Виж само едно мнение
  #1  
Стар 03-10-2014
калоянк калоянк е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 132
Благодари: 5
Получил благодарност:
24 пъти в 12 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Сервизно меню на STB Huawei EC2108E

Здравейте,

От доста време ползвам IPTV услугата на Vivacom и след като колега от форума 'зачепка' темата, реших и аз да се поразровя какво може този приемник. Оказа се почти нищо, но пък това е една linux машина и не се знае след като имаме достъп до нея какво може да сътворим. Нека да обединим сили и да видим дали изобщо нещо полезно ще изскочи.

Става дума за този приемник:
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1...p-box-2013.jpg - само че брандираният на виваком

В тааайното сервизно меню се влиза като се избере комбинация от следните бутони от дистанционното #1397#

Тук се изисква парола, което е 8288:

И стигаме до едно доста постно меню:

Едно от полезните неща тук е, че можете да избирате по какъв начин да ви се превключват каналите. Това става от TV Settings - Channel Switch Mode. Може да замръзва картината докато превключи, може да остава черно - абе пробвайте си ги. Ако ви иска парола за потвърждение на промените, тя е 3008.

НИКОГА НЕ НАТИСКАЙ LOAD DEFAULT - със сигурност ще затрие всички мрежови настройки, няма да имате телевизия и не е ясно дали виваком ще уважат повреда в този случай!



От менюто System Information можете да видите обаче пълна информация за устройството. Тук най-вече ни интересува ИП-то и маската му. Лично аз се вързах за суйча с пц-то, сетнах си ип от същия рейндж и имам пинг до STB-то. Проблемът е, че за да се изкара шел ни трябва юзер и парола...тях не успях да ги намеря А и не съм сигурен дали като имаме шел до STB-то ще има някаква файда. От системната информация се вижда, че е някакъв линукс... Четох някъде, че подредбата на каналите може да се манипулира от стб-то. До колкото разбрах с моя развален китайски, някъде в линуксчето има файл или файлове, който/които показват позицията на каналите. Разбира се при всеки ъпдейт на у-вото от виваком ще се затрива файла, но пък какво пречи да си го бекъпнеш някъде и готово?!? Аз мисля, че това няма да стане, но все пак може да се помисли в тази насока.

Другата потенциална възможност е да се гледа IPTV-то на компютър при положение, че сме в същата мрежа в която е STB-то. Изключително удобно би било за хората с един приемник Адресите на услугата могат да се видят от Service Setting и Network Setting - лично аз обаче не успях да подкарам иптв услугата на компютъра, но пък нямах и много време да опитвам.


Какво мислите вие по въпроса? Има ли смисъл да се влагат усили за това начинание - най-малкото е интересно.

П.С. Не нося отговорност за повредени STB-та, всичко което правите е изцяло на ваша отговорност!
Отговори с цитат
Следните потребители (10) благодарят на калоянк за този полезен пост
Fellix (12-10-2014), u_bo_u_bo (03-10-2016), варгеорг (13-09-2015), ЗЗлатев (22-06-2017), Ивован (05-03-2020), Илия Иванов (22-01-2015), краси098 (10-01-2017), Мишка (11-02-2015), Проци (22-12-2015), Филип Петков (22-01-2015)