Виж само едно мнение
  #17  
Стар 16-01-2018
Аватара на Kosme
Kosme Kosme не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2012
Местоположение: Нowhere City
Мнения: 253
Благодари: 126
Получил благодарност:
40 пъти в 33 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Предполагам, че въртиш мотора с Golden Interstar XPEED LX1(от подписа), а не с някой от телевизорите.
Ако е така, влез в менюто на приемника на сателитна настройка и премахни командите за DiSEqC ключа към различните чинии(ако вече не си го сторил).
Ако на всеки спътник поотделно трябва да се запамети командата DiSEqC 1.2 (за управление на мотора) я изключи. Направи го за всички спътници, които гледаш, излишните ги изтрий! След като си изключил всички спътници от менюто на приемника, влез на Хелас 39Е, където ти се намира антената и включи Usals. След това пусни "Иди на 0", О.К. антената ще се върне пак на 39Е. След това вървиш по "дъгата" отключвайки всеки един от спътниците, които ще гледаш по Usals.
Забрави го DiSEqC 1.2. Н-Н мотора не го долюбва много.
Ако всичко това не помогне, повторно инсталиране на читав софтуер и навсякъде Usals
Направих всичко както ме посъветва по-горе колега - никакъв резултат! Мотора не мърда чува се само почукване/цъкане!
Направих и друго.. закачих един му един Optibox Anakonda с цел да елиминирам проблема с тунера на XPEED-a LX1. Безрезултатно и по усалс и по дисек 1,2 мотора не мърда сигнал от 39е на Анакондата на макс.
Единственото което не съм пробвал, но за сега няма как (понеже трябва да се свали цялата антена от стойката понеже нямам достъп до конвертора) е смяна на кабела от конвертор --> мотор.
Някакви препоръки за здрав мотор да ми дадете ? В предвид, че терасата ми е ъглова югоизток и е много ветровито...сегашния ми мотор е слаган 2012 г. има и луфт на хобота, който си е от 3 години, но неми пречеше.
__________________
Offset-120 см., LNB Hirschmann 0.3db, Amiko DM3800, Golden Interstar XPEED LX1, TV Samsung 55H6410, LG 42LM620s
Отговори с цитат