Виж само едно мнение
  #5  
Стар 18-05-2019
Ender Ender не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2017
Мнения: 460
Благодари: 17
Получил благодарност:
108 пъти в 88 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sa6o91 Вижте мненията
Здравейте!
Преди два дни получих СМС, че след месец и малко ще бъда на нов план, въпреки че нищо не съм преподписвал. Сегашният план е с месечна такса 6,90, а новия ще бъде с месечна такса 9,99. Пише, че може да се откажа без неустойки. При положение, че договорът ми е изтекъл и в момента е безсрочен дали това е нормално според вас да се сменява без мое желание и да получавам новото приложение към договора в линк (https://www.a1.bg/a1-one-10), който е посочен в СМС. Според вас нямам ли основание да си потърся правата и да се свържа с адвокат?

Абсолютно същото направиха и Виваком преди месец, но случая за който знам имаше съществена разлика. Отново са пуснали смс, че плана автоматично се сменя, но от 6лв го вдигат само на 7лв като се увеличават минутите на предния тройно. Отново са дали опция човек да се откаже ако не иска да им ползва услугата. Тоест за 1лв в случая не си струва да се коментира при положение че е компенсирано с повече минути, но тука вече вдигането на цената си е по-сериозно. Въпроса е дали тази надценка е подобавщо компенсирана с минути и нет в новия план ? Има и друг момент обаче. Много е възможно дори новия план да се води "промоционален" и де факто след като изтече 2 годишния му срок автоматично да отива дори на 15лв
Отговори с цитат