Виж само едно мнение
  #5  
Стар 16-09-2022
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 607
Благодари: 905
Получил благодарност:
291 пъти в 176 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
олед осветление-35-40
контраст----------75-80
яркост-------------45-50
цвят---------------25-30
острота-------------25
нюанс ---------------0
гама-----------------2.2
всички други филтри-изключени

Това е моя настройка и по добра не съществува!
Това наистина изглежда добре в тъмна стая и може да служи за ориентир при настройката на картината на LG OLED TV с леки корекции на вкус малко сол или захар и според специфиното зрение на всеки може да се оставят някои от филтрите ,но общо взето dzumba ни сподели базата от,която можем да започнем с настройката на картината.Яркост и Ниво на черното (едно и също ли е?)Аз използвах завишените стойности на колегата dzumba и Дълбочина на цветовете си го завиших на 50,защото още не съм се нарадвал на новият телевизор .Баланс на бялото и цветна топлина как препоръчвате да е от Студен 50 до Топъл 50 Аз незнам защо но най-много ми харесва Топъл 20 Усещам,че зрението ми май вече не е перфектно Коригиране на остротата си го намалих до 15Но всичко е до лични предпочитания и възприятие от очите и след това до обработка на цветовете от мозъка а и все пак различните модели и дори бройки си имат леки разлики,но горе долу вече имаме основата за правилните настройки на картината.Благодаря за помощта колега dzumba

Последно редактирано от AstraK : 16-09-2022 на 04:23
Отговори с цитат