Виж само едно мнение
  #10  
Стар 19-12-2009
chano chano не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 471
Благодари: 33
Получил благодарност:
46 пъти в 40 поста
Сваляния: 36
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Виж сега ,пиши първо какъв е приемника ,сменил ли си конвертора и с какъв,антената като я разхлабиш можеш ли да я въртиш или е ръждясъла.Сега едва ли в тия студове ще можеш да я настроиш.Ако си настроен за приключения ,първо си насочи стойката точно на юг(с компаса),провери дали тръбата ,тая дето си качил цял сателит на нея,дали е срого вертикална.След това виж линка дето ти е дал Хиена.Определяш къде си и кой сателит ще "ловиш".Там пише на каква елевация трябва да вдигнеш или спуснеш стойката.Примерно 39 градуса.Застопоряваш я на това положение и започваш да въртиш чинията мнооого бавно наляво надясно докато хванеш някъкъв сигнал.(всичко е включено и гледаш на екрана на ТВ-то).Търси първо 16Е,мисля че по-лесно ще го "хванеш" и там има някои свободни БГ канала.Успех!
е това е проблема че незнам как да изчисля елевацията,на антената няма скала. иначе се върти навсякаде,напръсках болтовете с ВД и тръгнаха.конвертора го купих от този магазин преди 5 дни за 18лв.незнам какъв е,а приемника е стар STRONG,ИМАМ ЕДИН аналогов друг от тази антена но ми казаха че за нищо не става вече.

Последно редактирано от chano : 19-12-2009 на 02:35
Отговори с цитат