Виж само едно мнение
  #85  
Стар 17-03-2016
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,152
Благодари: 1,301
Получил благодарност:
6,135 пъти в 2,553 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
В хотела аз винаги ПЪРВО търся розетка. И в по-добри хотели я намирам...

За мобилност съм съгласен, донякъде... Заради джобни "писита" (дето народа ги нарича смартфони и планшети) и аз поддържам wifi. Но дори за лаптоп винаги докарвам кабел, дори до леглото

При теб самия до апартамента интернета как е докаран? Бас държа, че е с кабел. И чак после от мързел (щото така и така в рутерчето и лаптопа ти има вградено) ти "пръскаш" връзката из стаите с wifi. Нали така?
И така правят почти всички. Накрая ефира е задръстен, а той си има лимит по пропускателна способност, независимо какви нови стандарти измислят за wifi.
Спомнете как работеха преди ефернет хубове: там всички конкурираха за една обща преносна среда. Така работи и безжичната връзка: преносната среда е обща и само една, незвисимо от протоколи, модулации и крайни стъпала. По-точно средата има от 8 до 11 канала по 50МБит, за ВСИЧКИ. От идеята на хубове при кабела се отказаха преди години...

Колега, писах ти да спреш да се излагаш за неща, които на са ти ясни!!!
Ти пак продължаваш да ми говориш за домашни сапунерки!
Хвани прочети малко линковете, дето ти постнах за да разбереш, че освен тези11 канала (които всъщност са 13) на 2,4GHz, има едни други на 5GHz.
Пък ти ако искаш влачи из вкъщи 50м кабел!
Компании с по 2000 и кусур потребителя, изхвърлят медта и минават на WF-FI контролери за хиляди пари, не защото им се харчат и не защото по-велико от кабела няма!

Пусни на 2000 работни места оптичен кабел до лаптопа

Не бъркай WAN с LAN

Гигабита по WI-FI отдавна е достигнат, четене трябва, не само по спомени да се кара!!!

п.п. n

Е за такива изказвания от каменната ера, после като влезне някой нов потребител, ще станем за смях и ще ни разнасят по другите форуми!
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на дрим за този полезен пост
greenhorn (17-03-2016), sarivano (17-03-2016), yavor1 (17-03-2016), краси098 (17-03-2016)