоря може да го разбере всеки който по случайност мине през някое село и види как пустеят земите и как старата баба изкарва две овчици от които си заквасва кисело мляко.
За много хора икономиката е молове,търговски центрове и магазини,жилища и заеми.Българите от начлото си са били хора които са произвеждали плодове,зеленчуци и месо,общо взето аграрна нация и имаме прекрасните условия за това.Страхотни земи,идеален климат...всичко е на лице но не се използва този потенциал.Къде са Швеция,къде е Норвегия с техния брутален климат и къде сме ние.
Селянин,типичната обида у нас.Всички сме голямата работа-интернет,телевизия,кабеларки и сателити,само хай-тек нали.Но всички граждани не са виждали на живо как се ражда едно животно,не знаят какви са грижите за него,как всеки ден трябва да си там за да го храниш и да му чистиш,да го предпазиш от болести и да му осигуриш храната.Колко граждани са виждали на живо машините за обработка на земя и колко от тях са виждали страха на селянина в очите да не му убие градушка сеитбата...

Какво говорим бе хора?За какво става дума?За какви СРС-та и какви ДАНС и бирени фабрики?На лице е една съсипана държава която за да се изхрани внася храна от чужбина,страна затрила поминъка си.Кажете ми коя е друга такава?!
Кой го направи?Бойко,финансовия министър или земеделския?За една година ги оплюха и насраха при положение че нацията деградира с десетилетия.
__________________
aatns
gmkd

Последно редактирано от Въйко : 23-01-2011 на 16:54
Отговори с цитат
Следните потребители (8) благодарят на Въйко за този полезен пост
hajduk (26-01-2011), Leon (23-01-2011), lz1mnw (24-01-2011), petko1 (27-01-2011), БАЙ ИВАН (23-01-2011), бебезавър (27-01-2011), Ламерът (23-01-2011), Паоло Гети (26-01-2011)