Виж само едно мнение
  #8  
Стар 28-01-2014
Аватара на radovan1973
radovan1973 radovan1973 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 328
Благодари: 256
Получил благодарност:
88 пъти в 58 поста
Сваляния: 119
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miros123 Вижте мненията
Като сте се заговорили за 3D филми, нямам проблеми с видеото на такъв филм на приемника. Имам проблеми, че не мога да подкарам субтитрите на 3D филм на solo2. Субтитрите аз си ги правя има си специализиран софт за това. Да не навлизам в подробности може да не е интересно за всеки, а и всичко го има в нета как става в субсунагс например. На компютъра като пусна филма естествено си работят. Но на приемника не искат въпреки, че ми изписва приемника за активност на субтитрите. Субтитрите са конвертирани в UTF-8 по време на конвертирането. Както знаете тези субтитри са с много по-голям обем спряма нормалните. 5-6 мегабайта и се отделят два файла *.sub и *.idx . Не съм се сетил да търся по чуждите форуми как се справят с проблема, да не би да има някакъв плъгин който трябва да се инсталира???


Затова си гледам само 3D анимации с бг аудио
На azbox-a единствения начин да подкара 3D субтитри е след като ги конвертирам от srt в utf8 и от там решението е"srt23dass"-с тази програма ги преобразува в ass формат където настройваш шрифт,цвят,дълбочина,контури и тн..на 3D субтитрите-и това работи без проблем
__________________
Paraclipse 2.28/Invacom snf-031/octagon sf8008 4k /Xtrend ET9200x2/TV 4k 3D Panasonic TX-55CX700E
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на radovan1973 за този полезен пост :
miros123 (29-01-2014)