Виж само едно мнение
  #1239  
Стар 20-05-2019
Аватара на digimp
digimp digimp е на линия
Шматката
 

Дата на присъединяване: Jun 2017
Местоположение: London, UK
Мнения: 245
Благодари: 1,644
Получил благодарност:
73 пъти в 44 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

От една страна смятам, че Ooo_Pepi е лош човек, поради причини, че преди доста време прекали в някой отношения както спрямо мен така и спрямо други потребители. Резултата е, че в къщи вече не се ползва нищо базирано на АНДРОИД.

От друга страна, колкото и да ми е неприятно заставам редом до хора като него в защита на алтернативи спрямо големите брандове.

Ето новината:
Google прекратява бизнеса си с Huawei

Huawei Technologies Co Ltd веднага ще загуби достъпа до ъпдейтите на операционната система Android. Наред с това следващата версия на смартфоните ѝ извън Китай ще бъде лишена от достъп до популярни приложения и услуги, включително Google Play Store и Gmail.

https://news.bg/world/google-prekrat...-s-huawei.html


Според мен проблемът е, че елиминирайки всичко различно от Самсунг и Епъл на практика ние потребителите от собствените си джобове ще платим неоправдано високите цени на новите телефони на горепосочените две фирми, поради липса на реални алтернативи.

Реално тези които застрашават статуквото са Хуавей и сега този нечестен удар по тях .... не знам има ли управия изобщо.



Защо ме притеснява това?:
Причината е, че работата ми е свързана с определено приложение, което всяка година иска следващата по-нова версия на Андроид.
За момента ме спасява факта, че съм на iphone и тук жизнения цикъл е 5 години. Но ако от Епъл решат жизнения цикъл да е година и половина като на Самсунг, това би означавало, че на всеки 18 месеца ще трябва да давам от 2 400 лева и нагоре (3500 а защо не и 4-5000) за поредния нов флагман. Мисля, че вече започват да се оливат със скубането на клиентите.

Именно за това смятам, че е важно да подкрепяме по-малките производители и да купуваме техни продукти дори и когато не са върхът на съвършенството, дори и когато са базирани на операционна система различна от тази която харесваме.

А ако утре от Google решат и на тях да им спрат кранчето - тогава какво правим???

__________________

Triax88+4x Inverto, E:13-19-23-28

Последно редактирано от digimp : 20-05-2019 на 00:54
Отговори с цитат