Виж само едно мнение
  #47  
Стар 12-03-2013
gradev gradev е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 168
Благодари: 14
Получил благодарност:
21 пъти в 10 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 0
По подразбиране Мнение

Аман от кодирани български телевизии. Според мен трябва да се забрани кодирането на ефирни телевизии. Използват национален ефир, който все пак е собственост на бългаската нация все още до колкото ми е известно. След като искат да кодира и без друго тъпите си телевизии дали ще изчезнат рекламите по тях, защото аз не искам да плащам, за да гледам платени реклами. Някакси ми е обидно като потребител. Никой не ги кара на сила да излъчват тези телевизии ефирно. Относно тъпото изказване (според мен) , че видиш ли аналоговите телевизии трябвало да спрат, че да можело цифровата да тръгне - пълна безсмислица. Те и сега са на различни честоти. Едната не пречи на другата и не виждам смисъл от бързането за спирането и. Относно честотите : По стандарт има отделени честоти, които за за телевизионно разпръскване. (http://en.wikipedia.org/wiki/CCIR_System_B)
Това, че някой е оползотворил тези честоти за други цели (военни и тем подобни други ползватели) не е проблем на крайния потрбител. Мисълта ми е, че по-голяма част от хората имат предимно от старите телевизори и бързането за спиране на аналоговия сигнал е напълно безсмислено. Изразявам единствено своето мнение .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на gradev за този полезен пост :
Em (03-04-2013)