Виж само едно мнение
  #1  
Стар 14-09-2022
AstraK AstraK не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 608
Благодари: 906
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Unhappy Съвети за настройка на картината на телевизор LG OLED TV в спалнята!

Здравейте колегивсе още свиквам с новата технология и наистина черното си е черно в спалнята с угасено осветление на тъмно.Една седмица се чувствах като зомби докато успея да настроя картината.Най ми допадна стандартен режим но в началото тази цветова температура Студено20 и Яркост на OLED пикселите по подразбиране на 80 направо ми уморяваше очите и заспивах с главоболие и все едно съм гледал електроженОриентирах се от разни клипчета в YouTube за калибриране на моят модел телевизор LG 42 OLED TV C2 и намалих контраста от 95 на 85,Промених цветовата температура от Студени 20 на Топли 30 и това ми позволи да намаля Яркост на OLED пикселите от 80 на 59 без това да развали картината.Все пак най-много ми допадна режим Стандартен а Гамата я оставих на 2.4 и сега не ми се уморяват очите в спалнята с угасено осветление вечер.Най-радващото за мен е наситеният черен цвят и по време на мач не се дразня от неравномерната подсветка често наблюдаван ефект на технологията с подсветките Колеги ще споделите ли впечатления на какви режими гледате вашите OLED TV и на каква цветова температура и каква Гама

Последно редактирано от AstraK : 14-09-2022 на 22:14
Отговори с цитат