Виж само едно мнение
  #42  
Стар 14-06-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dsc Вижте мненията
Някой знае ли как стои положението с новото строителство. Понеже съм на етап ел.инсталация и съм решил да тегля коаксиал до покрива...през входа в гофра. Дали след време ще имам проблеми от същия тип...
Да уточня,че ние сме от собствениците т.е дали сме къща за строежа..не знам дали това е важно.
няма значение че си от старите собственици, въпроса е на проценти от ид.части и това е определящо при новия закон за управление на етажната собственост, а коаксиални кабели и свободни гофри би трябвало да има по проект, за прекарване на комуникационни и други кабели, относно антените по покривите имам в предвид само сателитните и тв, т.е пасивните никой нищо не може да ти каже, особено че бил облъчван, не знам какво е написала госпожата или нейния съветник в жалбата си, но общината е длъжна в законовия срок да отговори. тази ситуация не се предвижда в закона за управление на ет.собственост, а щом нещо не е изрично забранено то е разрешено.
не може да се търси ползване на общи части и подобни примери.
трябва да има написано изрично за пасивните - не излъчващи антени че се изисква разрешение от съкооператорите, както е в случая за отдаване под наем надпокривното пространство за приемо-предавателните антени на сотовите оператори.

а въйко е прав, ако почнем да се следим - все за нещо ще се хванем.

на събранието трябва да се решат такива въпроси генерално, аз например т.к съм на последния етаж и съм доработвал много по покрива, без да им искам пари, съм взел еднолично решение - достъпа до покрива да става само в мое присъствие, кляча за покрива е само при мен, поставяне на антени също да се съгласува с мен - за да не ми заслонят моята или да решат да ползват част от моето укрепване, или някой самозванец да реши да ми пипне антената
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на yavor1 за този полезен пост
dsc (15-06-2011), фолкръм (14-06-2011)